Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....


tigy

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowe podejście kolego ;) Ja własnie miesięcznie robię ok 2200km - 100 dziennie do pracy- i też leje Castrola, bo taki był zalany a jest względnie tani :P I u mnie ubytek oleju się waha w granicach 160-200ml/1000km ( pomiary z ostatnich 2 lat ) więc litr w bagażnik i olać temat :] Jednak nie przypisywał bym tego olejowi, po prostu auto było długo serwisowane w niemcowni, za to tylko kilka lat w trybie LongLife i pewnie jak bym jeszcze zmienił czwórnik, z którego mi latem kapie to jeszcze zużycie było by mniejsze ;) Jak ktoś ma kasę na remont to czemu nie, ale jak dla mnie wkładanie w prawie 15 letnie auto więcej kasy niż to konieczne, żeby jeździło jest po prostu daremne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, ten samochód i tak trzyma dość wysoką cenę jak na ten rocznik, wszystko zalezy kto ile jeździ i kto jakie plany ma co do samochodu. Ja wiem, że nie będę miałgo dłużej niż 3-4 lata, lubię zmienić sobie nieraz na coś lepszego, przesiadka z golfa IV na b6 to jak przesiadka z taczki na skuter, komfort jak w mercu z 2016, przyjemność z jazdy 10/10, przyczepność w zakrętach jak w ferrari, hamulce duzo lepsze, ale to nie o tym mowa

U mnie też po wymianie olejów kupiłem od razu litr do bagażnika w bańkę (takie były porady właścicieli ALT'ków :facepalm: ), ale na szczęście dziś wybiło dokładnie 1000 km i nie póki co zapomniałem jak wygląda kontrolka oil min :banan:

A niczego konkretnego nie robiłem, dolot mam mokry jak chyba u wszystkich, po prostu zalałem olej castrol magnatec 10w40, wsadziłem filtry lepsze (Mann i boscha) i tyle

A powiedziałem sobie kilka dni po zakupie czytając te wszystkie tematy o braniu oleju, że sprzedam w cholerę ten samochód, nawet tracąc na nim, ale jednak nie jest tak źle z tym olejem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedziałem sobie kilka dni po zakupie czytając te wszystkie tematy o braniu oleju, że sprzedam w cholerę ten samochód, nawet tracąc na nim, ale jednak nie jest tak źle z tym olejem

Dokładnie tak miałem, a póki co jeżdżę nim ponad 2 lata i jak się uda to zamierzam jeszcze ze dwa pojeździć :P Szczególnie, że pali tyle co nic :]

rafiko259 :

Jak Ci się chce kombinować ;) mnie by się nie chciało bo pewnie więcej bym popsuł niż naprawił :P

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...