Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Amortyzatory, przed i po wymianie (Avant)


mA4ciek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niedawno wymieniłem tylne amorki w mojej :a4fan: bo auto zaczynało pływać po drodze a po kilku dniach zauważyłem cieknący z nich olej. Zakupiłem amortyzatory KAYABA po 140zł za sztuke + nowe odboje i osłony. Wydaje mi sie że po wymianie tył się podniósł. (amortyzatory gazowo- olejowe). miał ktoś podobne doświadczenia? jaka powinna być odległość od opony do nadkola lub czy możliwe jest że one jeszcze troche opadną. Dodam że spręzynki są stare. pozdrawiam, Maciek :audi::chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie amortyzatorów zawsze tył znacznie do góry, powód jest prosty amory musza sie "ułożyć" po czasie nieznacznie sie autko powinno obniżyć. Nowy amor nie powinien cieknąć, idź i zgłoś to, a jak sprzedawca powie ci że "one tak maja" to weź mu wypłać :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tanie te amorki chyba że do avanta diesla są ok. 2x droższe. Powiedz w jakim stanie były osłony plastiki i ten bałwanek wymieniałes któreś z tych elementów czy tylko same amorki. Spisz numer amorka i sprawdz w katalogu czy dobry zastosowali. pozatym minimalnie powinny się z czasem obniżyć.

ps. Uzupełnij profil bo w tytule piszesz o avancie a w profilu masz wpisane sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuti, ciekły stare :)

amorki tyle kosztują, monroe były droższe ale z tego co tu wyczytałem nie było sensu. Przed wymianą osłony były w stanie tragicznym a odbijaki jeszcze w miare. Wymieniałem same amorki, jeździ sie normalnie tylko że minimalnie się podniosło. no i już uzupełniam profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mA4ciek a ty wiesz co mi przyszło do głowy - sprawdzałeś ty swój rodzaj zawieszenia, ja mam te fabrycznie obniżone o -20mm i do nich amorki są zancznie droższe może ty też takowe masz i dlatego ci auto poszło w góre bo kupiłeś standardowe amorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gazowych autko może się troszke podnieśc - one pewną siłą rozciągajacą działaja.

Szczególnie jak przed wymianą amorki były już tylko duchem w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na na klejce w bagażniku czy masz oznaczenie obniżenia zawieszenia o -20mm, chyba powinno to być 1BE jak dobrze pamiętam. Jak coś kody możesz wrzucić na forum lub posiłkować się tym:

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...