Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

używał ktoś z was Megiar's Ultimate Quick detailer i Meguiar's Engine Dressing? jakieś pozytywne opinie ?

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Wyświetleń 527,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

używał ktoś z was Megiar's Ultimate Quick detailer?

Tak ja. Spokojnie możesz brać, super produkt :good: :good: :good:
Opublikowano

Dopiero zamawiam zestawik kosmetyków. Czyli glinke się formuje na placek i przesuwa po samochodzie jeżeli jej powierzchnia jest zabrudzona i ma zanieczyszczenia nalezy uformować nową aby była czysta i tak w koło tak?

Opublikowano

Dopiero zamawiam zestawik kosmetyków. Czyli glinke się formuje na placek i przesuwa po samochodzie jeżeli jej powierzchnia jest zabrudzona i ma zanieczyszczenia nalezy uformować nową aby była czysta i tak w koło tak?

przesuwając musisz używać Quick detailera lub w wody z kilkoma kroplami szamponu aby był poślizg, (Nie można glinkować na sucho),

tak brudną ugniatasz i formujesz nowy placek z tej samej glinki (chyba że jest tak brudna że nie da się zrobić czystego placka)

Opublikowano

używał ktoś z was Megiar's Ultimate Quick detailer

Wybór Quick detailera zależy też od rodzaju wosku użytego w zabezpieczeniu. Jeśli używasz z czystą carnaubą to wybierz detailera też na takiej bazie. Jeśli zaś masz powłokę polimerową lub wosk hybrydę to jak najbardziej UQD ma rację bycia - w zasadzie bezkonkurencyjny :kox:

Dopiero zamawiam zestawik kosmetyków. Czyli glinke się formuje na placek i przesuwa po samochodzie jeżeli jej powierzchnia jest zabrudzona i ma zanieczyszczenia nalezy uformować nową aby była czysta i tak w koło tak?

Zbierasz syf jakimś małym kawałkiem glinki 20 -30 g. Patrzysz prawie po każdym ruchu ile syfu zebrała i po prostu zagniatasz ten kawałek na nowo, aby zebrany brud wpadł do środka. W gruncie rzeczy taki kawałek starczył mi na obrobienie Avensisa i zostawiłem sobie go na mycie felg - jeszcze się przyda.

Opublikowano

wosk będzie Dodo Juice Orange Crush

Opublikowano

wosk będzie Dodo Juice Orange Crush

Fajny wosk :kox: Chemical Guys Pro Detailer carnauba spray będzie dobry

Opublikowano

Meguiar's kupiony, mam tak duże auto, że chyba na jedno zastosowanie tylko wystarczy, następnym razem pewnie kupię Chemical Guys'a, mam Smartwax Dressing i RimWax i jest OK więc firma sprawdzona

Opublikowano

Zbierasz syf jakimś małym kawałkiem glinki 20 -30 g. Patrzysz prawie po każdym ruchu ile syfu zebrała i po prostu zagniatasz ten kawałek na nowo, aby zebrany brud wpadł do środka. W gruncie rzeczy taki kawałek starczył mi na obrobienie Avensisa i zostawiłem sobie go na mycie felg - jeszcze się przyda.

Proszzzzz

Tylko dobrze trzymaj tą glinkę. Jeśli spadnie na ziemię jest absolutnie DO WYRZUCENIA!

