Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Jak sprawdzić wyciek z układu?


andy_sky

Rekomendowane odpowiedzi

wylatuje mi niewielka ilość płynu tak mała,że nigdzie nie widać zapocenia,a mimo to raz na 10tyś muszę dolać 100ml,jest jaaś przypadłość tego modelu,zaciski felerne? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylatuje mi niewielka ilość płynu tak mała,że nigdzie nie widać zapocenia,a mimo to raz na 10tyś muszę dolać 100ml,jest jaaś przypadłość tego modelu,zaciski felerne? :confused4:

silnik na podnosnik, zapal silnik, noga mocno na hamulec a druga osoba szuka wycieku

sprawdz tez siłownik i pompe sprzęgła, tam tez często leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylatuje mi niewielka ilość płynu tak mała,że nigdzie nie widać zapocenia,a mimo to raz na 10tyś muszę dolać 100ml,jest jaaś przypadłość tego modelu,zaciski felerne? :confused4:

A może to tylko zużycie klocków powoduje obniżenie poziomu płynu w zbiorniczku ?

Piszeszże co 10tyś dolewasz 100ml, a jakby był wyciek nawet mały, to płyn zleciałby, nawet jakby auto nie jeździło. Przy zmianie klocków i wepchnięciu tłoczków, może okazać się, że będziesz miał nadmiar płynu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie staram się jeździć bez hamowania hamulcami, zresztą niedawno wymieniałem kloce i ich zużycie jest śladowe,a czy zużyty płyn jest rzadszy przez co może uchodzić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na tylnich zaciskach kolo recznego, tam cieknie (jak zaciagniesz reczyny i naciosniesz na hamulec) pozatym jak masz wyciek to po mocnym nacisnieciu hamulca powinienesz wyczuc jak powoli wpada w podloge. umnie wlasnie tak jest, ze jak mam reczny spuszczony i nacisne hamulec to nic sie nie dzieje, ale jak reczny zaciagne i nacine na hamulec to wpada, dlatego ze jest wyciek wlasnie na uszczelnieniu recznego w zacisku. pozatym 100ml na 10000km to wcale nie jest tak malo, ile razy juz tak dolewales?? hamulec powinien byc calkowicie szczelny i nie powinno ubywac plyny, jedynie tyle co na rozchodzenie sie zaciskow, ale mowisz ze wymieniales juz klocki wiec musiales cofnac tloczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...