Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie otarć parkingowych tanim kosztem [FOTOSTORY]


Gość fudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat założyłem bo wczoraj stojąc na parkingu w Krakowie, po powrocie miałem nie miłą niespodziankę. Otóż jakiś bardzo utalentowany kierowca przejechał mi zderzakiem przez całe drzwi zostawiając swój ślad, zbiegł z miejsca zdarzenia, a szkoda bo chętnie bym mu nakopał do d.. :baseball:

Potrzebne materiały :

- Rozpuszczalnik uniwersalny

- Kilka ściereczek

- Kawałek miękkiego ręcznika

- Pasta polerska

Oto jak wyglądało otarcie przed całą operacją niwelowania :

index.php?get=1&f=13

index.php?get=1&f=12

index.php?get=1&f=11

index.php?get=1&f=10

Zacząłem więc od umycia powierzchni na której będę działał :

index.php?get=1&f=9

index.php?get=1&f=8

Następnie wytarłem powierzchnię do sucha i nalałem trochę rozpuszczalnika na szmatkę, lekko wcierając go w zabrudzoną powierzchnię. Po wyczyszczeniu rysy wyglądały mniej więcej tak :

index.php?get=1&f=7

index.php?get=1&f=6

index.php?get=1&f=5

Znów wyczyściłem powierzchnię do sucha i nałożyłem pastę polerską na szmatkę, wtarłem lekko w rysę i odczekałem około 20 sekund, po tym czasie zacząłem intensywnie wcierać pastę kolistymi ruchami, powtórzyłem operację na każdym miejscu po 2 razy. Dodatkowo potem, starłem jeszcze rozpuszczalnikiem czarne kropki widoczne na rogu, to były pozostałości po gorącym asfalcie, dzięki rozpuszczalnikowi wszystko pięknie się zmyło. Efekt po paście był następujący :

index.php?get=1&f=4

index.php?get=1&f=2

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=3

Pozostało tylko położyć podkład i podmalować lekko boczek nadkola coby się nie rzucał w oczy :decayed:

Uprzedzając pytania od razu piszę :

1) Pasta polerska jakiej użyłem to AutoSol Scratch Remover, to nie jest żadna reklama, pasta nie jest jakaś cudownie rewelacyjna usuwająca rysy ale daje rade, świetnie za to poradziła sobie z zielonym osadem jaki pojawił się u mnie na chromowanych lusterkach po zimie, lekkie wżery zostały ale ogólnie efekt jest zadowalający.

2) Rysy zostały, nie usunąłem ich całkowicie ale polerka dała radę, nie są tak widoczne :>

3) Sposób który podałem może jest znany ale chciałem się z wami podzielić jak nie wpadać w panikę gdy coś takiego się stanie i nie histeryzować o malowaniu całych drzwi :)

Cały koszt operacji to około 25 zł za tubkę pasty (na to polerowanie nie zużyłem jej dużo, na pewno przyda się w przyszłości) oraz butelka rozpuszczalnika, nie orientuje się w cenach :decayed:

Mam nadzieję, że mój opis komuś pomoże :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak do końca to nie zeszło :no: i na drzwiach wzmocnienie się na płacie odcisnęło (pionowa kreska 2-3 cm od krawędzi drzwi) ale wygląda na pewno lepiej. w przyszłości podmalujesz do listwy i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to się nie ma czego czepić, od razu tak trzeba było :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóc pomoże ale na głębsze otarcia to nie bardzo się zda

no ale kolega nawet w tytule watku napisal ze na otarcia a nie na glebokie "ryry"...

Fudi dobra robota...na przyszlosc do pasty mozesz dodac kapke lakieru bazowego w kolorze Twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóc pomoże ale na głębsze otarcia to nie bardzo się zda

no ale kolega nawet w tytule watku napisal ze na otarcia a nie na glebokie "ryry"...

Fudi dobra robota...na przyszlosc do pasty mozesz dodac kapke lakieru bazowego w kolorze Twojego auta

Moze fachowiec pomoze. W zwiazku z tym ze pogoda dopisuje jutro chcialem sie wziasc za spolerowanie autka i nadanie mu ladnego polysku - przy okazji usunac mikro zarysowania, glownie spowodowane myciem samochodu.

Jakiej pasty uzyc? Planuje kupic Farecle G10, zrobic auto farecla, pozniej woskiem ktorego zawsze uzywam. Wszystko bede robil maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla G10 to tylko mleczko...kup sobie jakiem male opakowanie G3 i najpier zrob pasta Farecla G3 pozniej dopiero G10 i na koniec mozesz nawoskowac autko i powinno byc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fudi na fotach w okolicy listwy widoczne sa czarne kropki , sa to prawdopodobnie odpryski asfaltu mozesz je zmyc oliwa spozywcza. troszke oliwy na szmatke pocierasz kazda kropke z osobna i nie ma po nich sladu. oczywiscie po zabiegu nie zapomnij zmyc oliwy ciepla woda :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem ryse od klucza na szczescie nie gleboka, calosc przejechalem pasta Tempo i tez ladnie wypolerowalo sie nie widac mniejszych rys zostala lekka wieksza i chyba sprobuje twoim zabiegiem moze zejdzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóc pomoże ale na głębsze otarcia to nie bardzo się zda

no ale kolega nawet w tytule watku napisal ze na otarcia a nie na glebokie "ryry"...

Fudi dobra robota...na przyszlosc do pasty mozesz dodac kapke lakieru bazowego w kolorze Twojego auta

Moze fachowiec pomoze. W zwiazku z tym ze pogoda dopisuje jutro chcialem sie wziasc za spolerowanie autka i nadanie mu ladnego polysku - przy okazji usunac mikro zarysowania, glownie spowodowane myciem samochodu.

Jakiej pasty uzyc? Planuje kupic Farecle G10, zrobic auto farecla, pozniej woskiem ktorego zawsze uzywam. Wszystko bede robil maszyna.

Nie zapomnij o tym, że jeżeli polerujesz maszyną to wtedy do pasty lekko ściernej np G3 używamy twardej gąbki a do woskowania lub mleczka gąbki miękkiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większe czyli głębsze rysy to żadna pasta polerska nie pomoże :(.

Ale na bank będzie to inaczej wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla G10 to tylko mleczko...kup sobie małe opakowanie G3 i najpierw zrób pastą Farecla G3 - później dopiero G10 i na koniec możesz nawoskować autko. Ja tak robiłem i dało dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...