Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Gorące tarcze hamulcowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po przejechaniu około 5 km moją A4 tarcze hamulcowe z przodu w obu kołach są na tyle gorące ,ze można sie oparzyć. Dodam ,ze jest to prosta na , której prawie wogóle nie uzywam hamulca. ostanio po przejechaniu około 60 km zauważyłem ,ze znad lewego koła unosi troche dymu i czuc spalenizne. Wkoncu pojechałem do mechanika. Został wymieniuony gietki przewód hamulcowy i Z ostały ,takze rozruszane tłoczki w cylinerdkach w obu kołach. Cała operacja kosztowałą mnie 150 zł. To duzo czy mało waszym zdaniem? A najgorsze jest to ,że tarcze nadal nawetpo krótkiej trasie, kiedy prawie wogóle niew używam hamulca są bardzo gorące.iedy podniose auto i kręce przednimi kołami to czuc niewielki opór ,ale da sie obrócić kołem . Mechanik twierdzi, że to normalne. Co tym sądziecie? Jak to wygląa u was?

Opublikowano

Może klocki trą o tarcze :mysli: Kumpel tak miał w Golfie,strasznie mu się grzały i dymiły (podobnie jak u Ciebie).150 zeta wdg mnie drogo :confused4: tym bardziej że usterka nie zniknęła.Jedz tam jeszcze raz i zareklamuj albo zmień mechanika.

Opublikowano

Może masz pęknięte tarcze. Kolega tak miał w oplu :gwizdanie: Grzały się nie miłosiernie.

Opublikowano

Po przejechaniu około 5 km moją A4 tarcze hamulcowe z przodu w obu kołach są na tyle gorące ,ze można sie oparzyć. Dodam ,ze jest to prosta na , której prawie wogóle nie uzywam hamulca. ostanio po przejechaniu około 60 km zauważyłem ,ze znad lewego koła unosi troche dymu i czuc spalenizne. Wkoncu pojechałem do mechanika. Został wymieniuony gietki przewód hamulcowy i Z ostały ,takze rozruszane tłoczki w cylinerdkach w obu kołach. Cała operacja kosztowałą mnie 150 zł. To duzo czy mało waszym zdaniem? A najgorsze jest to ,że tarcze nadal nawetpo krótkiej trasie, kiedy prawie wogóle niew używam hamulca są bardzo gorące.iedy podniose auto i kręce przednimi kołami to czuc niewielki opór ,ale da sie obrócić kołem . Mechanik twierdzi, że to normalne. Co tym sądziecie? Jak to wygląa u was?

rozruszanie tłoczka w zacisku nie pomoże

trzeba kompletnie rozebarc zacisk, powyciągac wszystkie uszczelnienia i wszystko dokładnie oczyscic

prawdopodobnie masz już wzery na tłoczkach które sie nie cofaja

uzupełnij avatar, jaki masz silnik?

Opublikowano

dokładnie jak mówi mój przedmówca, sam to robiłem. Trzeba było wszystko rozerać wyczyścić i nasmarować, po tych zabiegach ja ręką odjął

Opublikowano

żeby sprawdzic czy zaciski 'trzymaja' wystarczy podnieść koło i zakrecic wtedy bedzie wiadomo czy jest opór czy nie,.

A jeżeli trzeba bedzie czyścic, to tak jak powiedziano wyżej tylko rozebranie i wyczyszczenie dokładne, potem nowe gumeczki i płyn i bedzie śmigać

pozdro

Opublikowano

Jak autko zachowuje sie podczas hamowania? Nie masz żadnych wibracji na kierownicy?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.