Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Filtr paliwa + powietrza - czy ma wpływ na turbinę i jej pracę


Gość nuti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem filtr powietrza ( średnio zabrudzony ) oraz filtr paliwa. Po wymianie jakby turbina głośniej zaczęła gwizdać - czy to dobry objaw ?

I przy wymianie f. paliwa zalałem go do pełna, zakręciłem poczekałem i odpaliłem niunie. I po 10 sek zgasła !! odpalam i nic, odpalam i nic,

odpalam 3 raz zaskoczyła pokrztusiła i poszła. I tu pytanie czy jest to poprawny objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr powietrza ( średnio zabrudzony ) oraz filtr paliw

:th:

Po wymianie jakby turbina głośniej zaczęła gwizdać - czy to dobry objaw ?

Ma gwizdać ;)

I przy wymianie f. paliwa zalałem go do pełna, zakręciłem poczekałem i odpaliłem niunie. I po 10 sek zgasła !! odpalam i nic, odpalam i nic,

odpalam 3 raz zaskoczyła pokrztusiła i poszła. I tu pytanie czy jest to poprawny objaw ?

Jak miałem poprzednio silnik 1Z to szczerze powiem, że nigdy nie dopuściłem do zapowietrzenia przy zmianie filtra. W Twoim przypadku gdzieś przedostało się powietrze do układu, ale pompa odpowietrzyła. Zdarza się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mowil mi Rogal im glosniej gwizdze turbina tym blizszy jej koniec- jestem swiezo po wymianie turbiny i stara po wycieciu kata wyraznie mi gwizdala a nowej prawie nie slychac

spotkalem sie z dokladnie ta sama opinia, z kilku innych (powaznych) zrodel... czyli wyglada na to, ze tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...