Skocz do zawartości
IGNOROWANY

'99 E46 320d na glebie :)


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

330xd na pewno nie, mało tego i zawiasy sprawiają trochę problemów podobno :)

spalanie w mieście bardzo podobne, może być nawet mniejsze w przypadku 330d... wiem co mówię, dwóch znajomych ma te silniki (184KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xd na pewno nie, mało tego i zawiasy sprawiają trochę problemów podobno :)

spalanie w mieście bardzo podobne, może być nawet mniejsze w przypadku 330d... wiem co mówię, dwóch znajomych ma te silniki (184KM)

No to nie było A6 3.0 TDI q tylko A8 3.3 TDI q ale mniejsza o to. Jeżeli chodzi o jazdę to faktycznie nie miałem okazji jeździć 330 ale za to jeździłem 530 w E39 i E60. Tak faktycznie jak ktoś jeździ tym autem jak emeryt i to poza miastem może faktycznie pali nie dużo ale my tu mówimy o normalnym użytkowaniu gdzie wykorzystujesz moc auta. Bo niby po co kupować 3.0l i potem patrzyć tylko na wskaźnik i kombinować jak tu go przymulić aby więcej zostało w Baku :kwasny:

Co do spalania Trasa potrafi spalić nawet mniej niż 8 oczywiście bardzo spokojna jazda. Jak zaczniesz przekraczać magiczne 140 to 10 bez najmniejszego oporu. To samo w mieście 10 bez niczego a do tego jakieś odejście parę razy z świateł, korki i masz 12-14l :shocked:

Ja to tak widzę.Czy to nie wiele?? no jak kto uważa :gwizdanie:

pet3r jak jesteś na forum www.bmw3er.pl to tam gdzieś są foty mojego auta :evil: nick arturro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma e46 136KM w stepie i przy normalnej jeździe spala mu 8l a jak jeździ koło 160 to mu pokazuje 6l (dane wg. ekonomizera, sprawdzone przy normalnym użytkowaniu i się zgadzało :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dresowóz pali mniej niż moje poprzednie B5 1.8tq :rolleyes:

wydaje 100 zł mniej na paliwo miesięcznie :tongue4:

a mam chyba i tak najbardziej paliwożerną wersję bo to jest:

-kąbi :decayed:

steptronic :notworthy:

4X4 :good:

zakładam, że 330d sedan w manualu z RWD może palić ok 2-3 litry mniej niż mój, co przy tych osiagach uważam za wynik rewelacyjny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tylko kombi. taka praca :) powiedz Krzysiek jak z zawieszeniami w x ? zastanawiałem się nad tą opcją ale znajomy odradził mi ze względu na przednie zawieszenia. podobno trudniej znaleźć zawias żeby ją zglebić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, tematu zawieszenia nie zgłębiałem, nie planuje gleby.

Auto siedzi jak na 1 BE albo nawet niżej, więc dla mnie jest ok.

Podobno do "x" niektóre części są droższe bo nie ma zamienników ale na razie, odpukać, nie miałem okazji, żeby to sprawdzić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem Ci, że ja jak na razie (5 miechów) nie zrobiłem nic, czego nie zostawił po sobie poprzedni właściciel - zmieniłem poduszki pod silnikiem, olej, filtry i klocki hamulcowe :cool1: zawias jest mega, przy mojej jeździe w S8 i poprzedniej A4 mniej-więcej po takim czasie parę elementów przodu kwalifikowało się do wymiany (w S8 tak właściwie kwalifikował się cały dół, więc zrobiłem dół+górę...), tutaj puka bardzo delikatnie lewa strona ale jedynie na skręconych kołach i nie powiększa się, więc na razie tego nie ruszam. a mam -55/-45 i 18", więc zawias dostaje w piz*ę.

jestem mega zadowolony z tego wozu i następna też będzie BMW ale ciągnie mnie do Audi z quattro :wallbash: kiedyś wrócę - jak nie do B8 to B7 :) na razie jednak finanse nie pozwalają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo postanowił zmienić na e39 :gwizdanie:

no to chyba problemów nie miał ze decyduje się na e39 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, sprzedałem bo przez zimę pozbyłem się kasy a szykuje się sezon i trzeba motocykl kupić :) 320d auto fajne, mega wdzięczne, nigdy problemów nie sprawiało więc na razie zostanę pewnie przy BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, sprzedałem bo przez zimę pozbyłem się kasy a szykuje się sezon i trzeba motocykl kupić :) 320d auto fajne, mega wdzięczne, nigdy problemów nie sprawiało więc na razie zostanę pewnie przy BMW :)

Byle byś e39 nie kupił jakieś nie pewnej bo szybko stracisz ochotę na BMW no a motocykl podstawa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, sprzedałem bo przez zimę pozbyłem się kasy a szykuje się sezon i trzeba motocykl kupić :) 320d auto fajne, mega wdzięczne, nigdy problemów nie sprawiało więc na razie zostanę pewnie przy BMW :)

Byle byś e39 nie kupił jakieś nie pewnej bo szybko stracisz ochotę na BMW no a motocykl podstawa :good:

chyba jak każdego auta. technicznie to e46 i e39 mają te same silniki i reszta bardzo zbliżona. Więc nie wiem, dlaczego miałby odrazu miały tracić na to auto ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche polatalem e46 coupe siostry i powiem, ze fajnie sie bawilem :evil:

Wsiadlem w a4 i szczeze mowiac w BMW czulem sie lepiej :decayed:

e36 328???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36 328???

jedyny słuszny motor w tej budzie miałem przyjemność latania kupla sztuka- cos pieknego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...