Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pawlo, podałeś dobrą kolejność nakładania, na początku musisz dokładnie umyć auto. Czy będzie potrzebny swirlx zobaczysz po przejechaniu UC, moim zdaniem SX w ogóle nie jest potrzebny, jest za słaby.

Jeśli będziesz używał UC ręcznie - efekty będą mizerne, sam walczyłem po kilka godzin i efektu nie było, tzn mógł być ale trzeba by machać 48 godzin :)

Fareclę G3 sobie odpuść, to pasta dla rzeźników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi,przez przypadek zostały mi w spadku takie produkty:

-Cleaner wax

-SwirlX

co musiał bym dokupić żeby jakoś sensownie to wykorzystać,kolor auta czarny

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pzwmichał :good:

Niestety bedę musiał nakładać wszystko ręcznie bo siedze w UK i nie mam tu garażu i polerki. Polerke mam w planach kupić ale to dopiero latem i wtedy dopolerować wszystko na cacy.

To w sumie SwirlX nie potrzebnie kupiłem ale jak juz będzie to sie przyda.

Powiedzcie mi,przez przypadek zostały mi w spadku takie produkty:

-Cleaner wax

-SwirlX

co musiał bym dokupić żeby jakoś sensownie to wykorzystać,kolor auta czarny

:hi:

Czyli nie zostało ci nic :wink4:

Musisz dokupić to:

1) Smooth Surface Clay Kit

2) Ultimate Compound

3) Deep Crystal Car Polish (DC2)

4) NXT Generation Tech Wax 2.0

Do tego oczywiście aplikatory i ręczniki, moim zdaniem to podstawa i bez tego na poczatek nie da sie nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokupić to:

1) Smooth Surface Clay Kit

2) Ultimate Compound

3) Deep Crystal Car Polish (DC2)

4) NXT Generation Tech Wax 2.0

Do tego oczywiście aplikatory i ręczniki, moim zdaniem to podstawa i bez tego na poczatek nie da sie nic zrobić.

Jeżeli masz jasny lakier 3 pozycję możesz spokojnie odpuścić, a w jej miejsce kupić np Quik Detailer Interior - do wnętrza, (w połączeniu z mikrofibrą idealne narzędzie do utrzymania czystości w środku autka) :good:

Ogólnie określ się na czym Ci zależy w pierwszej kolejności przy czyszczeniu a coś Ci wymyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewek_RdK ale Kali S4 napisał, że ma czarny kolor dlatego napisałem, że DC2 też mu się przyda :)

Ale tak jak piszesz najlepiej będzie jak sie kolega wypowie co chce osiągnąć i jaką kwotę wydać na produkty.

Na tej stronie możesz sobie sprawdzić ceny wymienionych produktów http://sklep.osconcepts.pl/index.php Adres przewija się w tym temacie co chwilę a nawet kilka postów wyżej scovroon podał ceny kilku z tych produktów tak więc wszystko można sobie samemu sprawdzić i poczytać :)

Pozdro z UK

[br]_________________________________________________

Dziś doszły do mnie kosmetyki i nie mogłem sie powstrzymac zeby nie iść przetestować wszystkiego na jednym elemencie no i powiem wam, że meguiar's robi robote :cool1: Tylko powiem wam szczerze, że robiąc to wszystko ręcznie trzeba sie namachać :przebiegly: UC żeby usunąć wszystkie ryski trzeba nieźle dociskać aplikator ale jest ok! Na lato trzeba kupić polerkę, pewnie ułatwi to pracę :)

Co do glinki to ze zwykłym nalotem radzi sobie perfekcyjnie ale z kropkami smoły już jest gorzej ale też daje sobie rade po dłuższym tarciu (dobrze, że nie mam ich zbyt dużo) Ogólnie najpierw zrobię całe auto a dopiero na końcu pojadę pod listwami :good:

Teraz mam pytanie do NXT Tech Wax 2.0, po wyciśnięciu na aplikator wylatuje biały krem i rzadszy żółtawy płyn, tak ma być czy musze to jeszcze więcej mieszać bo mieszałem/wstrząsałem chyba z minutę i dalej wosk taki był jak na początku tak więc pytam czy wszystko z nim ok?? :mysli:

W sobotę czeka mnie kilka dobrych godzin pracy przy aucie, mam nadzieję, że pogoda dopisze i będzie ciepło i pochmurnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewek_RdK ale Kali S4 napisał, że ma czarny kolor dlatego napisałem, że DC2 też mu się przyda :)

Ale tak jak piszesz najlepiej będzie jak sie kolega wypowie co chce osiągnąć i jaką kwotę wydać na produkty.

