Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panie/Panowie jeśli chodzi o Led-y tablicy rejestracyjnej mogę polecić te:

http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

Są nowego typu.

Mają po 6 b. jasnych diod smd (ok. 7000K) i nowy chipset.

W przeciwieństwie do tych starszego typu mających po 18 i 24 diody te nie przegrzewają się!

Dostosowane są oczywiście pod can-bus,

Pozdrawiam!

hej

masz je założone? ile czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego linku i tych lampek ktos korzystal? zastanawiam sie nad zakupem -> auto A4 B7 2007 Avant / ASB

czy do tych lampek bedzie potrzebny adapter? czy p&p i zadnego bledy spalonej zarowki?

http://allegro.pl/nowe-oryginalne-lampki-led-audi-a3-a4-a6-q7-a8-rej-i5719365219.html

z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiaj się czy będzie chodziło i wywalało błąd napisz do tomnika i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajcy powiedzial ze nie jest regula ten bład spalonej zarówki, ale w 1 na 10 b7 pojawia sie komunikat.

stwierdzil ze jesli nie bedzie dzialac to moge zwrocic.

chce wymienic oprawki zarowek bo stare sa juz pozółkle wiec tak czy siak musze kupic conajmniej same oprawki, a tutaj mam oprawki i zarówke w jednym.

dzisiaj odbiore i dam znac co i jak.

ile ten zestaw u Tomnika kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pos-1 bez kontroli 12 zł

pos-2 z kontrolą 17 zl

cena za sztukę

Edytowane przez moglaj80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne lampki LED maja wbudowane rezystory, ale same te blaszki które powinny stykac sie z listwa i stykami w gnieździe oprawki sa zbyt krótkie. Po prostu nie dotykają blaszek w oprawce. Wykonane sa elegancko. Diody wogole nie widać bo wszytsko jest zabudowane. Z tylu wystają jedynie dwie krótkie blaszki.

Oprawki założyłem, ale niestety diody nie zaświeciły. Błąd sie pojawił na liczniku. Nie chciałem nic na sile tam naginać i naciągać. Wiec LEDy oddałem i ostatecznie kupiłem zwykle ale nowe oprawki. Stare, pożółkłe rozsypały mi sie w dłoniach. Po założeniu nowych oprawek i nowych żarówek jestem pod wrażeniem. Świeca elegncko. Nie ma porównania do tego co było przedtem.

Moze kiedys zastanowie sie jeszcze nad LEDami.

Chciałem dodać fotkę ale mam problem z ładowaniem zdjeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie/Panowie jeśli chodzi o Led-y tablicy rejestracyjnej mogę polecić te:

http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

Są nowego typu.

Mają po 6 b. jasnych diod smd (ok. 7000K) i nowy chipset.

W przeciwieństwie do tych starszego typu mających po 18 i 24 diody te nie przegrzewają się!

Dostosowane są oczywiście pod can-bus,

Pozdrawiam!

hej

masz je założone? ile czasu?

Zakupiłem i załżyłem.

Mają duże, 5W, ceramiczne rezystory 68 Ohm wyprowadzone poza płytkę z ledami, więc nie powinno być problemu z przegrzewaniem się struktur LED na płytce, pasują P&P

Obudowy z homologacją i napisem że 18 diod jest (stare obudowy), w rzeczywistości jest 6 diodek.

Świecą bardzo jasno, bialutko, błędów brak.

Za 5 dyszek mogę śmiało polecić.

Wrzucę potem zdjęcia jak to świeci.

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dyszek mogę śmiało polecić.

Wrzucę potem zdjęcia jak to świeci.

Ciekawe jak z żywotnością, czekam na zdjęcia ;)

A takie lampeczki ktoś posiada? -> http://allegro.pl/podswietlenie-led-osram-10w-audi-a3-a4-b6-a6-c6-q7-i6430850463.html

Edytowane przez zakix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/led-lampki-tablicy-audi-a1-a3-a4-b6-b7-a6-c6-a7-a8-i5273288356.html?snapshot=MjAxNi0wOS0xOFQxNzoxNDowNlo7YnV5ZXI7YzZkYTY2OTgzYzY4MDlkMzJjOGU1Y2UyY2MwMTE3ZTg4MmY4NTVhMDQ1NTY4OTFmMDEyMzkxZmIzOGM0NzkxOA==

Ja ostatnio kupiłem te niby niemieckie i jest na razie ok. Mają grubszą uszczelkę niż jakieś inne najtańsze, które wcześniej kupiłem, ale mimo, że działały to wywalało błąd. Problem z tymi pierwszymi tańszymi zacząłem mieć po ok pół roku używania jak jak od pewnego razu jak umyłem samochód na myjni.

Edytowane przez kam332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: ciągle świecą i ani razu nie sprawiły problemów,

kilka fotek za dnia i w nocy poniżej - sorry, że tak długo to trwało.

