Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Problem z wycieraczkami


andriu23

Rekomendowane odpowiedzi

OK chłopaki wczoraj zabrałem się do wycieraczek w końcu - po pracy jeszcze miałem ochotę, no i...

ZROBIONE!!! W silniczku jest element odpowiadający za cykl wycieraczek na płytce. To nie był żaden mechanizm!

Mechanizm poskładany był dobrze tylko.... w tej płytce gdzie znajduję się dzyndzel który się obraca - przestrzen była zasyfiona - bardzo i jak się wycieraczki załączały stawał w różnych miejscach o różnej porze. Przeczyściłem spirytusikiem, wyczyściłem nasmarowałem mechanizm i wycieraczki działają JAK NOWE!

Myślałem że w jakiś sposób to się zużywa. Otóż nie - SYFI SIE TYLKO.

PROBLEM ROZWIĄZANY :evil:

Trochę zajęło mi to czasu zanim nawet same wycieraczki i mechanizm rozebrałem ale było warto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK chłopaki wczoraj zabrałem się do wycieraczek w końcu - po pracy jeszcze miałem ochotę, no i...

ZROBIONE!!! W silniczku jest element odpowiadający za cykl wycieraczek na płytce. To nie był żaden mechanizm!

Mechanizm poskładany był dobrze tylko.... w tej płytce gdzie znajduję się dzyndzel który się obraca - przestrzen była zasyfiona - bardzo i jak się wycieraczki załączały stawał w różnych miejscach o różnej porze. Przeczyściłem spirytusikiem, wyczyściłem nasmarowałem mechanizm i wycieraczki działają JAK NOWE!

Myślałem że w jakiś sposób to się zużywa. Otóż nie - SYFI SIE TYLKO.

PROBLEM ROZWIĄZANY :evil:

Trochę zajęło mi to czasu zanim nawet same wycieraczki i mechanizm rozebrałem ale było warto :rolleyes:

dobrze że sam do tego doszedłeś :good: :good:

a pomyśl sobie jak byś miał auto u jakiegoś mechanika na jakie koszty by miał okazje ciebie naciągnąć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK chłopaki wczoraj zabrałem się do wycieraczek w końcu - po pracy jeszcze miałem ochotę, no i...

ZROBIONE!!! W silniczku jest element odpowiadający za cykl wycieraczek na płytce. To nie był żaden mechanizm!

Mechanizm poskładany był dobrze tylko.... w tej płytce gdzie znajduję się dzyndzel który się obraca - przestrzen była zasyfiona - bardzo i jak się wycieraczki załączały stawał w różnych miejscach o różnej porze. Przeczyściłem spirytusikiem, wyczyściłem nasmarowałem mechanizm i wycieraczki działają JAK NOWE!

Myślałem że w jakiś sposób to się zużywa. Otóż nie - SYFI SIE TYLKO.

PROBLEM ROZWIĄZANY :evil:

Trochę zajęło mi to czasu zanim nawet same wycieraczki i mechanizm rozebrałem ale było warto :rolleyes:

[/quote

dobrze że sam do tego doszedłeś :good: :good:

a pomyśl sobie jak byś miał auto u jakiegoś mechanika na jakie koszty by miał okazje ciebie naciągnąć

pozdrawiam

no jakby baba przyjechała to by jej pół auta wymienili :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie: czy mechanizm wycieraczek (przod) rozni sie w przed i polifcie w B5 :?: czy od 95 do 2001 jest ten sam :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję mi się ale głowy sobie nie dam odciąć :)

ale nie kupuj bo się nie opłaca - chyba że masz uszkodzony mechanicznie. W razie czego problem jest w silniczku a właściwie element odpowiadający za cykl wycieraczek.

Chyba że pytasz z ciekawostki

W razie czego pomocną mi instrukcją okazał się poradnik "Zrób to sam AUDI A4 B5" nie pamiętam które strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat mam podobny problem ale tego typu ze dziwnie mi sie zachowują wycieraczki.Od pewnego czasu jesli nacisne dzwignie wycieraczki na dół powinna w to i spowrotem przeleciec po szybie narmalnie a u mnie robi 2 , 3 , a nawet nie raz i 4 razy i jeszcze do tego ta od pasazera staje raz wyzej a raz narmalnie i tak jak chce co moze byc tego przyczyna?? jak to sobie naprawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej opisane.

Musisz wymontowac wycieraczki - przygotuj sie do tego psychicznie bo nie bedzie łatwe i szybkie.

Załatw sobie odpowiednie klucze - aby ułatwic sobie zadanie,

1) wymontuj wycieraczki

2) wymontuj cały mechanizm wycieraczek

3) dobierz się do mechanizmu - płytka odpoiwedzialna za prawidlowe dzialanie cyklu wycieraczek

4) przeczysc ladnie tą plytke spirytusikiem i dobra szmatka,

5) nasmaruj mechanizm, ramiona wycieraczek

6) zamontuj wszystko jak byc powinno.

No i wycieraczki jak nowe!

Mozesz skorzystac z ksiazkisam naprawiam - jest tam bardzo dobrze to opisywane

wymontowywanie mechanizmu wycieraczek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Primo84 zrobiłem zabieg czyszczenia i smarowanie efekt- wycieraczka od pasazera zatrzymuje sie prawidłowo. Ale ciągle po kliknięciu manetką raz na dół chodzą tyle razy ile im sie podoba 1,2,albo 3 zamiast jak miałem na początku tylko raz czy jest to padający przekażnik wycieraczek ten pod kierownicą?? [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2010, 22:17_________________________________________________czy da sie go jakoś zregenerowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie i jeszcze raz nie!

Możesz sprawdzić w sumie przekaźnik ale to nie jest na pewno ten problem.

Jak już to przełącznik wycieraczek - jak już ale:

Też tak sądziłem jak kiedyś inny kolega mi podpowiadał co mam zrobić.

Też myślałem że wszystko dobrze zrobiłem.

Przypominam i zwróć uwagę szczególnie na tą płytkę, po której porusza się taki mały dzyndzelek. Pokręćnim izobacz w którym miejscu się blokuje - to właśnie to powduje nieposłuszeństwo i nie prawidłowe działanie cyklu wycieraczek.

To jest w sumie najważniejszy punkt tego zabiegu - ten dzyndzelek i ta przestrzeń po której się porusza.

Musisz go bardzo dobrze wyczyścić- jest to upierdliwe - cały ten zabieg, ale warte gdyż elektryk nie skasuję CIę na 150 - 250 zł.

Przkaźniki są OK - zresztą możesz sprwdzić wyjmując inny na jego miejsce!

Ja też tak robiłem upierając się że wszystko dobrze zrobiłem. A jednak. Mam 2 przekaźniki teraz dowycieraczek - może się kiedyś przyda :)

Jakbyś miał jakieś problemy pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...