Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary za granicą


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

teraz kupiłem antyradar i na razie jest spokój

Jak Ciebie złapią zagranicą z tym antyradarem (a mają dużo lepsze i łatwiejsze sposoby na to) to chciałbym zobaczyć Twoją minę - zrób wtedy proszę zdjęcie samego siebie, bo może to być dość interesujące :kox: :kox: :kox:

co grozi za antyradar np w niemczech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE posiadanie jest dozwolone, ale nie wolno używać - jak złapią dostajesz solidny mandat i konfiskują urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE posiadanie jest dozwolone, ale nie wolno używać - jak złapią dostajesz solidny mandat i konfiskują urządzenie.

Dokladnie §23 1b StVO

http://www.verkehrsportal.de/stvo/stvo_23.php

Bußgeldkatalog 247

Mandat w wysokosci 75 € + ok 25€ koszty administracyjne + 4pkt

Als Führer eines Kraftfahrzeugs verbotswidrig ein technisches Gerät zur Feststellung von Verkehrsüberwachungsmaßnahmen betrieben oder betriebsbereit mitgeführt

StVO § 23 Abs. 1b,

§ 49 Abs. 1 Nr. 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to potrafią przywalić sporo więcej, ale w DE i tak jest łagodnie, bo w innych krajach Europy to potrafią nieźle narobić człowiekowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kupiłem antyradar i na razie jest spokój

Jak Ciebie złapią zagranicą z tym antyradarem (a mają dużo lepsze i łatwiejsze sposoby na to) to chciałbym zobaczyć Twoją minę - zrób wtedy proszę zdjęcie samego siebie, bo może to być dość interesujące :kox: :kox: :kox:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE posiadanie jest dozwolone, ale nie wolno używać - jak złapią dostajesz solidny mandat i konfiskują urządzenie.

Dokladnie §23 1b StVO

http://www.verkehrsportal.de/stvo/stvo_23.php

Bußgeldkatalog 247

Mandat w wysokosci 75 € + ok 25€ koszty administracyjne + 4pkt

Als Führer eines Kraftfahrzeugs verbotswidrig ein technisches Gerät zur Feststellung von Verkehrsüberwachungsmaßnahmen betrieben oder betriebsbereit mitgeführt

StVO § 23 Abs. 1b,

§ 49 Abs. 1 Nr. 22

czyli dostajesz 100euro tylko? bez konfiskaty urzadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moga skonfiskowac i zniszczyc urzadzenie.

BTW

Uzywanie navigacji z wgranymi radarami (OVI/POI) jest takze zabronione i karane mandadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie navigacji z wgranymi radarami (OVI/POI) jest takze zabronione i karane mandadem.

A taka informacja skąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie navigacji z wgranymi radarami (OVI/POI) jest takze zabronione i karane mandadem.

A taka informacja skąd ?

Nach §23 Abs. 1b StVO ist es verboten, Radarwarner im Auto zu benutzen oder betriebsbereit mitzuführen. Diese Ordnungswiedrigkeit wird mit 75 Euro Bußgeld und vier Punkten in Flensburg geahndet. Das gilt laut Bundesministerium auch für Programme, mit denen Navigationssysteme stationäre Blitzanlagen anzeigen. Die Software gilt auch dann als Betriebsbereit, wenn sie auf ein Navigationsgerät aufgespielt ist, aber nicht arbeitet. Grund: Die POI-Warner werden mit wenigen Klicks im Untermenü eingeschaltet. Die Folgen: Die CD´s mit dem POI-Warner dürfen ebenso wie die elektronischen Radarwarner beschlagnahmt und zerstört werden.

Blitzerwarnungen im Radio indes sind erlaubt. Laut Verwaltungsgericht Saarbrücken gelten die Durchsagen trotz Nennung einer konkreten Meßstelle wegen der vielen Hörer als Hinweis, daß jederzeit und überall Tempokontrollen möglich sind. (Az 6 F 6/04)

Zgodnie z § 23 / 1b kodeksu drogowego zabrania się stosowania detektorów radarow w samochodzie lub przechowywane ich w gotowosci do pracy.

To wykroczenie podlega karze grzywny do 75 € i cztery punkty w Flensburgu.

Tyczy sie to rownierz urzadzen i programow, za pomoca ktorych systemy nawigacji informuja o radarach stacjonarnych.

Takie software uwaza sie za gotowe do pracy/dzialania nawet jezeli sa zainstalowane na urzadzeniu ale nie zostaly uruchomione.

Powod:

Funkcje powiadamiania o radarach (POI) mozna za pomoca kliku klikniec uruchomic.

http://www.myvideo.de/watch/1018856/Blitzerwarner_in_Navigationsgeraeten

2:40 min :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie ci to zdjecie zrobili (teren zabudowany, nie zabudowany) jakie bylo ograniczenie predkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nawet i teren zabudowany to okolo 20 euro, czesto place takie mandaty do 4 w miesiacu, Niemcy maja swoje prawa i u nich nie ma kombinowania, tam za nie zapłacenie podatku możesz isc do wiezienia. Najlepsze to ze od granicy do kielc nei dziala zaden fotoradar ostatnio testowalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1-10 km/h kosztuje 15 Euro, powyzej 10km/h kosztuje 25.

Moze miales szczescie i po odciagnieciu tolerancji (do 100km/h odciagaja 3%) zmiescisz sie w dolnym pulapie skoro na liczniku miales 15 za duzo to na pewno w rzeczywistosci jechales wolniej.

Nie stresuj sie i czekaj czy w ogole cos przyjdzie. Jezeli tak to trzeba bedzie zaplacic i tyle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zrobiło mi wczoraj w Deutscheland zdjęcie :wallbash:,przekroczyłem prędkość gdzieś o 15km/h .jaka kara za to?dodam ze auto na angielskich tablicach.

nie masz się co przejmowac bo wielka brytania nie jest w strefie schengen. mi zrobiło jakieś 2 lata temu zdjęcie i do tej pory nic nie przyszło także możesz zapomniec o mandacie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nie przyjdzie?,ale jeśli będę miał w przyszłości kontrole i będę jechał tym samym autem to oni w systemie będą mieli moje wykroczenie i będą chcieli kasę,a może nawet odsetki?

Tylko w przypadku jezeli wyslali ci Bußgeldbescheid (zawiadomienie do zaplacenia) a ty nie uisciles oplaty, wtedy moga cie przy nastepnej kontroli nawet zatrzymac (wiezienie), wszystko zalezy ile czasu uplynelo i do jakiej kwoty uroslo i czy odbyla sie zaoczna sprawa.

Maja czas 3 m-ce (od daty wykroczenia) zeby dostarczyc ci Bußgeldbescheid, jezeli do tego czasu nic ci nie dostarcza to ulega to przedawnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zatrzymali mnie na A5 pod Karlsruhe (odległość) i zapłaciłem przy kontroli 100 Ojro....(j**ane szkopki) i teraz dostałem pismo z Zentrale Busgeldstelle i tu jest napisane ze cos tam cos tam i Busgeldbescheid ...i nr konta a na samym dole napisane (wytłuszczone) nach Rechtstkraft des Busgeldbescheides werden 3 punkte im Verkehrszentralregister eingetragen Rechtsbehelfsbelehrung ..o co kaman???jest tam kwota Gebuhr 20 ojro ,Ausiagen 0 ojor i Bereits gezahit 99 ojro...o co kaman??mam jeszcze raz płacić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...