Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacy w temacie

chce pozbyc sie mini rysek itp. z swojego czarnidla :>

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb :good:

i teraz pytanie jakie pady powinienem zakupic ?

soft / medim / hard ? - do czego sie ktory stosuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

mam dostęp do takiego niskobudżetowego sprzętu, mogę nim powalczyć z UC? czy lepiej sobie odpuścić? :mysli:

http://allegro.pl/ferm-polerka-samochodowa-fcp-180-k-1400w-gw-i1677980503.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

mialem trafieje i dzis kupilem nowke na gwar. jakies 800zl :gwizdanie: taniej niz dostepna jest w sklepie :wink4:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160611993567&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&autorefresh=true#ht_971wt_1396

co do tych obrotow :naughty: - czyli za bardzo nie przyciskac :tongue4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialbyc to projekt odswierzenia lakieru w moim kundlowozie czyli aucie mojej zony :) Passat 1998 1.8T zielony ktory od czasu kupienia byl tylko myty w odpowiedni sposob. Jakos mi sie nie chcialo nigdy nim zajac a zona nie nalegala. Teraz w weekend chcialem cale auto z zewnatrz przeleciec DA - Kestrel Das-6 Pro. Ale ze w sobote zgadalem sie z jednym typem ktory okazalo sie ze ma jakas tam rotacje Metabo. Wiec pozyczylem dla testow. Moja nowa rotacje bede mial jakos w ciagu tygodnia. Wiec troche rece juz swedza :)

Lakier zostal umyty w odpowiedni sposob:

- MAC24 Prickbort na suche auto, 5 min dla usuniecia asfalt

- Surfex HD 1:10 na 5 min

- Valetpro pH Neutral Snow Foam + Valetpro Orange Pre-Wash ok 1,5cm do litrowej butelki pianownicy PA, wypelnienie reszty butelki ciepla woda. Pianka do golenia pozostala na aucie ok 5 min.

- Plukanie myjka

- Odczekanie okolo 20min az woda sobie splynie i nalozenie IronX na cale auto na 10min.

- Mycie gabka i szamponem Chemical Guys Citrus Wash & Gloss

- Wytarcie Chemical Guys Miracle Dryer

Nastepnie glinka Bilt Hamber Regular i poslizg Optimum No Rinse 15ml na 1 litr.

Uzylem pasty Scholl Concepts S03 Gold Edition, na niebieskim i pomaranczowym padzie Scholl oraz pasty S40 na pomaranczowym padzie na maszynie DA na koniec.

Zanim kolega przywiozl mi maszyne to zrobilo sie TROCHE pozno i jak juz wyglinkowalem auto to wiedzialem ze troche posiedze w nocy w garazu. Pozniej inspekcja pokazala ze bedzie ciezka dla takiego laika jak ja :) Z DA bawie sie od 1,5 roku ale rotacji nadal sie ucze.. A trening czyni mistrza. hehe

Aha, i jeszcze musze sobie jakis dobry aparat kupic..

Stan lakieru, UWAGA drastyczne sceny!

04pyg0lGBVA

I kilka zdjec:

2c26b34a376d0bea.jpg

248be8e672f398d1.jpg

d5545196fd0def9f.jpg

202bca1464ff035e.jpg

3a6a1c4d503d229c.jpg

ff13c6fe507f1e19.jpg

c4466dfab7b0be3f.jpg

3574c5ee550d3138.jpg

Juz na samym poczatku okazalo sie ze cos z maszyna jest nie tak. Bo nie chciala trzymac obrotow, dziwnie popierdywala ale co tam, chcialem sie pobawic rotacja.

2-3 kropek S03 Gold na pada, rozprowadzenie na 1 i pozniej odrazu na 2000 obrotow. 3-4 spokojnych przejazdow, sredni docisk i zakonczenie na 1.

