Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

idę właśnie myć autko więc zaraz nałożę NXT na szyby :evil:

w Niedzielę ? :blink:

Bój się Boga :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień w padał deszcz a w UK światek piatek czy niedziela to i tak jeden i taki sam dzień :) nie jestem jedyny na moim osiedlu który myje tu auto w niedziele :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie w niedziele myję :D Normalka w tym kraju

Dokładnie to norma i nikt sobie tu nic nie robi z niedzieli, po prostu dzień jak codzień :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie sie może ile ml, Ultimate Compound, potrzeba na auto?, tak zeby go w miarę ładnie zrobić, zastanawiam sie nad samplerem 100ml, i kminię na ile on starczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC kosztuje ok 60 zł i warto kupić całą butelkę, zawsze możesz użyć kilka razy i ew. do korekty z doskoku

no wiem, tylko złożyłem już zestawik, i na UC braknie :confused4:, i tak kminię nad testerem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj UC na jednym elemencie i zobacz jaki jest efekt, zanim kupiłem do siebie UC sprawdzałem Auto Glym'a i Swirl-X'a z Megs'a no i UC, wybrałem UC bo był najlepszy efekt, odczekasz trochę, odłożysz i na 99% kupisz całą flaszkę UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj UC na jednym elemencie i zobacz jaki jest efekt, zanim kupiłem do siebie UC sprawdzałem Auto Glym'a i Swirl-X'a z Megs'a no i UC, wybrałem UC bo był najlepszy efekt, odczekasz trochę, odłożysz i na 99% kupisz całą flaszkę UC

no i chyba odpuszczę narazie ten tester, i po następnej wypłacie dokupię UC :gwizdanie:

a jakiego szamponu używasz?, zastanawiałem sie nad NXT, ale może bym sie skusił na coś innego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold Class'a i powiem tak, szampon super ale tylko po dokładnym osuszeniu, no i nie trzeba używać gumowej rękawicy jak przy innych szamponach, ręka czysta i pachnąca, kupiłem w zeszłym roku dużą butlę i na razie zeszło ok 1/5 przy tak dużym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold Class'a i powiem tak, szampon super ale tylko po dokładnym osuszeniu, no i nie trzeba używać gumowej rękawicy jak przy innych szamponach, ręka czysta i pachnąca, kupiłem w zeszłym roku dużą butlę i na razie zeszło ok 1/5 przy tak dużym aucie

właśnie myślałem o NXT, ale podobno gryzie się z nikturymi woskami :embarrassed:, chyba wezmę Gold Classa właśnie :wink4:, bo wosk wezmę chyba Dodo Juice Purple Haze, bo wyciąga głebie z ciemnych kolorów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem małą przerwę w śledzeniu nowości Megs'a, a czas uzupełnić zestaw kosmetyków :przebiegly:

I teraz pytanie: jest sens stosować Meguiar's Ultimate Polish po Ultimate Compound? Czy będzie to dublowanie środków? A może zostać przy sprawdzonym zestawie UC+DC2?

Ogólnie na ten sezon do lakieru szykuję:

-szampon NXT Generation Car Wash

-glinka Smooth Surface Clay Kit

-polerka Ultimate Compound

-DC2 albo Ultimate Polish (?)

-wosk NXT Generation Tech Wax 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC2 do srebrnego auta to wyrzucony pieniądz, wiem bo mam i nie widac roznicy ale jak zrobiołem bratu czarnego Peugota 306 to gały wyleciały mi z orbity :wink4:

Reszta jak najbardziej sie przyda i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na srebrnym to i tak doopy nie urwie, ale czym sprawić żeby ten połysk był taki... jakby bardziej mokry? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym woskiem na jasne kolory jest #16 tak przynajmniej piszą, ja mam NXT 2.0 i właśnie #16 ale róznicy powalającej nie widzę.

Tak więc srebrny jest fajnym kolorem bo brudu nie widać, mikro rys tez nie ale żeby bawić się na srebrnym w detaling to już gorzej :) Ja zdecydowanie lubie ciemne kolory np. taki jak miałem poprzedniej A4 widocznej w podpisie ale wszystkiego miec nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem małą przerwę w śledzeniu nowości Megs'a, a czas uzupełnić zestaw kosmetyków :przebiegly:

I teraz pytanie: jest sens stosować Meguiar's Ultimate Polish po Ultimate Compound? Czy będzie to dublowanie środków? A może zostać przy sprawdzonym zestawie UC+DC2?

Ogólnie na ten sezon do lakieru szykuję:

-szampon NXT Generation Car Wash

-glinka Smooth Surface Clay Kit

-polerka Ultimate Compound

-DC2 albo Ultimate Polish (?)

-wosk NXT Generation Tech Wax 2.0

musisz brać wszystko z Megsa?

VArio, jaką Ty masz glinkę? Blit Hamber?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz brać wszystko z Megsa?

nie, ale Oskar ma niezłe ceny na Megs'a :decayed:

szampon, UC i wosk został mi z zeszłego sezonu, teraz to takie uzupełnienie zestawu :wink4:

A czemu pytasz? Proponujesz coś lepszego? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pośledzić ten wątek trochę bo trzeba skompletować jakiś zestaw :naughty: Usunąć te asfalty, owady i inne ustrojstwa z lakieru :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...