Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Meguiars tire gel strasznie klei do siebie brud :/

Każdy będzie kleił jeżeli nawalisz go tyle, że opona będzie tłusta. Kiedyś jak zaczynałem przygodę z kosmetykami to zrobiłem tak samo. Nie dość, że oponę po 1 dniu miałem z połową syfu z drogi, to jeszcze poprzez jazdę miałem ochlapany lakier.

Każdego dressingu na opony używa się jak wosku - jak najmniej żeby tylko przesmarować oponę, a nie nałożyć preparatu. Na aplikator nakładamy dosłownie tylko krople i powiedzmy "wcieramy" w oponę. Poprzez małą ilość na aplikatorze może wydawać się, że preparatu jest za mało i nie pokrywa dobrze gumy, ale wystarczy przejechać jeszcze 1-2 razy i na pewno będzie dobrze. Poza tym dobrze jest pozwolić preparatowi przeschnąć, a nie od razu jechać.

Tire Gel jak i Endurance używam chyba odkąd były dostępne w sprzedaży i nigdy nie miałem problemu z przyciąganiem przez gumę brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam vinyl :) jest super łatwo sie nakłada

kurde ostatnio nalozylem pedzelkiem ...wszytsko fajnie itd, ale pojechalem gdzies i troche mi pochlapało z tych opon na bude u dołu :/ trzeba jednak chyba gąbeczką nakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ostatnio nalozylem pedzelkiem ...wszytsko fajnie itd, ale pojechalem gdzies i troche mi pochlapało z tych opon na bude u dołu :/ trzeba jednak chyba gąbeczką nakładać

Podejrzewam, że podobnie zrobił mlody_drog tylko on nawalił tego generalnie więcej - efekty są właśnie takie :wink4:

Aplikatory są o tyle lepsze, że masz większą kontrolę nad ilością nakładanego produktu - pędzelkiem jest zdecydowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zawsze jakas gabeczka nakladalem, albo aplikatorem, a cos mnie podkusiło aby pędzelkiem to nałożyć i to był mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie eksperci... kupiłem taki badziew http://tnij.org/lh7g

Kolor biały - uniwersalna

Nadaję się to do czegokolwiek? W dotyku dość szorstkie...mam wrażenie, że aż za bardzo.

Chce tym pracować z Ultimate Compound... nie wiem tylko czy warto.

Może lepiej użyć gąbek Meguiars'a i zrobić to ręcznie?[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 07:41_________________________________________________Btw... m1chał .... pędzelkiem nie wetrzesz, wiec efekt nie mógł być inny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie eksperci... kupiłem taki badziew http://tnij.org/lh7g

Kolor biały - uniwersalna

Nadaję się to do czegokolwiek? W dotyku dość szorstkie...mam wrażenie, że aż za bardzo.

Chce tym pracować z Ultimate Compound... nie wiem tylko czy warto.

Może lepiej użyć gąbek Meguiars'a i zrobić to ręcznie?

Jeżeli chcesz nie mieć kontroli nad polerowaniem i mieć dyskomfort to możesz tego używać. Kiedyś próbowałem tym coś zrobić, bo kolega kupił - albo już byłem przyzwyczajony do normalnych padów, albo po prostu tym jest ciężko cokolwiek zrobić. Poza tym powierzchnia strasznie się od nich grzeje i jest duża możliwość przypalenia na brzegach.

Lepiej kup sobie albo gąbki Megsa albo 3M - ten drugie są o tyle w niektórych przypadkach lepsze, że poprzez ich mniejszą średnicę w trudnych miejscach lepiej się pracuje. Są też gąbki innych firm, które są bardzo podobne do 3M, ale ich nie testowałem. Osobiście pracuję na Megsie i 3M - w zależności od potrzeb. Natomiast małe gąbki Megsa są najlepsze jakie do tej pory próbowałem i praktycznie niezniszczalne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem wczoraj specyfiku autoglym - clean wheels. Moim zdaniem baaardzo dobry jest! Nagrałem amatorski filmik. Zobaczcie jak daje sobie radę z tyłem kół:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać zresztą na filmiku, że lipa straszna. W ogóle ta wajcha nie wraca i jakoś powoli trzeba psikać hehe ale efekt jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: Ty rękawiczek gumowych nie używasz przy takiej chemii? nie szkoda Tobie rąk? (nie wspominam o tym że ten syf trudno później zmyć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody_drog: AG Clean Wheels jest na bazie kwasow wiec :thumbdown:

Jak juz koniecznie chcesz produkt AG to Custom Wheel Cleaner jest bezpieczniejszy dla felg i napewno dla Twoich rak.

Minus za brak rekawiczek!

A jak chcesz cos jeszcze lepszego do felg to polecam R222 Wheel Cleaner Gel albo niesamowicie wydajny ValetPro Bilberry Safe Wheel Cleaner.

Do osadu z hamulcow mozna takze stosowac Cquartz IronX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki IronX jest bezpieczny na wosk na lakierze? czy tylko do przygotowania lakieru przed glinkowaniem polerowaniem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, to dobrze, że mi powiedzieliście, dzięki! Na przyszłość rękawiczki będą... Ale teraz jak mam polakierowane felgi to dalej mogę tego używać? Żeby mi nie narobił bałaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki IronX jest bezpieczny na wosk na lakierze? czy tylko do przygotowania lakieru przed glinkowaniem polerowaniem itd

Na zabezpieczony lakier i pokryty woskiem nie..

IronX jest do przygotowania lakieru. Dzieki czemu glinkowanie to sama przyjemnosc. A jezeli najpierw zastosujesz odpowiedni srodek do usuwania asfaltu, pozniej dobre APC (np BiltHamber Surfex HD) a po tym IronX to na glince bedzie minimalnie syfu. Bo wiadomo ze im mniej syfu na glince tym mniej rysek itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, to dobrze, że mi powiedzieliście, dzięki! Na przyszłość rękawiczki będą... Ale teraz jak mam polakierowane felgi to dalej mogę tego używać? Żeby mi nie narobił bałaganu

Nie polecam AG Clean Wheels wogole. Trzeba bardzo uwazac, zeby felgi nie byly cieple jak i nie w sloncu. Do tego musisz to szybko zmywac, dluzsze pozostawienie na feldze moze narobic lipy. Sprobuj innych srodkow ktore mozna spokojnie pozostawiac na 10min bawiac sie przy tym gabka, szczotka itp. Osobiscie lubie bardziej srodki w formie gelu, lepiej to sie trzyma felgi i daje zazwyczaj lepszy efekt..[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 11:12_________________________________________________

pytam bo ostatnio widziałem że go używałeś przy myciu

Tak jezeli chodzi o to mycie wystawione na forum to moja A4 miala juz minimalne zabezpieczenie. Wtedy wazniejsze bylo usuniecie resztek z pylu drogowego i nalotu od opon z kolcami.

Niedlugo czeka mnie 2-3 dniowy detailing tylko czekam na wiosenne uzupelnienie produktow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...