Wyszlo cos takiego:

3ad826c7d9f8420c.jpg

2885d7de52c4e1e2.jpg

9cce334f60437d55.jpg

5e2ba5de54ebddf2.jpg

1e30191a985a7523.jpg

45017b5bde7ed63f.jpg

b90d384cee687b0b.jpg

5b72a537486f02a0.jpg

b903f618f0ff3de4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

mam dostęp do takiego niskobudżetowego sprzętu, mogę nim powalczyć z UC? czy lepiej sobie odpuścić? :mysli:

http://allegro.pl/ferm-polerka-samochodowa-fcp-180-k-1400w-gw-i1677980503.html

Makki poradzisz coś w sparwie tej rotacji? mogę jej użyć do Megsowego UC? czy lepiej ręcznie korektę zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze SPORO przedemna ale uczyc sie lubie. Moze jakis kurs jeszcze w PL zalicze.

Wiecej zdjec robione przy lampkach 200 i 700 lumen bo slonca nie bylo :(:wallbash:

e93454d37a3f4104.jpg

d6d84b25b25eae72.jpg

e3ce94d289040c7b.jpg

70da91e48a03efe8.jpg

ea39b3d410f0c1ab.jpg

Ogolnie maszyna sie grzala i w porownaniu z Festoolem, Flexem i Makita ktore ostatnio uzywalem to jakis straszny shit. Do tego jeszcze nie mialem innych tarcz mocujacych pady wiec tyle z tego projektu. Reszta auta jak dojdzie moja nowa rotacja z kompletem BP gdzies za tydzien.

Po koncowce wykonanej DA i S40 na pomaraczowym padzie wygladalo to tak:

a9fa15a7f38e68f8.jpg

a0d909c575114da2.jpg

b8f03b5376478523.jpg

e10880d17142f7fe.jpg

18bba1a96da1024c.jpg

Prawie jak po Tempo :)

Na to zarzucilem jeszcze AG HD Wax na okolo 15min. Tak juz dla czystego fun'u.

0972478791aff749.jpg

0f5ccf847ded17d2.jpg

Troche zabawy z woda, Swissvax to nie jest ale zle nie jest :)

zSx9TSAQnkc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guru detailingu z Ciebie rośnie Makki - szacun za robotę, z tą wodą to w sam raz na norweskie deszcze :good:

chyba nie będę się bawił w DA widząc co można zrobić kiepską rotacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zSx9TSAQnkc

:blink: :blink: zepsułeś mi głowę...

a mój komplecik ma byc u mnie jutro już sie nie mogę doczekać :kox:, pięknie to wygląda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guru detailingu z Ciebie rośnie Makki - szacun za robotę, z tą wodą to w sam raz na norweskie deszcze :good:

chyba nie będę się bawił w DA widząc co można zrobić kiepską rotacją

Do guru rotacji to mi jeszcze daleeeeeeeeeeeeko.. Ale dzieki. Z rotacja jak ze wszystkim potrzeba treningu i sporo teorii.

Rotacja to jedno ale pasty, pady, docisk, predkosc sporo tego. Az glowa boli :)

Baw sie baw w DA bo napewno sie przyda :)

BTW: Na norweskie deszcze i dla leniuchow tylko Swissvax Shield :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zSx9TSAQnkc

:blink: :blink: zepsułeś mi głowę...

podobnie jak po Aqua wax :kox: z Autoglym

Makki zrobiles kawal dobrej roboty jak sie patrzy na te zdjecia.

Ja ostatnio sprawdzalem tzw. polysk na szybko :decayed: szmatka i spray :polew:

( oczywiscie po uprzednim umyciu :wink4: ) Auto Glym Aqua Wax :good::cool1:

280620112348.jpg

280620112291.th.jpg280620112321.th.jpg280620112323.th.jpg280620112329.th.jpg280620112330.th.jpg280620112336.th.jpg

Znalazlem bardzo ciekawy artykul dla poczatkujacych... :cool1:

http://www.detailer.pl/blog/2010/12/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-orbitalnej-poradnik-detailing-world-autor-davekg-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanawiam sie dlaczego na DA mega zapyliło odrazu , a na rotacji bardzo mało

Ponieważ DA ma ruchy po orbicie i dużo bardziej pad wpada w drgania stąd też może być od nich więcej odpadów w postaci pyłu czy innych rzeczy. Pad na rotacji kręci się idealnie praktycznie prosto i rozrzuci pastę jeżeli jest ona na gąbce i to mokra.

