Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kupiłem co teraz?


luqash

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jeśli pisze nie tu gdzie trzeba to przenieście posta

kupiłem rano audi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1086634431 :)

wieczorem dzwoni facet i ani be ani me tylko mówi że pomyłka i po temacie, że on jest " na prawie" i nie mam co walczyć o to auto za te pieniądze

pal licho auto bo i tak nie liczyłem że pójdzie łatwo potraktowałem to jak zabawę ale gość troche mnie wku..ił :gwizdanie:

jak to widzicie?

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie trudno coś wywalczyć bo w opisie jest wyraźna cena podana, ale koleś nie powinien się tak zachować :thumbdown: , napisz wiadomość do allegro, oni ci wszystko napiszą co i jak w tej sytuacji :cool1:

PS. kupiłeś je rano?? chyba przed 17 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> taka fura za 2 dychy :kox:

koleś pomylił się podając cenę no a Ty to skrzętnie wykorzystałeś pewnie nie będziesz właścicielem tego auta ale gratuluje zakupu :polew:

Nie napisał w ogłoszeniu że zakup możliwy po obejrzeniu auta więc miałeś prawo zakupu i tu plus dla Ciebie :good: no ale napisał w ogłoszeniu że cena to nie 19.50 tylko 19.500 :cool1:

Nowicjusz na allegro popełnił błąd i teraz pluje sobie w brodę no ale raczej nie odda Ci auta za 2 dyszki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka sprawa nawet nagłośniona w tv. Koleś wygrał sprawę w sądzie w takim samym przypadku (nie wiem tylko czy w opisie była cena). Aukcja allegro jest to jakaś tam umowa miedzy kupującym i sprzedającym wiec płacisz taką kwotę jaka jest określona.

Ja osobiście nie wiem czy bym się pokusił o sąd, ale według mnie byś miał szanse wygrać. Napisz do allegro lub przejdź się do jakiegoś radcy prawnego.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to wiedzę tak: niepotrzebnie unieważniłeś mu ogłoszenie... miałeś wyraźnie cenę podaną to po co klikałeś kup teraz? gościu wystawił pewnie w takiej cenie żeby wyskakiwała w wyszukiwarce najtańsza a6 i dzięki temu miał większe zainteresowanie (być może)...

Ostatnio już było o tym na forum tylko w odwrotną stronę, z tego co pamiętam to w przepisach allegro jest informacja że mogą taką transakcję unieważnić, gdy cena jest zaniżona :tongue4:

tutaj masz wątek http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t133212.0.html;highlight=aukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli pisze nie tu gdzie trzeba to przenieście posta

kupiłem rano audi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1086634431 :)

wieczorem dzwoni facet i ani be ani me tylko mówi że pomyłka i po temacie, że on jest " na prawie" i nie mam co walczyć o to auto za te pieniądze

pal licho auto bo i tak nie liczyłem że pójdzie łatwo potraktowałem to jak zabawę ale gość troche mnie wku..ił :gwizdanie:

jak to widzicie?

pozdro :hi:

Jak to widzicie? Baran jestes i tyle. Chcialbys byc w jego sytuacji gdyby byla to nieswiadoma pomylka w cenie? Ja chcialbym zebys przyjechal do mnie po auto za 20 zl. Wiecej nie zadawalbys glupich pytan.

Moglby sprzedac Ci to auto i moglbys sie w nim owinac o jakies drzewo. Mysle ze sprzedajacy nie zalowalby niczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sprawa się potoczyła?

Sąd i już śmigasz furą za dwie dychy

czy

sumienie + zdrowy rozsądek

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię ludzi, którzy czatują na błąd, czy potknięcie innych, a później sobie robią z tego radochę jeszcze :wallbash: Miałem kiedyś podobną sytuację i musiałem ostro wyperswadować "koledze", bo raz, że w nieładny sposób próbował przywłaszczyć sobie moja własność, to jeszcze właśnie miał z tego niezłą zabawę

Daruj sobie, bo również i Ty możesz popełnić taki sam, albo gorszy błąd i możesz później tego mocno żałować :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię ludzi, którzy czatują na błąd, czy potknięcie innych, a później sobie robią z tego radochę jeszcze :wallbash: Miałem kiedyś podobną sytuację i musiałem ostro wyperswadować "koledze", bo raz, że w nieładny sposób próbował przywłaszczyć sobie moja własność, to jeszcze właśnie miał z tego niezłą zabawę

Daruj sobie, bo również i Ty możesz popełnić taki sam, albo gorszy błąd i możesz później tego mocno żałować :thumbdown:

