Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Metaliczne stukanie z zawiechy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc,

Po ostatniej zimie wymienilem cala strone pasazera na nowe ori wahacze Lema. Wahacze byly ori od naszego kolegi z forum.

Jednak dalej slysze metaliczne stukanie z prawej strony auta, jakby sie gary tlukły pod prawej stronie auta.

Stukanie jest obecne jak jade po dziurach lub kocich łbach tylko prawym kołem...

Czy któs z Was miał podobne stukanie w aucie?

Sokram

Opublikowano

A łącznik stabilizatora tez wymieniales?

Opublikowano
  • Autor

Tak, łacznik stabilizatora tez jest nowy lema...

Opublikowano

końcówkę drążka czy też drążek kierowniczy wymieniłeś??

Opublikowano

klocki hamulcowe również mogą "dzwonić" :cool1:

Opublikowano
  • Autor

klocki mam boscha, niedawno wymieniane...

Opublikowano

mi jak cos dzwonilo to byl kawalek sprezyny odlamany... :rolleyes:

Opublikowano

No to musisz wjechac na szarpaki, wejsc pod auto i sluchac...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolego udało ci się rozwiązać problem??

U mnie okazało się że to ten drucik który dociska klocki jest za luźny.

Wymiana załatwiła sprawę (koszt tej części 12zł w ASO)

Opublikowano
  • Autor

Czesc,

Niestety, ale dalej jezdze z dzwikiem tlukacych sie garków w moim aucie. Wk....a mnie to coraz bardziej a kolejnych 200 stow na klocki narazie nie chce wydawac.

Sprawdzalem ten drucik po zewnetrznej stronie zacisku hamulca i wg mnie on dobrze trzyma klocki(jest sztywno zamocowany), a przynajmniej zewnetrzny klocek jest sztywno zamocowany.

Ten drucik wplywa rowniez na klocek wewnetrzny kola?

Sokram

Opublikowano
  • Autor

CZesc,

Dzieki za odpowiedz ale u mnie dzwieki metaliczne dochodza z przodu auta i sprezyny jako sprezyny tam nie ma w zacisku.

Sokram

Opublikowano

mi jak cos dzwonilo to byl kawalek sprezyny odlamany... :rolleyes:

Mam podobny objaw :)

Po sprawdzeniu na SKP (przy okazji przeglądu) okazało się ze pękła sprężyna i kawałek latał.

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_metaliczny_stukot_gdzies_z_tylu_samochodu-t142554.0.html

CZesc,

Dzieki za odpowiedz ale u mnie dzwieki metaliczne dochodza z przodu auta i sprezyny jako sprezyny tam nie ma w zacisku.

Sokram

kolegom chodzi o sprężynę zawieszenia, tez miałem taki przypadek z przodu :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Sprezyne zawieszenia sprawdzalem...jest cala...

Sokram[br]Dopisany: 14 Lipiec 2010, 11:42_________________________________________________Czesc,

Dzis wymienilem sprezyne(drut) dociskajacy klocek zewn do zacisku na nowy ale to nic nie dalo.

Sadze ze to jednak klocki boscha dzwonia bo jak nacisne hamulec w czasie jazdy to momentalnie halasy ustaja.

Co mam robic z klockami ktore mam w aucie, tylko wymiana mi pozostala?

Sokram

Opublikowano

Sprezyne zawieszenia sprawdzalem...jest cala...

Sokram[br]Dopisany: 14 Lipiec 2010, 11:42_________________________________________________Czesc,

Dzis wymienilem sprezyne(drut) dociskajacy klocek zewn do zacisku na nowy ale to nic nie dalo.

Sadze ze to jednak klocki boscha dzwonia bo jak nacisne hamulec w czasie jazdy to momentalnie halasy ustaja.

Co mam robic z klockami ktore mam w aucie, tylko wymiana mi pozostala?

Sokram

Upewnij sie ze to klocki zanim wymienisz, zebys sie w koszta nie wpakowal. Moze to lozysko mc persona?

Opublikowano

Sprezyne zawieszenia sprawdzalem...jest cala...

Sokram[br]Dopisany: 14 Lipiec 2010, 11:42_________________________________________________Czesc,

Dzis wymienilem sprezyne(drut) dociskajacy klocek zewn do zacisku na nowy ale to nic nie dalo.

Sadze ze to jednak klocki boscha dzwonia bo jak nacisne hamulec w czasie jazdy to momentalnie halasy ustaja.

Co mam robic z klockami ktore mam w aucie, tylko wymiana mi pozostala?

Sokram

Upewnij sie ze to klocki zanim wymienisz, zebys sie w koszta nie wpakowal. Moze to lozysko mc persona?

Łożysko jest gumowe dlatego odpada. Nie wykluczone, że dźwięk ten pochodzi z innego źródła niż zawieszenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.