Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tylny spryskiwacz bardzo słabo działa


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tak jak w temacie tylny spryskiwacz bardzo słabo działa... prawie nie psiuka... co mam zrobić w tym przypadku??? i jak to zrobić:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dysze się zatkały. najpierw weź szpilkę i włóż w dziurki spryskiwacza, jak nie pomoże to zdejmij go ( jest wciskany) i zobacz czy swobodnie wtedy płyn sika. jak tak to trzeba kupić nową dysze sprysku 8e9955985.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest chyba jeszcze bardziej dziwna sytuacja... bo jak zdjąłem ten plastik osłonny i wtedy włączyłem tylny sprywskiwacz to mimo że wycieraczka się ruszała to on psikał bardzo ładnie ale cały czas w tym samym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a się nie kręci... co mam teraz zrobić??? jak to rozebrać i na co zwrócić uwagę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadwoziu ale to napisz do moderatora zeby przeniósł a nie zakładaj tam nowego ;) ta dysza jest wciskana.. wystarczy podważyć i wyskoczy, nową sie poprostu wciska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. na tej nakrętce jest własnie włożona dysza spryskiwacza.. kawałek plastiku długości 2cm.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyjąłem ją ale ona wygląda dobrze...[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 15:46_________________________________________________tak ona wyglada:

B41CS.jpg

NVdz0.jpg

[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 16:10_________________________________________________na pewno te cacko powinno się kręcić w audi a4 b6 2002 rok??? rozebralem silniczek i to w co sie wklada ta dysze sie nie kreci...wiec od czego ta dysza ma sie krecic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyjąłem ją ale ona wygląda dobrze...[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 15:46_________________________________________________tak ona wyglada:

B41CS.jpg

NVdz0.jpg

[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 16:10_________________________________________________na pewno te cacko powinno się kręcić w audi a4 b6 2002 rok??? rozebralem silniczek i to w co sie wklada ta dysze sie nie kreci...wiec od czego ta dysza ma sie krecic???

To mi na dyszę nie wygląda...

Dysza to element nr 2 na tym rysunku:

wyctyl01.jpg

I on powinien się obracać razem z ramieniem wycieraczki.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w takim razie ja wcale nie posiadam tej dyszy... ja posiadam to co pokazalem na zdjeciach i na to sie chyba dopiero zaklada dysze... ktora zapierajac sie o wycieraczke porusza sie... tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w takim razie ja wcale nie posiadam tej dyszy... ja posiadam to co pokazalem na zdjeciach i na to sie chyba dopiero zaklada dysze... ktora zapierajac sie o wycieraczke porusza sie... tak mi sie wydaje

Tu masz budowę tylnej wycieraczki:

wyctyl03.th.jpg

Wydaje mi się, że wykręciłeś element zaznaczony na rys. na czerwono.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to chyba nie ten element zaznaczony na czerwono...:(

B41CS.jpg

ten element co ja wyjąłem można go wyjąć zaraz po zdjęciu osłonki ... i jego się nie wykręca tylko po prostu wyciąga... [br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 22:58_________________________________________________ja tą część muszę zamienić na 4 chyba... bo ja zamiast czwórki mam inną czwórkę pokazaną wyżej na zdjęciu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inny typ dyszy.. ja mam taką jak na schemacie wcześniej. podejrzewam ze ta dysza którą ty masz ma sie nie kręcić z wycieraczką. przynajmniej w A3 z 98r dobra dysza stoi w miejscu a taka która sie kończy rusza sie razem z ramieniem wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko w oslonie wycieraczki mam mala dziurke... tak jakby przystosowana do innej dyszy niz posiadam.. dziwne... widac ktos wczesniej grzebal cos przy tym spryskiwaczu... musze po prostu kupic nowa dysze i mam nadzieje ze bedzie wszystko git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko w oslonie wycieraczki mam mala dziurke... tak jakby przystosowana do innej dyszy niz posiadam.. dziwne... widac ktos wczesniej grzebal cos przy tym spryskiwaczu... musze po prostu kupic nowa dysze i mam nadzieje ze bedzie wszystko git.

zmieniaj od razu wycieraczkę na płaską od Q5 i będzie git[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 21:04_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b7_avant_moze_i_b6_wymiana_tylniej_wycieraczki_na_wycieraczke_z_q-t122629.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dysze w ASO ale niestety nie pasuje ona:( nie wiem czy ja mam jakiś inny silniczek czy co... u mnie wygląda to tak po zdjęciu mojej dyszy...

p1rhS.jpg

bardzo bym prosił żeby ktoś zrobił zdjęcie i pokazał jak to ma wyglądać... zależy mi na czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam takie coś z kuleczką, kuleczkę na agrafce wyciągasz i czyścisz dokładnie wszystko, u mnie pomogło :) a później kuleczkę wciskasz. Co do tego stania w miejscu to pomysłu nie mam, gdzieś jest za luźno :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...