Popieram, tylko hieny cmentarne są gorsze niż takie sępy z allegro :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pohamujcie swoje emocje i nie wypisujcie epitetów etc. jak nie znacie moich zamiarów a ich nie znacie dodam tylko ze z takimi którzy wypisywali tu posty typu baran i hiena napewno założyłbym sprawe :naughty:

a tak poważnie auto kupiłem żeby uświadomić sprzedającemu jak duży popełnił błąd i liczyłem na kontakt od niego z jakimś wytłumaczeniam a jak zadzwonił to tylko na huki chciał mnie wziąc :cool1:

co do prawa to poczytałem troche w necie o takich sprawach i faktycznie kiedyś jakiś gość kupił auto po zaniżonej cenie i sąd orzekł ze sprzedający musi mu auto sprzedać za taką kwotę jaką wylicytował a z drugiej strony w prawie cywilnym jest paragraf pozwalający na odstąpienie od umowy kupna-sprzedazy jest sprzedający lub kupujący popełni błąd co do któregoś zapisu w tej umowie

i pamiętajcie wszyscy prawi i sprawiedliwi za głupotę trzeba płacić i nie wywnętrzajcie się już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórzy obniżają poziom tego forum swoimi komentarzami :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli pisze nie tu gdzie trzeba to przenieście posta

kupiłem rano audi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1086634431 :)

wieczorem dzwoni facet i ani be ani me tylko mówi że pomyłka i po temacie, że on jest " na prawie" i nie mam co walczyć o to auto za te pieniądze

pal licho auto bo i tak nie liczyłem że pójdzie łatwo potraktowałem to jak zabawę ale gość troche mnie wku..ił :gwizdanie:

jak to widzicie?

pozdro :hi:

Co kupiłeś??? Nic nie kupiłeś!!! Zapomniałeś o zasadach prawa handlowego obowiązującego również na allegro :thumbdown: Sprzedający napisze do allegro i twoja oferta zostanie anulowana razem z aukcją :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już nie raz że ludziska wylicytowali jakieś drogie przedmioty po śmiesznie niskiej cenie i w sądzie wygrali.

Ale była też taka sprawa że sprzedający wygrał bo zostało udowodnione że kupujący posłużył się specjalnym programem do wyłapywania aukcji o omyłkowo zaniżonej cenie sprzedaży.

A tego idiote to trzeba było solidnie zj**... za wystawianie takiej aukcji. Przynajmniej by się nauczył że allegro to nie zabawka dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to widzicie? Baran jestes i tyle.

Kolego, powstrzymaj się od takich wyzwisk :bicz: :bicz3:

Kolega założył temat podejrzewam w wyniku tego, że koleś zadzwonił i bym bardzo nie miły. Nie wydaje mi się by był hieną czy czymś innym. I wcale nie musiał żerować na allegro, po prostu mógł przeglądać oferty na allegro, trafiła się pomyłkowa więc zalicytował, a osoba wystawiająca aukcję powinna grzecznie zadzwonić i przeprosić za błąd a nie z gębą wyskakiwać.

Sam trochę sprzedaję na allegro i wiem jak niektórzy potrafią być nie mili. Szczególnie jak kupią coś za małe pieniądze i oczekują od tego nie wiadomo czego.

Prawie każdy temacie od razu atakuję założyciela a jestem pewien, ze co trzeci z Was będąc w takiej sytuacji dawno czekałby na poniedziałkowe otwarcie sądu, aby wytoczyć sprzedającemu dwadzieścia procesów. Nagle każdy jest taki uczciwy i czysty jak kropla łzy. :cool1:

Trochę wyrozumiałości. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak sadze jak kolega wyżej , powstrzymajcie sie z wulgaryzmami do naszego forumowicza, a co do tego sprzedawcy , to bedzie mial nauczkę na drugi raz i zanim cos wystawi to pięc razy sprawdzi formularz, czy wszystkie dane sie zgadzaja, a nie po łepkach i dawaj :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ja bym zobaczyl taka oferte, zalicytowałbym od razu, potem szybki kontakt ze sprzedającym w celu naprawy błędu oraz zeby ktoś inny tego nie zalicytował i probowal w jakis sposob sfinalizować tą sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ja bym zobaczyl taka oferte, zalicytowałbym od razu, potem szybki kontakt ze sprzedającym w celu naprawy błędu oraz zeby ktoś inny tego nie zalicytował i probowal w jakis sposob sfinalizować tą sprawe.

:good: :good:

Jesteśmy tylko ludźmi i błędy każdemu się zdarzają.

Kolego odpuść temat i finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...