Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wysyłka ile funciaków? zależnie od firmy liczą sobie od 10 do 34 funciaków a to już różnica

20 funtów podzielone przez ilosć osób... (+ jeszcze 15zł dla wysylki w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - ja używam Water Magnetów już długi czas i jestem z nich zadowolony. 100 zł nie kosztują tylko około 60 zł więc nie jest źle tym bardziej, że są naprawdę bardzo trwałe.

I do osuszania służą ręczniki waflowe, a nie te zwykłe z mikrofibry :wink4:

Co do ceny to żółty water magnet to 70 PLN a niebieski ( 100x55cm) to 99,90, więc nie przesadziłem. Ceny z e-shopu Meguiar's i z all4auto. Ale all4auto ma jeszcze ręcznik od Shiny garage za 30 PLN 90x60 Fluffy Dryer.

Znasz? Używałeś?

Ja mam fluffy i wymiata :) Zbiera jak szalony każdą kroplę. W tej cenie masz 2 fluffy :) Nie ma co się zastawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kombinacje mają te angole 20 STG + 15 zyla to ok 23 funty sorry za ot

nie nie 20 funtów od nich do nas.... + jeszcze 15 zł wysyłki w Polsce odemnie do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić rotację ? Przecież to zupełnie inna bajka.

Jaki jest koszt takiej polerki rotacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiej polerki rotacyjnej?

A różnie - od 500 zł do nawet ponad 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako raczkujący od kilku miesięcy w detailingu kupiłem rotację, sparky 1200 (500zł) i nie widzę wielkich trudności w użytkowaniu, ważne by nie wchodzić na wysokie obroty i sprawdzać temperaturę lakieru :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, tak się zastanawiam i nie odbierz tego opacznie, ale skoro masz wiedzę w tej tematyce i znasz się na tym (przynajmniej tak można wnioskować po Twoich wypowiedziach) to nie wiem czemu pchasz się w maszynę DA. Nie lepiej kupić rotację ? Przecież to zupełnie inna bajka.

w polerowaniu jeszcze nic nie pisalem tutaj :P ,bo nie mialem z tym stycznosci... chce miec DA na poczatek, i przyda sie tez do jakis cleanerow itd... a gdy zarobie na rotacje to wtedy kupie sobie jakas :)

wiadomo, że bede dluzej robil DA korektę itd i może nie być tak efektywna ..ale chce miec i taka i taka maszyne

własnie dzisiaj przyszly do mnie pasty Menzerna FG 500 i FF3000

dscn5085t.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to konkretnie, miałem zamiar przelecieć auto ultimate compoud ale maszynowo (cały zakres prac związany z przygotowaniem lakieru oczywiście będzie przeprowadzony) , miałem sobie kupić tego kestrela das 6, ale jak widzę polecacie rotacyjną, co robić? kupić tą DA czy iść w rotacyjną? tylko jaką, wiem że jest w necie wiele takich tematów, ale zdania są podzielone

Maszyna do stosowania od czasu do czasu, na swoich autach, bez planów zarobkowych, grunt to sprzęt którym łatwo nie da się czegoś spieprzyć (dlatego myśl o maszynie DA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Megsa UC jest zalecana polerka DA ...

"Jakkolwiek zastosowany, ręcznie lub przy pomocy maszyny polerskiej Dual Action Polisher"

aczkowliek pewnie na rotacji też się sprawdzi.... bo zalecaja ze niby kupowac polerke Megsa DA, bo rotacji chyba nie mają, więc moze dlatego ;)

ja póki co robilem tylko ręcznie UC na trikolor i powiększyłem tylko swoje słownictwo przy pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polerowaniu jeszcze nic nie pisalem tutaj :P ,bo nie mialem z tym stycznosci... chce miec DA na poczatek, i przyda sie tez do jakis cleanerow itd... a gdy zarobie na rotacje to wtedy kupie sobie jakas :)

wiadomo, że bede dluzej robil DA korektę itd i może nie być tak efektywna ..ale chce miec i taka i taka maszyne

