Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zasilanie alarmu


turus123

Rekomendowane odpowiedzi

Alarmy są przeważnie podłączane pod istniejącą instalację samochodową. Myślę że nie masz akumulatora dedykowanego, ewentualnie masz syrenę z własnym zasilaniem.[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 10:42_________________________________________________A co się dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu po włączeniu alarmu po kilku minutach się aktywował bez powodu. Więć przestałem go włączać. Wczoraj po otwarciu auta z pilota w kluczyku po otwarciu bagażnika zaczeły mrugać awaryjne tak jak w przypadku uruchomienia się alarmu tylko że wolniej i bez syreny. Auto odpaliłem ale zgasło po ok 3 minutach(tak sie działo jak np. odłączyłem kleme od aku głównego). Po kilku próbach resetowania problem z odpalaniem został usunięty ale alarmu już wogóle nie da się włączyć. Podejrzewam że alarm może mieć osobne zasilanie i trzeba je wymienić.

Jeśli orientujecie się w temacie lub mieliście podbne problemy, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy "normalny" alarm po zdjęciu zasilania powinien wrócić do stanu w jakim był przed.

Wytnij to dziadostwo i zainstaluj coś normalnego, co nie będzie sprawiało kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy "normalny" alarm po zdjęciu zasilania powinien wrócić do stanu w jakim był przed.

Wytnij to dziadostwo i zainstaluj coś normalnego, co nie będzie sprawiało kłopotów.

Tak najlepiej to niech autko zmieni.

Kolego zarówno jednostka alarmowa jak i akumulatorek są gdzieś poukrywane. Im trudniej to znaleźć tym lepiej. Standardowe miejsca gdzie montuje się centralki to okolice (oczywiście schowane pod kokpitem) kierownicy, bezpieczników, schowka i tam też możesz znaleźć akumulator. Akumulator może być tez pod maską gdzieś, np. okolice normalnego akumulatora. Rzadziej montuje się je w bagażniku ale też możliwe (w okolicach modułu komfortu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rzadziej montuje się je w bagażniku ale też możliwe (w okolicach modułu komfortu).

Miły,on ma B6 a tam komfort jest pod nogami kierowcy a nie w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rzadziej montuje się je w bagażniku ale też możliwe (w okolicach modułu komfortu).

Miły,on ma B6 a tam komfort jest pod nogami kierowcy a nie w bagażniku.

A fakt, mój błąd, cały czas myślałem o B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Co do "wycięcia" Alarmu to się nie zgodzę, to że w autcie po odłączeniu aku głównego odcinany jest zapłon po kilku minutach to dodatkowe zabezpieczenie. W przypadku odłączenia zasilania muszę zresetować alarm kluczykiem od stacyjki alarmowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci i napisze jakiego akumulatorka szukacie.

Predator to zwykły alarm, a nie monitoring gps.

turus123 Co to znaczy że alarm przestał się włączać? Steruje czymkolwiek (centralny zamek, światła awaryjne, syrena, domykanie)?

Kolego mily sarkazm zachowaj dla siebie, to jest dział techniczny, a nie hyde park

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci i napisze jakiego akumulatorka szukacie.

Predator to zwykły alarm, a nie monitoring gps.

turus123 Co to znaczy że alarm przestał się włączać? Steruje czymkolwiek (centralny zamek, światła awaryjne, syrena, domykanie)?

Kolego mily sarkazm zachowaj dla siebie, to jest dział techniczny, a nie hyde park

Tutaj właściciel alarmu ma rację, rozładowywuje się akumulator, który podtrzymuje napięcie podczas odcięcia akumulatora głównego i nic nie da odłączanie akumulatora głównego, alarm się wtedy nie zresetuje.

Nie ma jakiegoś konkretnego miejsca gdzie zakłada się takie akumulatorki, trzeba dojść po okablowaniu. Taki alarm można jedynie wyłączyć za pomocą kluczyka, a gniazdo jest dostarczane (przeważnie) oddzielnie (czyli nie jest ani przy syrenie ani przy jednostce centralnej).[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 12:17_________________________________________________A sarkazmu nie zostawię dla siebie bo są to bardzo dobre alarmy, a jak określiłeś to nie jest jakieś dziadostwo. Takie alarmy zostawiają jak to określiłeś "normalne" alarmy daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"turus123 Co to znaczy że alarm przestał się włączać? Steruje czymkolwiek (centralny zamek, światła awaryjne, syrena, domykanie"

tzn. brak możliwości Aktywacji(włączenia alarmu) za pomocą pilota. Pilot jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy alarm ma zasilanie.

Jeśli dostaje prąd, a dalej nie reaguje, to centralka do naprawy/wymiany.

p.s. jak rozumie na drugim pilocie jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...