Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima do mieszkania, jaka?


krawcu11

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz o firme czy co?

tak o rodzaj, firme , model i w miare sensownym przełożeniem ceny do jakosci

nie bierz tylko urządzenia stojącego bo to nie chłodzi a wręcz przeciwnie potrafi nagrzać mieszkanie
kup klimatyzator przenosny i bedzie dobrze

biore te opcje pod uwage ale po kilku negatywnych opiniach zastanowie sie jeszcze, jakby ktos mial jakies doswiadczenia to chetnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty,ale i najwieksze koszty da jednostka typu multi.

Jedna jednostka zewnetrzna oraz kilka wewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty,ale i najwieksze koszty da jednostka typu multi.

Jedna jednostka zewnetrzna oraz kilka wewnetrznych.

Zgadzam się z Bieniekiem...

Jaki model/typ - ciężko powiedzieć. Jeśli chcesz zrobić to dobrze to trzeba by zrobić "mini projekt" takiego mieszkania/pokoju. Najpotrzebniejsze dane do doboru systemu to:

1. ilość osób w pomieszczeniu,

2. urządzenia elektryczne które będą w pomieszczeniu ( komputer, lodówka itp.) - moc w watach

3. powierzchnię okien w m2 - okna powinny być rozmieszczone względem stron świata (oraz dodatkowo czy okna posiadają żaluzje? i jakie - zewnętrzne czy wewnętrzne)

4. powierzchnię ścian zewnętrznych w m2 (pomniejszoną o metraż okien) umiejscowienie względem stron świata

5. ściany działowe m2 ( ale tylko takie które są między pomieszczeniami nieklimatyzowanymi)

6. powierzchnię sufitu w m2 (tylko między nieklimatyzowanymi pomieszczeniami)

....no powiedzmy że to wystarczy ;)

podłączam się pod temat, zapodajcie jakieś linki najlepiej :naughty:

O jakie linki ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzator nie ma sensu chyba że z zewnetrznym odpływem ciepła bo inaczej to nie ma sensu, będzie chłodził a jednoczesnie wydzielał ciepło, ja za tyg montuje w mieszkaniu klimę i do do jednego zewnetrzengo agregatu będe miał podłączone dwa urządzenia na górze i dole, koszt z montażem 4tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzator nie ma sensu chyba że z zewnetrznym odpływem ciepła bo inaczej to nie ma sensu, będzie chłodził a jednoczesnie wydzielał ciepło, ja za tyg montuje w mieszkaniu klimę i do do jednego zewnetrzengo agregatu będe miał podłączone dwa urządzenia na górze i dole, koszt z montażem 4tys

To jest właśnie system multisplit o którym ja i Bieniek pisaliśmy.

Swoją drogą nie słyszałem nigdy o takim klimatyzatorze którego jednostkę "zewnętrzna" montuje się w pomieszczeniu - tak jak napisałeś nie ma to sensu.

Możesz się podzielić jakiej firmy montujesz klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator kupiłem rok temu ... nawet z odprowadzeniem ciepła na zewnątrz przez 2,5 metrową rurę spiro mija się z celem , bo jak włącze na szybszy nawiew ( zalecają przy niższych wartościach temperatury na wyświetlaczu ) nie można oglądać telewizji a o rozmowie nie wspomnę :wallbash: nie mówiąc o wydajności urządzenia :thumbdown: szkoda było kasy ( nie róbcie takiego błędu jak ja ) chyba że dzwięk i w/w minusy Wam odpowiadają .... :decayed:

A jeśli chodzi o noc, to nie można zasnąć ...chyba że parę :beer1: .... :>

Kuredu - taki pomysł i za taką kasę :notworthy::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się podpinam bo nie idzie wytrzymać w moim mieszkaniu ...