A ja Ciebie będę namawiał jednak na rotację ... szkoda żebyś kupował DA i za chwilę miał ochotę jednak na rotację. Pracowałeś już DA ? Jeżeli tak to czy dłużej niż kilkanaście minut. Generalnie mrowienie w dłoniach średnio przyjemne :wink4:

własnie dzisiaj przyszly do mnie pasty Menzerna FG 500 i FF3000

dscn5085t.th.jpg

Mam jeszcze wersje w starych opakowaniach . Ciekawe czemu chłopaki z Menzerny zdecydowali się na zmiany, ale w sumie i dobrze, bo te opakowania chyba ładniej wyglądają. I przy okazji - dobry wybór - chyba najbardziej optymalny z Menzerny, bo wziąłeś max. cutting i najłagodniejszy polishing także sprawdzą się przy 2-etapowej pracy.

bo zalecaja ze niby kupowac polerke Megsa DA, bo rotacji chyba nie mają, więc moze dlatego ;)

Gdyby mieli rotację to by zalecali taką albo taką w zależności od wprawy użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM czegos do pielengnacji i czyszczenia tapicerki skorzanej (jasnej) - masz cos w ofercie??

jak mozesz to jakies koszty...moze byc PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ciebie będę namawiał jednak na rotację ... szkoda żebyś kupował DA i za chwilę miał ochotę jednak na rotację. Pracowałeś już DA ? Jeżeli tak to czy dłużej niż kilkanaście minut. Generalnie mrowienie w dłoniach średnio przyjemne :wink4:

ja juz dawno (jakies 2 tyg temu chyba) kupilem Das6 Pro , tylko poki co nie mam okazji go wyprobowac, bo nie mam jeszcze gąbek... wiec DA zostanie na pewno ze mną.

Rotacje jak juz wspomnialem na pewno kupie i myśle ze w wakacje jakoś na bank... póki co podziałam tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 z Meguiar's Ultimate Liquid Wax :mysli: czyżby godny następca sprawdzonego NXTa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemność wziąć udział w Meguiar's Detailing Days w Meguiar's Belgium, kurde, czemu takich eventów nie ma w PL? Ogólnie cały dzień o Megsie, 3 godziny teorii i 5 praktyki, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat ich produktów, złapałem sporo nowych kontaktów, ale praktyki są bezcenne :D porównania produktów też dają do myślenia. Meguiar's zapewnił sprzęt dla wszystkich, odpowiednie produkty, salę wykładową, przekąski i napoje oraz drobne gadgety. Można było dotknąć, popróbować, powąchać i jak by się ktoś uparł posmakować każdego ich produktu, a na koniec oczywiście kupić. Tą część jednak ominąłem, zaopatruję się o połowę taniej. ;)

Jedynym słabym punktem tego eventu jest typowo marketingowe podejście do klienta, jednakże można było poza kulisami pogadać również o serii produktów niedostępnych ogólnie, różnicach między zwykłą linią i metodami ich stosowania.

Ponadto sporo o historii i pochodzeniu firmy, ich udziale w rynku i dlaczego to właśnie oni są The Best ;) (tu powiewa amerykańska flaga i przeleciał orzeł) :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wypowiem sie na temat #16 poniewaz zakupiłem i nałożyłem po wczesniejszym glinkowaniu auta.

Tak więc moje spostrzeżenia są takie, że cięzko sie poleruje ten wosk tzn. ciężej niż NXT 2.0 to pewnie dlatego, że #16 to wosk twardy a NXT 2.0 to jednak wosk płynny. Dobrze to rozkminiłem?? :mysli:

Ogólnie #16 robi robote na srebrnym lakierze i jestem mega zadowolony oprócz tego, że trzeba się więcej napracować przy jego polerowaniu ale na prawde polecam ten wosk.

Następny zakup to ultimate paste wax i to bedzie na tyle z wosków :)

To tyle co miałem do powiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na srebrne auto kup sobie lepiej Gold Class Carnauba Wax, Ultimate możesz sobie darować.

A polerowanie wosku nie zależy od jego konsystencji, a od czasu ile mu dałeś na wyschnięcie, a także od nałożonej ilości.

widac ze wyszkolony :decayed::naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...