Opublikowano

Następnym razem do takiego kloca Chemical Guys jest w 5l bańkach :polew:

Edit w 1 galonowych ;)

Opublikowano

Vario, coś dla Ciebie. Pan prosto z Alabamy z niezłym klocem :)

Opublikowano

Do czego jest ten ultimate quik detailer? Bo go mam ale nie wiem jak, do czego go używać :P

Opublikowano

z tego co widzę, samo glinkowanie przynajmniej 8 godzin, potem Ultra Compound pewnie z 6, potem Dodo z 6, samo mycie z wycieraniem + odkurzanie środka + Autoglym Interior Shampoo + Smartwax Smart Dressing + opony i felgi zabiera mi minimum 5 godzin[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 00:02_________________________________________________mlody drog QD jest do szybkiego czyszczenia (pewnie najlepiej po umyciu) i nabłyszczania pojazdu :) ot tak jak byś się na show szykował

Opublikowano

Czyli co, np jadę za tydzień na show, wywoskuje sobie tutaj auto pięknie w domu, a na show mam 250 kilometrow to co, tam moge sobie zrobic QD? nie rysuje to lakieru jak bede kurz wcierał?

Opublikowano

wejdź na stronę Meguiar's i poczytaj sobie, ja dzisiaj brudne auto wytarłem na sucho mikorfibrą (kawałek na próbę), potem spryskałem QD i wytarłem i blask jak cholera

Opublikowano

z tego co widzę, samo glinkowanie przynajmniej 8 godzin, potem Ultra Compound pewnie z 6, potem Dodo z 6, samo mycie z wycieraniem + odkurzanie środka + Autoglym Interior Shampoo + Smartwax Smart Dressing + opony i felgi zabiera mi minimum 5 godzin[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 00:02_________________________________________________mlody drog QD jest do szybkiego czyszczenia (pewnie najlepiej po umyciu) i nabłyszczania pojazdu :) ot tak jak byś się na show szykował

co do wszystkiego się zgodzę, ale 6h na nakładanie wosku :blink:, odejmij 4h i poświęć je na przygotowanie lakieru pod wosk

Opublikowano
  • Autor

z tego co widzę, samo glinkowanie przynajmniej 8 godzin, potem Ultra Compound pewnie z 6, potem Dodo z 6, samo mycie z wycieraniem + odkurzanie środka + Autoglym Interior Shampoo + Smartwax Smart Dressing + opony i felgi zabiera mi minimum 5 godzin

Nie wiem skąd Ty to wszystko wziąłeś. TIRa będziesz robił ? Glinkowanie 8h ????? Chyba 10 aut.

Mycie - 1h, glinkowanie 45 min, polerowanie (tutaj może być długo, bo wszystko zależy od stanu lakieru i czy ręcznie czy maszynowo), wosk 30 minut. Co do tych ostatnich czynności to też trochę przydługo, no ale jak robisz dokładnie to w sumie tyle może zejść, ale z tym wcześniej to przesadziłeś.

A propo tego wosku Orange - tylko się nie zdziw jego nietrwałością.

Opublikowano

Łukaszu siurku - przyjacielu od serca.. , a jakąś aktywną pianę fest zajebistą ? :naughty::naughty:

Ale, żeby była jak bita śmietana normalnie :decayed:

Opublikowano

Jeżeli masz dobrą pianownicę to będzie jak bita śmietana. Najdłużej utrzymuje się MagiFoam, na nawoskowane auto jest fajna Valet Pro Neutral Foam a jeśli nie to Orange Pre Wash. Osobiście jak nie mam czasu na mycie używam zestawu Neutral Foam i po spłukaniu jadę Valet Pro Poseidon Carnauba wash - daje niesamowitego kopa i odpycha wodę.

Opublikowano
  • Autor

Łukaszu siurku - przyjacielu od serca.. , a jakąś aktywną pianę fest zajebistą ? :naughty::naughty:

Ale, żeby była jak bita śmietana normalnie :decayed:

Duże stężenie Hyper Washa (ewentualnie APC) lub Valet Pro pH Neutral Snow Foam.

Inna sprawa to pianownica - od niej zależy czy będziesz miał pianę płynną czy jak śnieg. Jak coś pianownicę też mogę podrzucić.

Poza tym pamiętać należy, że aktywne piany nawet pomimo tego, że producent pisze o neutralnym pH są dość mocne i potrafią bez problemu naruszyć warstwę wosku.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.