Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima do mieszkania, jaka?


krawcu11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam klime w mieszkaniu i jestem bardzo zadowolony. Jest to klimatyzator typu split o wydajności chłodniczej 5KW i grzewczej 5,5KW. Klimatyzator ten jest to niskobudżetowy sprzęt firmy Delonghi. Za całość z montażem dałem koło 2 tyś zł dokładnie nie pamiętam bo było to ponad 5 lat temu. Od tego czasu klimatyzator działa bez awaryjnie, nie ma z nim żadnych problemów. Jedynie raz na rok wiosną we własnym zakresie czyszczę go i odgrzybiam.

Myślę że nie ma sensu na klime do mieszkania wydawać niewiadomo jakich pieniędzy bo jest to urządzenie które pracuje przez dość krótki okres czasu, w końcu upalne dni zdarzają się u nas nie aż tak często.

Jak ktoś ma więcej kasy to warto zainwestować w klimatyzator inwertorowy, jest to urządzenie które utrzymuje stałą temperature bez skoków i zużywa sporo mniej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdzę jakiej firmy jest sprzęt bo mam go w garażu, wiecie mi nie chodzi o to by w domu była chłodnia ale bardziej żeby nie było sauny tylko normalna pokojowa temperatura, najbardziej na poddaszu w bloku od dachu będzie się strasznie nagrzewać w lecie i bedzie nie do wytrzymania dlatego po rozmowie z kolesiem od urządzeń stwierdził że do domowego użytku wystarczy to co proponuje. [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 09:56_________________________________________________sprzęt jest firmy AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat,w zeszłym roku nie dało się wytrzymać u mnie w mieszkaniu (ostatnie piętro + poddasze) jestem zdecydowany zakupić klimę do mieszkania ale jak czytam o tych cenach rzędu 10k to mi się odechciewa, nie chcę ładować kasy w mieszkanie bo nie wiadomo jak długo w nim pomieszkam,

mam pytanie czy np taka klima z linku który wkleiłem ogarnie pokój ok 30 m2

http://www.ceneo.pl/1501461s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat,w zeszłym roku nie dało się wytrzymać u mnie w mieszkaniu (ostatnie piętro + poddasze) jestem zdecydowany zakupić klimę do mieszkania ale jak czytam o tych cenach rzędu 10k to mi się odechciewa, nie chcę ładować kasy w mieszkanie bo nie wiadomo jak długo w nim pomieszkam,

mam pytanie czy np taka klima z linku który wkleiłem ogarnie pokój ok 30 m2

http://www.ceneo.pl/1501461s

ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można urządzenie zamontować na poddaszu nieużytkowym(strychu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można urządzenie zamontować na poddaszu nieużytkowym(strychu)?

tego nie wiem jeśli chcesz zamontować np ścianie balkonowej "musi" być zgoda spółdzielni ale jakoś a to ie patrzę

ps chodzi mi bardziej o wydajność i cenę czy te tańsze w ogóle dają radę, kumpel ma klimę ale zabulił 11k więc czy jest sens kupować tanią opcję czy raczej odradzacie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można urządzenie zamontować na poddaszu nieużytkowym(strychu)?

tego nie wiem jeśli chcesz zamontować np ścianie balkonowej "musi" być zgoda spółdzielni ale jakoś a to ie patrzę

ps chodzi mi bardziej o wydajność i cenę czy te tańsze w ogóle dają radę, kumpel ma klimę ale zabulił 11k więc czy jest sens kupować tanią opcję czy raczej odradzacie :mysli:

powtórzę się, dają radę :good:

od czterech lat mam no nejma, też dwunastkę i daje rade, podobne pomieszczenie i dodam, że mieszkam w grecji czyli trzy miesiące jest prawie nie wyłączana i chłodzi plus dogrzewam też w zimie

wiadome, że czym droższa to i lepsza, ale jak nie chcesz pchać się w koszty to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można urządzenie zamontować na poddaszu nieużytkowym(strychu)?

tego nie wiem jeśli chcesz zamontować np ścianie balkonowej "musi" być zgoda spółdzielni ale jakoś a to ie patrzę

ps chodzi mi bardziej o wydajność i cenę czy te tańsze w ogóle dają radę, kumpel ma klimę ale zabulił 11k więc czy jest sens kupować tanią opcję czy raczej odradzacie :mysli:

powtórzę się, dają radę :good:

od czterech lat mam no nejma, też dwunastkę i daje rade, podobne pomieszczenie i dodam, że mieszkam w grecji czyli trzy miesiące jest prawie nie wyłączana i chłodzi plus dogrzewam też w zimie

wiadome, że czym droższa to i lepsza, ale jak nie chcesz pchać się w koszty to ...

