Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś wklejasz to patrz czy jest na stanie - poza tym przesyłka za free tylko w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łukasz pady lepsze 75 czy 150 dla początkującego?, polerka raczej będzie sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pady lepsze 75 czy 150 dla początkującego?, polerka raczej będzie sparky

To są 2 różne wielkości padów zupełnie do innych celów. Porównujesz małe i normalne pady, a obydwa stosuje się w różnych przypadkach. Oczywiście można robić tak, że małych używać zamiast dużych, ale to za przeproszeniem "głupiego robota", bo powierzchnia, którą musisz ogarnąć jest taka sama jak w przypadku pracy normalnymi padami, a czas poświęcony będzie dużo dłuższy. Dużych już nie użyjesz tam, gdzie potrzebujesz małych czyli w miejscach trudno dostępnych.

Ze swojego doświadczenia powiem, że posiadam małe i normalne. Zawsze praktycznie wykorzystuję obydwa rozmiary, a stosunek czasu pracy jest mniej więcej 10 % do 90% na rzecz normalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wklejasz to patrz czy jest na stanie - poza tym przesyłka za free tylko w kwietniu.

no ale kwiecień jeszcze mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie sprawa wygląda tak, że samochód myję z zewnątrz najczęściej na myjni bezdotykowej czyli to taka namiastka mycia. W tym roku chciałem zacząć kompletować środki do samodzielnego mycia. Lakier mam w nie najgorszej kondycji koloru szarego, trochę rys głębszych i płytszych. Co potrzebuje na początek? Glinka, szampon, pasta polerska, coś do szyb, jakieś aplikatory, fibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ?

No i , że ktoś szukał tgo wosku, wiec podalem linki... o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co Ci chodzi?

Po Twoich niektórych wypowiedziach mógłbym zadać to samo pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/meguiars-paste-wax-naturalny-wosk-super-ochrona-i1546014829.html ten wosk normalnie można ściereczkąnałożyć i zpolerować auto??

PAnowie jeszcze jakiś środek do szyb?? mam dużo malutkich kropeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/meguiars-paste-wax-naturalny-wosk-super-ochrona-i1546014829.html ten wosk normalnie można ściereczkąnałożyć i zpolerować auto??

Żadną ściereczką tylko aplikatorem.

PAnowie jeszcze jakiś środek do szyb?? mam dużo malutkich kropeczek

Od czego są to kropki ? Wg mnie najpierw glinka, a potem środek do szyb. Sam środek może sobie nie poradzić z mocno przyspojonym brudem. A jak nie chcesz glinki to możesz spróbować benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich niektórych wypowiedziach mógłbym zadać to samo pytanie.

dawaj przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do czego użyć taką mikrofibre http://shinearama.co.uk/product.php?id=EUR-MTS12

Dostałem w prezencie z zamówieniem :) wielkość 30x40 cm

ściereczka jest BARDZO mięciutka i ma dłuższe włoski niż ta na foto, ogólnie jest wypasiona, aż szkoda jej używać bo jest taka delikatna :naughty:

Do polerowania sie raczej nie nadaje, do wycierania wody tez chyba nie, może mozna ją uzywac do wnetrza?? :mysli:

W linku który podałem niby tak jest napisane, że nadaje sie do czyszczenia plastików i trudno dostępnych miejsc itp. tak więc najlepiej bedzie jak będe jej uzywał własnie do tego co?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj przyklad

Masz rozum ... pomyśl. To była m.in. aluzja.

Panowie do czego użyć taką mikrofibre http://shinearama.co.uk/product.php?id=EUR-MTS12

Paweł, ta mikrofibra jest dość mięsista i ma długie włosie - nadawać się może do plastików, ale możesz przetestować również jak się będzie spisywała przy polerowaniu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem używać takiej fibry do polerowania wosku, jednak jest za miękka, trzeba było więcej razy polerować dane miejsce i używać większej siły. Idealnie nadała się jednak tak jak to napisał Łukasz do wycierania plastików, szczególnie przypasowała mi do Quick Interior detalier, który aplikuje się atomizerem bezpośrednio na powierzchnię i trzeba go przetrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania sie nie nadaje bo nie idzie nią dokładnie zebrać wyschniętego wosku bo jest poprostu za miękka i trzeba nia ostro dociskac zeby spolerowac wosk, dokładnie tak jak piszesz Pzwmichal :good:

Myśle, że do wnetrza bedzie idealna bo jest stosunkowo mała i poręczna.

A może dobra tez by była do użycia jako duster ale mogę sie mylić.

dzieki za podpowiedzi chłopaki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem używać takiej fibry do polerowania wosku, jednak jest za miękka, trzeba było więcej razy polerować dane miejsce i używać większej siły.

Właśnie tak się Michał nad tym zastanawiałem, czy te zbyt długie włosie zamiast dobrze zbierać nie będzie czasem rozmazywać i powodować smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktos chętny z okolic Krakowa do zakupu na spółke zestawu do cimnego lakieru :mysli: zawsze to cena przez dwa [br]Dopisany: 28 Kwiecień 2011, 18:50_________________________________________________przepraszam za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tak nie robił - odłóż sobie trochę pieniędzy i kup normalny zestaw dla siebie. Taki wydatek jest tylko pozornie duży, bo dobre kosmetyki samochodowe nie są na raz czy dwa. Taki wosk dajmy na to NXT 2.0 wystarczy Tobie przy używaniu nawet co miesiąc na 2-3 lata. Aplikatory i mikrofibry praktycznie się nie zużywają. Jakieś dressingi do plastików też min. 2-3 lata. Szybciej na pewno zużyje się środek do szyb, ale to akurat normalne.

Generalnie wychodzę z założenia, że nie opłaca się żałować na dobre kosmetyki. Może to nie zabrzmi ładnie i absolutnie jestem daleki od zaglądania komuś w kieszeń, ale skoro kupujemy sobie auto typu Audi, które nie kosztuje 5 tyś zł tylko 10x razy więcej to bądźmy szczerzy, że jednokrotny wydatek rzędu 500 zł, z którego część kosmetyków skończy się za 2-3 lata to jest żaden wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupować wszystkiego za jednym razem, mozna kupic na pierwszy raz to co najbardziej potrzebne do lakieru a potem dokupywać sobie kosmety do wnętrza, kół itp. itd.

ja tak robie, za pierwszym razem zrobiłem sobie dobry zestawik do lakieru od glinki, UC, SX, DC2 i wosk a do tego mikrofibry i aplikatory a teraz dokupuje sobie co miesiąc po wypłacie inne pierdołki jak Gel do opon, wiecej reczników i kosmetyki do wnetrza.

Wiadomo, ze pierwszy wydatek jest najwiekszy ale na prawde warto :good: a teraz kupuje co miesiąc i po dostawie wyszukuje produkty na nastepny zakup jak zakupoholik :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...