Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... również chcę wymienić żarówki na led, wymieniłem już wszędzie tzn. postojówki, oświetlenie wnętrza i bagażnika. Ale... niestety nie mogę dostać się do podświetlenia tablicy rejestracyjnej w mojej B6, macie jakieś sposoby na odkręcenie tych śrubek nad tablicą? Jest cholernie ciężki dostęp, a do tego już są wyrobione i ciężko je odkręcić;/ Próbowałem z kumplem to obejść i próbowaliśmy od wewnątrz, też się nie da;/

Może jakieś rady ?

Fakt ciezko jest... o sciaganiu tablicy rej. to chyba nie trzeba pisac.. :decayed:

Raz samemu mi sie udalo... drugi raz przy pomocy (srubokret na max docisk i kombinerkami przekrecic "umiejetnie oczywiscie :blink:") i jakos dalo rade, zawsze pozniej wymieniam srubke :gwizdanie:

Jezeli wszystkie sposoby odkrecenia srubki zawioda a ze srubki zrobi sie nit :slina: to moze szybciej bedzie zdjac tapicerke klapy i cala listwe no i wtedy pacjenta masz na stole :cool1:

Tutaj masz opis jak kiedys sciagalem tapicerke przy montazu kam. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=182782.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... również chcę wymienić żarówki na led, wymieniłem już wszędzie tzn. postojówki, oświetlenie wnętrza i bagażnika. Ale... niestety nie mogę dostać się do podświetlenia tablicy rejestracyjnej w mojej B6, macie jakieś sposoby na odkręcenie tych śrubek nad tablicą? Jest cholernie ciężki dostęp, a do tego już są wyrobione i ciężko je odkręcić;/ Próbowałem z kumplem to obejść i próbowaliśmy od wewnątrz, też się nie da;/

Może jakieś rady ?

Fakt ciezko jest... o sciaganiu tablicy rej. to chyba nie trzeba pisac.. :decayed:

Raz samemu mi sie udalo... drugi raz przy pomocy (srubokret na max docisk i kombinerkami przekrecic "umiejetnie oczywiscie :blink:") i jakos dalo rade, zawsze pozniej wymieniam srubke :gwizdanie:

Jezeli wszystkie sposoby odkrecenia srubki zawioda a ze srubki zrobi sie nit :slina: to moze szybciej bedzie zdjac tapicerke klapy i cala listwe no i wtedy pacjenta masz na stole :cool1:

Tutaj masz opis jak kiedys sciagalem tapicerke przy montazu kam. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=182782.0

Gdzieś wyczytałem, że ewentualnie można naostrzyć śrubokręt żeby był dość ostry, wbić młotkiem trochę w tę śrubkę o ile się uda i próbować kręcić. Jutro postaram się to zrobić, bo mnie męczy, będę podchodził do tego 3 raz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrętak

2q9co09.jpg

warto mieć pod ręką, przydadzą się nie tylko do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z jednej strony mam kamere cofania wraz z podswietleniem ,a z drugiej strony ledy i zeby nie wywalało bledu dolutowana mam zaróweczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności delikatnie rozwiercić, ale to już musisz mieć pewną rękę.

Dlaczego wcześniej nie wymieniłeś tych śrub, skoro widziałeś że są zajechane?

Możesz też spróbować odkręcić jakąś mała wkrętarką na wolnym biegu + przekładnia kątowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamawiałeś te ledy u typa jak tak to napisz czy wywala błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki brać od Tomnik, pieknie swiecą, gwarancja a i do wnetzra mozna dobrać.

... a jak nie chce sie wykręcić śrubka od lampki, to nie ścierać łebka tylko jakims silikonem w sprayu kropelkę na główkę, to sobie ścieknie do otworu i wychodzi jak z masełka. Osobiście przerabiałem temat dwa dni temu. Jak będzie ciężko to wykręcić listwę z lampkami i na pewno zejdzie. Oczywiście zdjąć tablicę , bedzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ledy do podświetlenia tablicy rejestracyjnej , zamontowałem i błędu nie było :D

Ale po 3 miesiącach pojawił się :kwasny: . Z jedną zwykłą i jedną led-ową lampką taż nie ma, bez różnicy z którą .

Dodam , że a płytce z ledami jest plus i minus jakiś brudny, zardzewiały.

Czy coś się spaliło w lampkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaje ci sie tam woda.

Mam to samo tylko muszę sprawdzić czy to wina nieszczelnej lampki czy tylnego spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem oryginalne ledy oświetlenia tablicy rejestracyjnej , wywala oczywiście błąd, gdzie można kupić ten kabelek by zlikwidować ten błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzał się jak cholera :facepalm: wolałem to ściągnąć , za niedługo będe w DE i tam sobie kupie adapter ,który jest dedykowany do naszych Audi, tego sprzętu nie polecam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to unos w polsce nima konkretnych rezystorow co sie nie grzeja bo tez bym se zapodoł ledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce koniecznie ori lampek to polecam moduły od Tomnika. Wkładamy i tyle :)

40403851bb18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...