Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana przewodu od klimatyzacji


geelodw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam tego posta ale pomyślałem, że też wniosę coś pożytecznego na to forum, gdyż sam często korzystam z waszych porad. Miałem wielki problem z wymianą rurki od klimatyzacji. Nie mogłem odkręcić jednego końca ponieważ nakrętka (na zdjęciu nr 1) zapiekła się i a ponieważ większość instalacji to aluminium wiec jest wielkie ryzyko urwania czegoś.

Byłem w dwóch warsztatach zajmujących się klimatyzacją i wogóle nie chcieli się tego podjąć a jak już to konieczne było zostawienie auta na cały dzień. W trzecim zakładzie za samo odkręcenie tej nakrętki zaśpiewali mi 150 zł a jak się coś urwie to 200 zł. Nie wytrzymałem i chociaż nie mam warunków i wielkiego doświadczenia wziąłem sprawę we własne ręce. Może się komuś przyda. Po krótce opiszę jak sobie poradziłem z tym problemem.

1. Niestety najpierw trzeba zdjąć zderzak z przodu. Sprawa nie jest trudna. Zdejmujemy zaślepki ze zderzeka ( tam gdzie jest hak do holowania i z drugiej strony również). Z jednej z drugiej strony (na zdjęciu nr 2 i nr 3) są śruby które trzymają zderzak ( torksy). Odręcamy je i z wyczuciem wyszarpujemy zderzak z jednej strony i z drugiej. Jesteśmy na tym etapie.

JU1w0.jpg

2. Nie dało się tej nakrętki odkręcić więc przeciąłem ją delikatnie diaksem ( tak jak na zdjęciu poniżej ) i rozgiołem dużym płaskim śrubokretem. Ważne żeby ciąć z wyczuciem nie za głęboko. Poszło bez problemu.

reBbA.jpg

3. A później już tylko przykręcić nową rurkę (którą z resztą kupiłem od osoby z forum :>) Poniżej zdjęcie z założoną rurką, satysfakcją i ze 150 zł w kieszeni.

4xcrJ.jpg

Teraz muszę pojechać sprawdzić szczelność, odgrzybić i napełnić klimę. Mam tylko taki problem ze klima nie była używana od co najmniej roku i nie wiem w jakim stanie jest sprężarka??? Może ktoś się orientuję jak to jest z osuszaczem? Konieczna jest jego wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w swoim kompresorze łożysko i gdy ponownie nabijałem klime to znajomy pytał czy wymieniałem osuszacz. Nie zrobiłem tego ale z tego co mówił to przy tej okazji powinienem go wymienić bo mało kto to robi a jest ważny dla prawidłowej pracy klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jeszcze się wypowie jak jest z tym osuszaczem i czy koniecznie go trzeba wymienić jak np ma miało się przrtarty przewód od klimy...dużo ludzi mówi ze nie wymienia , teraz sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...