Elmartinez wpadnij na spota następnego to doradzisz coś ... widzę że kumasz temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzator nie ma sensu chyba że z zewnetrznym odpływem ciepła bo inaczej to nie ma sensu, będzie chłodził a jednoczesnie wydzielał ciepło, ja za tyg montuje w mieszkaniu klimę i do do jednego zewnetrzengo agregatu będe miał podłączone dwa urządzenia na górze i dole, koszt z montażem 4tys

To jest właśnie system multisplit o którym ja i Bieniek pisaliśmy.

Swoją drogą nie słyszałem nigdy o takim klimatyzatorze którego jednostkę "zewnętrzna" montuje się w pomieszczeniu - tak jak napisałeś nie ma to sensu.

Możesz się podzielić jakiej firmy montujesz klimę?

Jako laik w tej dziedzinie ..... chyba Kolego nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś .... Ja to widzę tak ( w/g tego co napisane )

Jeden agregat na zewnątrz , a dwie wyrzutnie ( nie znam fachowego określenia ) w mieszkaniu niezależne (góra i dół ) ...ale jeśli coś nie zrozumiałem to napiszcie co jest nie tak ...oraz co powinno się zrobić lub czego nie żeby uzyskać w/w efekt opisany przeze mnie .... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty,ale i najwieksze koszty da jednostka typu multi.

Jedna jednostka zewnetrzna oraz kilka wewnetrznych.

Dokładnie

Cytuj

nie bierz tylko urządzenia stojącego bo to nie chłodzi a wręcz przeciwnie potrafi nagrzać mieszkanie

Cytuj

kup klimatyzator przenosny i bedzie dobrze

biore te opcje pod uwage ale po kilku negatywnych opiniach zastanowie sie jeszcze, jakby ktos mial jakies doswiadczenia to chetnie poczytam

Przenośny to jest tylko z nazwy - tzn owszem możesz postawić go gdzie chcesz, natomiast pamiętaj o tym że żeby chłodziło musisz odprowadzic ciepłe powietrze na zewnątrz (czyli przez uchylone okno lub o zgrozo dziura w ścianie :shocked: ), po drugie skropliny też trzeba w zależności od modelu odprowadzić gdzieś (np. wiaderko :kox:) lub pamiętać żeby opróżnić zbiorniczek.

Jesli chcesz odpalać klimę kilka razy do roku w najcieplejsze dni to przenośny jakoś tam da rade, natomiast jeśli chcesz mieć pomieszzcenia klimatyzowane to tylko rozwiązanie systemowe.

I jeszcze hałas - w multi agregat walczy na zewnątrz, a w przenośnym buczy Ci w pokoju (prawie jak na meczu w RPA :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuredu co za wynalazek montujesz za 4tys???

Cos strasznie malo...

Wewnatrz mozna montowac,ale nie w domu. Po pierwsze halas i grzanie pomieszczenia.Musi to cieplo gdzies oddawac jak i skropliny.

W halach i duzych holach spotyka sie montaz wewnatrz.

I nie dajcie sie skusic na castoramopodobne wyroby za 2tys...

Kiepskiej jakosci sprezarka,kiepskie czynniki robocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt 4 tys to trochę mało. Ale wiesz ile kosztują urządzenia takich firm jak Daikin, Toshiba, Carrier...

Jak by kuredu miał kupić urządzenia jednej z w/w firm musiał by wyskoczyć z 20-30 tyś minimum......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sredniego mieszkanie to koszt okolo 10-15tys.Ale masz gwarancje i porzadny sprzet.

POmpy rewersyjne to juz inne koszta :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie zrobić dobrze to kupić klimatyzator z nawilżaniem powietrza..Daikin ma w ofercie taki sprzęt..koszt około 2500Ojro :) + montaż około 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie dajcie sie skusic na castoramopodobne wyroby za 2tys...

Kiepskiej jakosci sprezarka,kiepskie czynniki robocze...

czyli cos takiego raczej nie? :)

http://www.allegro.pl/item1078109169_galanz_klimatyzacja_2_5kw_z_montazem.html

bo jak zliczyc dni w ktorych potrzebna jeste klima w roku to nawet miesiac sie nie nazbiera :) i troche szkoda mi wywalac 5 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...