no to super właśnie oczekiwałem odpowiedzi kogoś kto ma i korzysta nie kogoś kto słyszał od kogoś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mieszkasz? jeżeli w bloku czyli będziesz montował jednostkę zewnętrzną na elewacji to musisz mieć pozwolenie spółdzielni/wspólnoty oraz architekta projektującego Twój budynek. Bez powyższych zgód możesz wpakować się w niezły kanał. Znam przypadek gdzie za montaż satelity i zniszczenie elewacji (wycięcie izolacji zewnetrznej i zamontowanie ramienia talerza bezpośrednio do betonu) delikwent musi zapłacić za pomalowanie całej ściany na której była zamontowana satelita o pow. prawie 1000m2 po 50zł/m2 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten metraż osiemnastka zdecydowanie za duża, a dziewiątka może sobie nie radzić, odpowiednia była by http://allegro.pl/klimatyzator-lg-s12ahp-warszawa-fv-najtaniej-i1571225024.html

oczywiście czym większa tym lepiej, ale po co wydawać kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje klimatyzatory od paru dobrych lat.

Więc tak jeśli chodzi o multisplity to nie polecam.

Po pierwsze jeśli zepsuje się jednostka na zewnątrz to wszystkie klimatyzatory w środku nie działają i po drugie najlepiej używać kilku naraz żeby była dobra wydajność. Jeśli chodzi o markę do polecam daikin, Mitsubishi oraz coś troszkę tańszego ale dobrego to Fujitsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego, co sądzicie o tych dwóch opcjach ?

http://www.twojpasaz.pl/index.php?products=product&prod_id=1274

http://www.rosko.pl/index.php?products=product&prod_id=157

i przy okazji jak długo trwa montaż takiej klimy w mieszkaniu ? i jaki jest realny koszt montażu bo na necie to różnie z tymi cenami wygląda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa i cena każdy przypadek jest inny zależy jeżeli tylko przez ścianę się wiercimy i jednostka wisi lub np stoi na balkonie itd to ok 3-5 h i koszt to ok 1000 zł ale to tak jak mówię cenę ustala się po obejrzeniu mieszkania budynku itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego, co sądzicie o tych dwóch opcjach ?

http://www.twojpasaz.pl/index.php?products=product&prod_id=1274

http://www.rosko.pl/index.php?products=product&prod_id=157

i przy okazji jak długo trwa montaż takiej klimy w mieszkaniu ? i jaki jest realny koszt montażu bo na necie to różnie z tymi cenami wygląda :mysli:

12000btu Ci spokojnie wystarczy czyli kmt-51, co do firmy to nie mam zielonego pojęcia

Ile trwa i cena każdy przypadek jest inny zależy jeżeli tylko przez ścianę się wiercimy i jednostka wisi lub np stoi na balkonie itd to ok 3-5 h i koszt to ok 1000 zł ale to tak jak mówię cenę ustala się po obejrzeniu mieszkania budynku itd

1000 zeta za montaż :shocked: :shocked: :shocked:

u mnie montaż trwał ok. 1,5 godziny, umiejscowiony dosłownie za jednostką, montaż trochę trudny, bo wszystko z drabiny na zewnątrz, a cena 70 euro (nie posiadałem w komplecie żadnej rurki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rur np z 10 metrów plus stojak jakieś korytka do tego to 900-1000 zł wyjdzie jak tylko przez ścianę to wiadomo ze taniej wszytko trzeba zobaczyć i uzgodnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Pany bo już czas goni dziś już był taki dzień, że masakra wszedłem na chate i prawie sauna

jutro zamawiam zestaw i szukam montażysty...może komuś z klubu się opłaci podjechać i zamontować :gwizdanie:[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 22:13_________________________________________________no i w zeszłą sobotę zamontowałem tą klimę i jest bajka, jeszcze nie bawiłem się programowaniem ale jak wchodzę do domu po pracy włączam na LO to praktycznie od razu czuć efekty :kox:

ps. dzięki koledzy za doradzenie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...