Na tej stronie możesz sobie sprawdzić ceny wymienionych produktów http://sklep.osconcepts.pl/index.php Adres przewija się w tym temacie co chwilę a nawet kilka postów wyżej scovroon podał ceny kilku z tych produktów tak więc wszystko można sobie samemu sprawdzić i poczytać :)

Pozdro z UK

[br]_________________________________________________

Dziś doszły do mnie kosmetyki i nie mogłem sie powstrzymac zeby nie iść przetestować wszystkiego na jednym elemencie no i powiem wam, że meguiar's robi robote :cool1: Tylko powiem wam szczerze, że robiąc to wszystko ręcznie trzeba sie namachać :przebiegly: UC żeby usunąć wszystkie ryski trzeba nieźle dociskać aplikator ale jest ok! Na lato trzeba kupić polerkę, pewnie ułatwi to pracę :)

Co do glinki to ze zwykłym nalotem radzi sobie perfekcyjnie ale z kropkami smoły już jest gorzej ale też daje sobie rade po dłuższym tarciu (dobrze, że nie mam ich zbyt dużo) Ogólnie najpierw zrobię całe auto a dopiero na końcu pojadę pod listwami :good:

Teraz mam pytanie do NXT Tech Wax 2.0, po wyciśnięciu na aplikator wylatuje biały krem i rzadszy żółtawy płyn, tak ma być czy musze to jeszcze więcej mieszać bo mieszałem/wstrząsałem chyba z minutę i dalej wosk taki był jak na początku tak więc pytam czy wszystko z nim ok?? :mysli:

W sobotę czeka mnie kilka dobrych godzin pracy przy aucie, mam nadzieję, że pogoda dopisze i będzie ciepło i pochmurnie.

co do wosku, to mój ma jednolitą żółtawo/kremową konsystencję:)

jeśli chodzi o UC to moim zdaniem ręczna robota to tylko dla robota :) ile byś nie machał i tak nie uzyskasz dobrego efektu, chyba, że poświęcisz kilkadziesiąt godzin :)

sama glinka Meguiarsa dla mnie bez rewelacji, walczyłem z nią dwa lata aż trafiłem na glinkę Bilthambera, która sprawuje się o niebo lepiej i nie potrzebuje żadnego detailera jako lubrykanta. Wystarczy sama woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie muszę ten wosk jeszcze bardziej wymieszać.

Co do glinki to nie mogę sie wypowiedzieć bo po raz pierwszy coś takiego używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama glinka Meguiarsa dla mnie bez rewelacji, walczyłem z nią dwa lata

Gadasz bzdury - nie wiem co z nią robiłeś, że tak walczyłeś, ale ja jakoś nigdy nie miałem z nią problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj cały dzień poświęciłem na picowanie auta i jestem mega zadowolony z produktów Megsa :good: :good: :good: :good:

Glinka u mnie spokojnie dawała radę :wink4:

Co do problemu kolegi Pawlo 2004 - ja też przy pierwszym nałożeniu NXT 2.0 na aplikator ujżałem jakiś żółtawy siuwax zalany jakimś rzadkim płynem.. ale kilka/kilkanaście razy dobrze wstrząsnąłem butelką i zaraz zrobiło się tak jak być powinno :wink4:

Jeśli ktoś chce zobaczyć efekty mycia>glinkowania>polerowania>woskowania na moim szarym lakierze zapraszam tutaj > http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=196100.0

Łukasz specu looknij i napisz jak to wg Ciebie wyszło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, każdy wosk w płynie przed użyciem trzeba naprawdę dobrze wytrząsać. Przecież jak wosk stoi w miejscu przez długi czas to się oddzielają od siebie pewne składniki. Ja czasami nawet i kilkanaście-kilkadziesiąt sekund porządnie potrząsam żeby się wszystko wymieszało.

