Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Dwie sondy


tomek988

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś doświadczony się wypowiedzieć?

Mi VAG wywala błąd katalizatora i jak sprawdzę sondy i będą ok to bym kata wywalił, ale co wtedy z drugą sondą za katalizatorem? Na program wcześniej niż w następnym roku nie pojadę więc tuner mi jej nie wyłączy komputerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przespawajcie gniazdo na drugą sondę w rurę tylko na dodatkowej tulejce, aby sonda była odsunięta od strumienia spalin i bedzie bez check engine'a. Sonda w tulejce w 1.8T to temat wielokrotnie juz sprawdzany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odleglosc sondy od kata ma chyba jednak znaczenie, wiec przespawanie moze nie do konca pomoc. ja probowalem tesy z tulejkami, na zwyklym odsunieciu o kilka centymetrow(w moim wypadku 4,5cm) nie zdalo egzaminu, check powracał. nalezy zastosowac tulejki zagiete pod katem 90 stopni, ale nie ma gwarancji, ze check pojdzie w diably. sa roznice w temperaturze spalin itd. daj znac co ci z tego wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, będę rozmawiał z tłumikarzem to może coś wymyśli, bo wyskakuje mi błąd że efektywność katalizatora stan krytyczny i nie wiem czy ty przez sondę czy faktycznie zapchany jest kat, ale to zrobię wpierw logi i dopiero zabiorę się za prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie mozliwości:

1. szukać nowego (sprawnego) kata

2. wyłączyć drugą sondę w ECU

temat tulejki jest mocno dyskusyjny, osobiście bym tego nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie wpierw zrobię logi a później zacznę zabawę, na razie usunąłem błędy vagiem i po 100km nie wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio rozmawiałem z człowiekiem od komputerów i powiedział ze mi moze wstawic emulator sondy albo zgrac wartosci z tej pierwszej sondy na te drugą...ciekawe

Ciekawe jak to miałoby działać? Szczególnie ta wartość pierwszej na drugą - one dają inne wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...