Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można ręcznie z dodatkiem proszku w ciepłej wodzie myć wszystkie ręczniki Meguiarsa? Nic im się nie stanie? Nie chciałbym aby po jednym praniu/myciu nie nadawały się już do wycierania/polerowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy można ręcznie z dodatkiem proszku w ciepłej wodzie myć wszystkie ręczniki Meguiarsa? Nic im się nie stanie? Nie chciałbym aby po jednym praniu/myciu nie nadawały się już do wycierania/polerowania auta.

Z proszkiem nie próbowałem, ale w wodzie z mydłem daje radę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę się powtarzał, nie ma nic lepszego niż Biały Jeleń :good: po praniu w ręku jak NOWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem prać wszystkie ręczniki w pralce - najpierw namaczanie w mydlinach z Białym Jeleniem, a potem do pralki i max. 40 stopni oraz 500 obr. przy wirowaniu, a proszek albo dla dzieci do pieluch albo jakiś tani proszek z marketu, który jest mało agresywny - pranie na program delikatny. Powiem Wam, że jak na razie jest idealnie i nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje niektóre mikrofibry były już tak brudne, że żadne 40 stopni ani namaczania nie pomagały. Dopiero super agressive proszek i 90 stopni w pralce dały radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz mokrofibr do czyszczenia silnika ze smaru to co się dziwisz :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Oprocz tego, ze mam jakis zestawik megłajersa do auta... to szukam teraz czegos od plastykow pod maska.

Zeby bylo czysto i ladnie sie blyszczalo :kox:

Kiedys widzialem u Oskara ladnie odpicowany silnik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On używał albo Gold Class Trim Detailer albo Natural Shine. Teraz jeszcze jest dodatkowo Ultimate Protectant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :good:

Mam wymyta komore, ale sam silnik bede musial dopicowac jak juz wroci do mnie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem o pielegnacji autka tymi kosmetykami,też nosze sie z zamiarem zrobienia tego u siebie.Mam pare rysek od wycierania auta po umyciu,myślałem o daniu go do polerowania ale nie wiem czy to ma sens,bo nie jest lakier zmatowiały..Kupiłem ostatnio wosk turtle wax i prosiłbym o rade co przed woskowaniem,jakie preparaty zastosowac??Czy musze kupić wosk z Meguiars czy ten może zostac...Wiem że temat był już poruszany,kolor autka to taki ciemno szary metalic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz usunąć zarysowania, to musisz kupić jakąś polerkę np. SwirlX, albo mocniejszą Ultimate Compound.

Wcześniej jednak warto byłoby wyglinkować samochód (Smooth Surface Clay Kit), żeby uzyskać idealnie gładką powierzchnię.

Wosk jaki masz jest mi nieznany, ale jak znam życie, to możesz go użyć bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem o pielegnacji autka tymi kosmetykami,też nosze sie z zamiarem zrobienia tego u siebie.Mam pare rysek od wycierania auta po umyciu,myślałem o daniu go do polerowania ale nie wiem czy to ma sens,bo nie jest lakier zmatowiały..Kupiłem ostatnio wosk turtle wax i prosiłbym o rade co przed woskowaniem,jakie preparaty zastosowac??Czy musze kupić wosk z Meguiars czy ten może zostac...Wiem że temat był już poruszany,kolor autka to taki ciemno szary metalic..

Tak jak Trezor napisał - poza tym odpuść sobie jakieś wynalazki Turtla tylko kup sobie porządny zestaw kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tu pare zestawów kosmetyków które polecacie,a jak sie stosuje tę glinke??nie porysuje sobie lakieru przy zmywaniu tym??mam tam troszke plam od asfaltu ale to sobie umyje benzyną ekstrakcyjna..I nastepnie co??umyc auto,umyc ta glinka potem ultimate compound i jakis wosk tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Ale plamy od asfaltu zdejmie Ci właśnie glinka.

Praca glinką wygląda tak: ugniatasz kawałek jak plastelinę, moczysz lakier Quick Detailerem (jest w zestawie) i przecierasz "glinkowym plackiem" kawałek, po kawałku. I tak cały samochód. Lakier po tym jest jak nowy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na początek Smooth Surface Clay Kit ,potem Ultimate Compound i ryski powinny zniknąc i lakier będzie błyszczał :> mam nadzieje że tego nie zepsuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na początek Smooth Surface Clay Kit ,potem Ultimate Compound i ryski powinny zniknąc i lakier będzie błyszczał :> mam nadzieje że tego nie zepsuje :wink4:

Glinkowanie i UC wyczyszczą lakier i zlikwidują większe rysy. Ja bym wypolerował jeszcze drobne ryski i wydobył głębię koloru używając Deep Crystal Step 2 Polish.

Trzeba również pamiętać, że po tych wszsytkich operacjch lakier owszem będzie czysty i wypolerowany jednak mocno wraźliwy na nowe zabrudzenia i uszkodzenia.

Trzeba na koniec zamknąć otwarte pory i zabezpieczyć powierzchnię. Do tego użyj NXT Tech Wax 2.0 a następnie Ultimate Quick Detailer.

Dopiero wtedy będzie pełen efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując koszt wszystkich potrzebnych mi kosmetyków plus aplikatory to ponad 400 zł... :gwizdanie: nie wiem czy nie lepiej dac do lakiernika i wyjdzie taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZE JA NA TO OD RAZU NIE WPADLEM...przeciez moglem tak wlasnie zrobic,tylko nie mam takiego taniego lakiernika :gwizdanie:400 za kosmetyki ktore starcza na pare lat i lakier w za***istym stanie...?zreszta jak polakierujesz to i tak musisz zabezpieczyc lakier bo jak ci golab nasra to znowu wzer na lakierze,moj pierwszy wosk ma juz z piec lat albo lepiej (a wierz mi czesto go uzywam i nie tylko na swoje auto) wiec chyba warto wydac na niego taka kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o polerce u lakiernika :> ale fakt jesli te kosmetyki sa tak wydajne to mysle że warto odżałowac i wydać tyle kasy..tylko pewnie ze dwa dni mi zejdzie zeby wszystko zrobic krok po kroku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze moze sie komus przydac,bardzo dobrze zmywa naklejki rejestracyjne z szyby w aucie i klej po winietach,takze klej po szarych tasmach pakowych i papierowych malarskich,sam w tych przypadkach przetestowalem i moge szczerze polecic http://www.hgpolska.pl/component/option,com_produkty/catid,10/id,83/Itemid,78/grupa,wnetrza/produkt,hg-srodek-do-usuwania-etykiet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...