Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno auta z zagranicy bez zamiaru rejestracji w PL, a oplaty


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja:

Kupuje auto z UK / Niemiec / Szwajcarii.

Nie chce go rejestrowac w Polsce, tylko rozebrac na czesci pierwsze.

Jak wyglada w tym momencie sprawa oplat za takie auto?

Trzeba placic clo/akcyze, czy mozna to jakos obejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło / akcyza to opłaty za sprowadzenie samochodu, nie za zarejetrowanie...

Myślę, że jeżeli istnieje jakakolwiek szansa, to może być to zadeklarowanie, że samochód został sprowadzony już w częściach, a nie w całości i dopiero rozebrany, ale to wymagałoby dokładniejszej analizy obowiązujących przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to wogóle gdzieś zgłaszać?

Jak go u nas nigdzie nie zgłosisz to oficjalnie go tu nie ma, nikt przecież nie notuje na granicy co do nas wjeżdża i nie sprawdza co się później z tym dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to wogóle gdzieś zgłaszać?

Jak go u nas nigdzie nie zgłosisz to oficjalnie go tu nie ma, nikt przecież nie notuje na granicy co do nas wjeżdża i nie sprawdza co się później z tym dzieje.

tak? w w przypadku jakiejś kontroli jak się wytłumaczy, że skąd są części które bedzie chciał odsprzedac? Nie jest to takia prosta sprawa chcąc to zrobić zgodnie z prawem,bo nawet jesli auto ma byc przeznaczone na części to rozbiórkę takiego auta musi przeprowadzić zakład zajmujacy się takimi sprawami ,utylizacja itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbiórkę takiego auta musi przeprowadzić zakład zajmujacy się takimi sprawami ,utylizacja itd...
:cool1:

I te wszystkie angliki i inne rozbitki stojące na placach, podwórkach, krzakach też są tak rozbierane? I kto to sprawdza bo się jeszcze nie spotkałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbiórkę takiego auta musi przeprowadzić zakład zajmujacy się takimi sprawami ,utylizacja itd...
:cool1:

I te wszystkie angliki i inne rozbitki stojące na placach, podwórkach, krzakach też są tak rozbierane? I kto to sprawdza bo się jeszcze nie spotkałem?

a rozbierasz takie auta żeby się z tym spotkać? napisałem że" chcąc to zrobić zgodnie z prawem" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak się to robi praktycznie i bez problemowo nie będę dyskutował na temat teorii i przepisów bo to raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak się to robi praktycznie i bez problemowo nie będę dyskutował na temat teorii i przepisów bo to raczej nie ma sensu.

po prostu napisałeś jak to sie robi w PL,co sie sprzeda to się sprzeda a reszta do lasu/rzeki :wallbash:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego lasu czy rzeki :mysli:

Są bardziej cywilizowane metody pozbycia się tego co zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mnie rowniez interesuje i wydaje mi sie ze Nyna dobrze mowi

A po co chcesz to wogóle gdzieś zgłaszać?

Jak go u nas nigdzie nie zgłosisz to oficjalnie go tu nie ma, nikt przecież nie notuje na granicy co do nas wjeżdża i nie sprawdza co się później z tym dzieje.

ale czekam jeszcze na jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, chce to zrobic zgodnie z prawem zeby spokojnie sprzedac czesci + zarejestrowac w aucie zmiane silnika - wbic to w dowod.

Bede rozmawial jeszcze ze znajomym rzeczoznawca... moze on mi pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś tylko sobie za bardzo życia nie utrudnił przez nasze inteligentne przepisy a silnik jest teraz przecież częścią zamienną jak każda inna w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem, ze silnik jest czescia zamienna i nawet nie trzeba tego faktu "rejestrowac", ale chcialem miec wszystko na TIP TOP.

Podobno nawet legalnie nie moge sam auta rozebrac bez dzialalnosci gospodarczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silnik jest teraz przecież częścią zamienną jak każda inna w aucie.

zgadza sie ale tylko i wylacznie gdy zmieniasz go na dokladnie taki sam :wink4: w innym przypadku nie jest to takie hop siup :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem, ze silnik jest czescia zamienna i nawet nie trzeba tego faktu "rejestrowac", ale chcialem miec wszystko na TIP TOP.

Podobno nawet legalnie nie moge sam auta rozebrac bez dzialalnosci gospodarczej...

Fly Sprowadzając furę masz od niej brief więc wszystko jest legalne... Zrzucasz go z lawety gdzieś u siebie i wycinasz i niszczysz tabliczkę z vinem auta tą pomiędzy kielichami i masz tylko kupę złomu na podwórku... Tak jak brony na drodze które Lepper rozkładał :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest pozbawione prawa do rejestracji to już chyba całkiem ogień :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest pozbawione prawa do rejestracji to już chyba całkiem ogień :chytry:

tak... tylko wez takie znajdz.

dzis postaram sie pogadac z rzeczoznawca i przekrecic do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest pozbawione prawa do rejestracji to już chyba całkiem ogień :chytry:

tak... tylko wez takie znajdz.

dzis postaram sie pogadac z rzeczoznawca i przekrecic do US.

jak szaleć to po całośći :kox:http://www.copart.co.uk/c2/homeSearch.html?_eventId=getLot&execution=e1s1&lotId=15281520&returnPage=SEARCH_RESULTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest pozbawione prawa do rejestracji to już chyba całkiem ogień :chytry:

tak... tylko wez takie znajdz.

dzis postaram sie pogadac z rzeczoznawca i przekrecic do US.

takie auta mozna bardzo latwo kupic w anglii :wink4: tam wiekszosc aut, ktore trafiaja na tzw. zlomy/szroty sa bez prawa do ponownej rejestracji, wiec juz masz problem z glowy, tylko kwestia sprowadzenia tego do Poslki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...