Postaram sięjeszcze zrobić fotkę porównawczą z 2 autami koło siebie żarówki vs te ledy.

lampki:

3ecbbb46d7773b02med.jpg

62279c4468feaf50med.jpg

za dnia:

7f42c3f1ad18ebbdmed.jpg

noc, oświetlony teren:

5371bafb348621eemed.jpg

noc, ciemno:

41689ff2176b7d29med.jpg

c1bdb8a84f422e68med.jpg

2861ee1826a4e03dmed.jpg

0b44c5fb869d1250med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, bo pytanie nie odbiega bardzo od tematu. Są dostępne diody pod tablice, ale nie aż tak białe? Np. z temperaturą do 4000k. Jak widzę na ulicy, to aż tak dziwnie to auto wygląda, tablica wręcz razi w oczy w nocy. Natomiast zwykłą żarówka daje strasznie żółto pomarańczowe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe żarówki mają barwę ciepłą 2700-3500K.

Ledy 4000K całkowicie wystarczą.

Te zdjęcia w postach powyżej mają poświatę błękitną 6000-10000K ale nie wiem czy jest przez autora podana barwa.

Na rynku jest sporo wynalazków ledowych, trzeba podchodzić do nich z rozwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ciągle świecą i ani razu nie sprawiły problemów

Mega mocno Ci one świecą, niebiescy się nie czepiają? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to na zdjęciach tak wyszło, w rzeczywistości barwa jest po prostu biała, nie żółta i nie wchodzi w niebieski

Co do jasności - jest jasno, ale nie tak, że oślepia czy odbija się od tablicy tak, że nie można odczytać. Jest tak samo jak w nowych autach. Chociaż zaraz po założeniu też mi się wydawało, że jest za jasno i lookałem jak to wygląda na mieście w innych autach. W rzeczywistości bliższe jest temu co widać na ostatniej fotce. Nie ma takich "białych plam". A jakby co to na lampkach jest homologacja :-P

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas jeżdżę na lampkach od Tomnika nie wiem czy dobrze napisałem,ale efekt dla mnie jest zadowalający.

Nie chciałem żeby z tyłu mieć drugie światła mijania, i jest fajnie. Świecą niby mocno, ale nie jest to światło rażące, jak dla mnie ani za słabe ani za mocne,ja polecam od niego te żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas jeżdżę na lampkach od Tomnika nie wiem czy dobrze napisałem,ale efekt dla mnie jest zadowalający.

Nie chciałem żeby z tyłu mieć drugie światła mijania, i jest fajnie. Świecą niby mocno, ale nie jest to światło rażące, jak dla mnie ani za słabe ani za mocne,ja polecam od niego te żarówki.

Pod warunkiem, że ma się dobre "klosze". Moje były już styrane i pożółkłe więc chciałem wymienić całe. Nowe klosze + tomnikowe lampki wyszły by drożej, a nie sądzę, że lepiej. (Nie ujmując nic ledom tomnikowym, bo są ok ;-))

Za taką kasę jest super i nie wygląda to jak chińskie niebieskawe żarówki ledowe po 2zł

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę ze ori auta mają natężenie światła bardzo delikatne minimalne. I takie ma właśnie być. Barwa swiatla jest najczęściej ciepla do 4500 K. max 3 diody na stronę. Te które oferują w necie to kilkanaście diod o barwie 6000/ 7000 K. O niebieskiej barwie świecące za autem jak statek kosmiczny..........A to nie oto chodzi. I nie chce robić autoreklamy ale jedynie moduły od tomnika przypomjnja ori.Ale nawet na nich założyłem na klosze wew wycięte kawałki kalki technicznej aby jeszcze barwa swiatla byla spokojniejsza.efekt jest taki jakby to były ori lampki.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę ze ori auta mają natężenie światła bardzo delikatne minimalne. I takie ma właśnie być. Barwa swiatla jest najczęściej ciepla do 4500 K. max 3 diody na stronę. Te które oferują w necie to kilkanaście diod o barwie 6000/ 7000 K. O niebieskiej barwie świecące za autem jak statek kosmiczny..........A to nie oto chodzi. I nie chce robić autoreklamy ale jedynie moduły od tomnika przypomjnja ori.Ale nawet na nich założyłem na klosze wew wycięte kawałki kalki technicznej aby jeszcze barwa swiatla byla spokojniejsza.efekt jest taki jakby to były ori lampki.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Czy ja wiem....

Rushinroulette-Audi-R8-LMX-RS6-Avant-340

audi.jpg

75e79724c7bca042f051aa7425c5c610.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował może na chińskim allegro lampki https://pl.aliexpress.com/item/2-White-Car-Error-18-LED-License-Number-Plate-Light-Lamp-For-Audi-A3-S3-A4/32421888741.html?spm=2114.13010308.0.0.SWRrrx

Mają sporo pozytywnych opinii i nie powodują błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam już od dawna podświetlenie led tablic, ale chciałem nieco odświeżyć.

Mam duży dylemat, czy zakupić te, które przedstawiał nam na foto kolega pawelosinski83 http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

czy ori http://allegro.pl/nowe-oryginalne-lampki-led-audi-a3-a4-a6-q7-a8-rej-i5719365219.html

Ma może ktoś ori żeby je porównać ?

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...