Co do efektu to bardzo ładnie wyszło - zdjęcia i tak tego pewnie nie obrazują :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, każdy wosk w płynie przed użyciem trzeba naprawdę dobrze wytrząsać. Przecież jak wosk stoi w miejscu przez długi czas to się oddzielają od siebie pewne składniki. Ja czasami nawet i kilkanaście-kilkadziesiąt sekund porządnie potrząsam żeby się wszystko wymieszało.

Zgadzam się z Tobą, tylko że nie miałem o tym pojęcia początkowo i też się nieco zaniepokoiłem :wink4:

[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 13:10_________________________________________________

Co do efektu to bardzo ładnie wyszło - zdjęcia i tak tego pewnie nie obrazują :wink4:

Racja!, w realu wygląda dużo lepiej :kox:

Jak na pierwsze podejście do tego tematu to muszę powiedzieć że jestem z siebie dumny :embarrassed::)

10h pracy, zakwasy w prawym barku, ale warto !! :wink4: :wink4:[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 13:12_________________________________________________ale jeszcze mam pytanko małe.. jakbym teraz na ten nałożony NXT 2.0 nałożył carnaubę lub Mirror Glaze #16 mogłoby poprawić jeszcze bardziej połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze mam pytanko małe.. jakbym teraz na ten nałożony NXT 2.0 nałożył carnaubę lub Mirror Glaze #16 mogłoby poprawić jeszcze bardziej połysk?

Nie ma sensu. Odpuść sobie.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1514.msg2148495#msg2148495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skovroon wyszło konkretnie, ja mam ciemniejszy kolor więc myslę, że też będę zadowolony :kox:

Najbardziej boję się nie tego, że coś nie wyjdzie tylko zakwasów od machania ręką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama glinka Meguiarsa dla mnie bez rewelacji, walczyłem z nią dwa lata

Gadasz bzdury - nie wiem co z nią robiłeś, że tak walczyłeś, ale ja jakoś nigdy nie miałem z nią problemów.

Co do glinki Meguiarsa to również nie miałem z nią problemów, jednak jest ona "przeciętna" i droga w porównaniu do lepszej konkurencji. Dochodzi jeszcze konieczność użycia Detailera. Po przesiadce na Bilt Hamber zauważyłem dużą różnicę na korzyść, więc czemu jej nie polecać. Do tego jeszcze cena niższa o 40 zł od Megsa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glinki Meguiarsa to również nie miałem z nią problemów, jednak jest ona "przeciętna" i droga w porównaniu do lepszej konkurencji. Dochodzi jeszcze konieczność użycia Detailera. Po przesiadce na Bilt Hamber zauważyłem dużą różnicę na korzyść, więc czemu jej nie polecać. Do tego jeszcze cena niższa o 40 zł od Megsa ....

Twoja wcześniejsza wypowiedź, którą możesz sobie przeczytać raczej nie świadczyła o tym, że nie miałeś z nią problemów.

I dla Twojej wiadomości, bo widzę, że masz małe doświadczenie z tą glinką - detailer nie jest konieczny - osobiście jak mam detailer to go sobie używam, ale w 90% używam wody z odrobiną szamponu i nie raz radziłem tak robić, bo się sprawdza.

Po prostu na drugi raz czytaj to co piszesz, bo potem ludzie to czytają i wyciągają złe wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc walczyłem miałem na myśli używałem jej dwa lata ... co nie zmienia postaci rzeczy, ze jest droga i są lepsze za mniejszą kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszR co myślisz o Meguiar's Ultimate Wash & Wax bo w shinearamie nie maja na tą chwilę Meguiar's NXT Generation Car Wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszR co myślisz o Meguiar's Ultimate Wash & Wax bo w shinearamie nie maja na tą chwilę Meguiar's NXT Generation Car Wash

Przyjemny szampon, trochę chyba niedoceniany, bo w sumie nowy. Mniej agresywny niż NXT Car Wash, ale dość miło pachnie (nie dla wszystkich) i wg mnie bardzo dobrze myje się nim auto. Osuszanie jest łatwiejsze, bo woda bardzo łatwo spływa przy spłukiwaniu. Jak masz możliwość kupić to bierz bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...