no wlasnie kupilem takie metalowe gowiekno do czyszczeni padów niby, ale chyba zakupic zwykla szczoteczke jednak, mniej pewnie niszczy gabki tez

Nie wiem co kupiłeś, ale chodzi mi o coś takiego:

PADCLEANERBRUSH2.jpg

W przypadku maszyny DA oczyszczanie jest trudniejsze, ale da się.

no wiem, że grubo, ale lakiery audi są mega twarde jak wiaodmo, wiecz gabka wiecej roboty :P

Na VW też waliłem wełniakiem, ale tam lakier był taki zniszczony, że nawet słońce przestało się w nim odbijać :wink4:

a czemu zielony korek i włeniak to bedzie masakra?

w sumie mam tylko menzerne ,ale warto to zapamietac :)

FC z 3M jest strasznie ziarnisty - ma dość mocno wyczuwalne drobinki ścierne. Użycie go z wełniakiem nie spowodowało natychmiastowego ich rozbicia tylko po prostu tarcie po lakierze dzięki czemu otrzymałem mnóstwo nowych rys i to dość pokaźnych.

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

Zgadzam się z przedmówcą - niepotrzebnie wydałeś tyle na coś, co nie do końca spełnia podstawowe wymogi. Za tą cenę miałbyś nawet maszynę 3M.

mam dostęp do takiego niskobudżetowego sprzętu, mogę nim powalczyć z UC? czy lepiej sobie odpuścić? :mysli:

http://allegro.pl/ferm-polerka-samochodowa-fcp-180-k-1400w-gw-i1677980503.html

Osobiście bym odpuścił.

Rotacji do UC możesz użyć.

_Makki_ całkiem fajnie to wyszło :good:

chyba nie będę się bawił w DA widząc co można zrobić kiepską rotacją

Mądra decyzja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry poczatek zakupilem polerke - Flex L 1503 VR bo cena bdb

no to niezle pojechales jak na dobry początek, w sensie firmy... jednak za duze minimalne obroty ma ta polerka :|

Zgadzam się z przedmówcą - niepotrzebnie wydałeś tyle na coś, co nie do końca spełnia podstawowe wymogi. Za tą cenę miałbyś nawet maszynę 3M.

tyle, ze za tego Flexa dalem prawie 3x mniej :decayed:

okolo 510 zl :wink4: nowka na gwar. ze sklepu a nie priv.

pisalem wczesniej :tongue4:

o DA czytalem, ze nie leza przy niej ( choc maja wolniejszy start ) wiec zakupilem :>

teraz wypada chyba dokupic pady i pytanie czy brac te pady od Autoglym ? - http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-AUTOGLYM-Soft-Buff-Pad-160MM-S160-1-Clean-/130509008936?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e62f17028#ht_914wt_1163

a moze np. tansze " no name " tez robia robote ? :mysli:

Mam juz Farecla G3 w plynie

bedzie dobra na redukcje mini rys :mysli: lub tez znacie o niebo lepszy srodek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Farecli prawie wszystko jest lepsze :wink4:, kup sobie Meguiar's Ultimate Compound, możesz go stosować i ręcznie i maszynowo, a co do padów to lepiej firmowe (koszt większy ale odpowiednia wytrzymałość), np Meguiar'sa są drogie ale pod względem wytrzymałości są bdb :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem ponoc jeszcze lepsze pady 3M :decayed:

Meguiar's Ultimate Compound tez zakupiony :tongue4:

a szczotke do czyszczenia jaka wybrac

soft czy hard ?

http://www.waxattack.co.uk/?page_id=10&category=2&product_id=30

http://www.waxattack.co.uk/?page_id=10&category=2&product_id=26

[br]Dopisany: 05 Lipiec 2011, 14:02_________________________________________________Heh dzisiaj pol dnia jezdzilem aby zakupic szczoteczke do pada

i nigdzie nie ma :polew: b&q tez zaliczone :naughty:

wiec zakupilem z powyzszego linka wersje hard :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji dla oszczędnych można też użyć twardej szczoteczki do zębów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurfaaaa to teraz mnie to mowisz :decayed::polew:

a dla wersji sknera można zabrać córce/siostrze szczotkę do czesania konika Pony :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...