Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

za mało czy za dużo ? palce bolały od ugniatania, 1 część zeszła na maskę, 1/2 dachu, drzwi, cały bok, tylną klapę, zderzak i wydechy a druga część na resztę + szyby i felgi, glinka jest jeszcze w miarę czysta na następne użycie, do kosza jej nie wywaliłem, auto jest duże, weź to pod uwagę Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 kostki glinki na auto ? Coś Ty z nią robił ? Rzucałeś po asfalcie ? :naughty: :naughty: :naughty:

a z kad wiesz ile mial gramową kostke? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnię, mam taką: http://www.all4auto.pl/bilt-hamber-auto-clay-soft-200g-glinka-lakieru-miekka-p-508.html właściwie podzieliłem ją na 4 części ale jak ucinałem to wyszło +/- 1/3 całości przy dosyć grubym placku i dużej średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kad wiesz ile mial gramową kostke? :P

Hmmm ... zakładam, że 1/3 100 gramowej to około 30g, a to zdecydowanie za mało na takie auto (i chyba w ogóle na jakiekolwiek poza Seicento) więc musiał mieć 1/3 glinki 200g czyli jakieś niecałe 70g, a to cholera jakoś mi za dużo żeby zużyć na bardzo czysty lakier :naughty::tongue4::nose:

za mało czy za dużo ? palce bolały od ugniatania, 1 część zeszła na maskę, 1/2 dachu, drzwi, cały bok, tylną klapę, zderzak i wydechy a druga część na resztę + szyby i felgi, glinka jest jeszcze w miarę czysta na następne użycie, do kosza jej nie wywaliłem, auto jest duże, weź to pod uwagę Łukasz

Aaaaa to zmienia postać rzeczy, bo ja myślałem, że ją zużyłeś i wywaliłeś :wink4:

Co do ugniatania - jak glinkujesz auto to weź sobie nalej bardzo ciepłej wody do jakiegoś pojemnika i każdorazowo przed ugniataniem włóż ją do tej wody na kilkanaście sekund albo po prostu pougniataj w tej wodzie, wyjmij i uformuj - glinka po takim zabiegu łatwo się ugniata oraz formuje i najważniejsze, że jest miękka w kontakcie z lakierem. Bardzo często ludzie po glinkowaniu mają lekkie hologramy - z doświadczenia wiem, że głównym powodem jest właśnie twarda glinka, która zbierając brud nie wchłania go dobrze tylko trzyma z brzegu co powodować może właśnie takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź Łukaszu, na dworze było dosyć chłodno wiec pewnie dla tego glinka była dosyć twardawa i sprężysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dworze było dosyć chłodno wiec pewnie dla tego glinka była dosyć twardawa i sprężysta

To główny powód takiego stanu rzeczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario ale masz brzydki samochód :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario, jeśli można napisz ile ładowności ma ta 150.. szukam właśnie dużego pickupa i zależy mi na tym parametrze. Na Hiluxa ładuję 1300kg i jest ok, zastanawiam się teraz nad czymś z USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu,

ja mam nurtujące pytanie. Chodzi mianowicie o osuszanie samochodu po myciu. Dotychczas stosuję irchę, ale nie jestem do końca zadowolony z efektów. Nie wchłania tyle wody ile bym chciał i ciężko się wyżyma. Czy mikrofibra jest lepsza w tych dwóch względach? Czy wyciera do sucha? Ewentualnie jaką byś polecał? Water Magnet? A może coś tańszego, bo 100 PLN za ręczniczek to jest nielicho... Aha i jeszcze coś. Po jakimś czasie ircha juz tak dobrze nie wchłania. Czy w przypadku ręczników z mikrofibry mamy z czymś podobnym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas stosuję irchę, ale nie jestem do końca zadowolony z efektów. Nie wchłania tyle wody ile bym chciał i ciężko się wyżyma. Czy mikrofibra jest lepsza w tych dwóch względach? Czy wyciera do sucha?

Jakoś nie dziwię się. Swego czasu porównywałem sobie wchłanianie i działanie irchy w porównaniu do akurat water magneta. Nie dość, że ręcznikiem waflowym pracuje się dużo przyjemniej to jeszcze wg mnie jest dużo mniejsze ryzyko porysowania powierzchni np. w przypadku jak gdzieś coś zostanie niedomyte czy w każdym innym przypadku.

Ewentualnie jaką byś polecał? Water Magnet? A może coś tańszego, bo 100 PLN za ręczniczek to jest nielicho... Aha i jeszcze coś. Po jakimś czasie ircha juz tak dobrze nie wchłania. Czy w przypadku ręczników z mikrofibry mamy z czymś podobnym do czynienia?

Tak jak pisałem - ja używam Water Magnetów już długi czas i jestem z nich zadowolony. 100 zł nie kosztują tylko około 60 zł więc nie jest źle tym bardziej, że są naprawdę bardzo trwałe.

I do osuszania służą ręczniki waflowe, a nie te zwykłe z mikrofibry :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, warto zainwestować w Kestrel Das-6 ?

Amator, mam zamiar ogarniać tylko swoje auto, ewentualnie rodziców, bez jakiegoś szału, generalnie maszyna polecana, praktycznie niczym się nie różni od tej z "megłajersa"

ewentualnie, poleć coś lepszego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na Das-6 Turbo - jakiś nowszy i mocniejszy model

Das 6 PRO ;)

to chyba jeszcze troche poczekasz... bo ja czekalem juz od poczatku marca i do dzisiaj nie ma.... u klakiernika chyba jest w zabójczej cenie 700zł... dlatego zebralem kilku ludzi i zamowilismy te polerki w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MrCleaner ma być za ok 2 tyg. w cenie 600+[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2011, 22:42_________________________________________________BTW Pro a Turbo to podobno inne maszynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Pro a Turbo to podobno inne maszynki

eee chyba coś Ci sie pomyliło... nie ma nic z dasa6 cos takeigo jak turbo

w MrCleaner ma być za ok 2 tyg. w cenie 600+[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2011, 22:42_________________________________________________BTW Pro a Turbo to podobno inne maszynki

no wlasnie w mrclenaer ma byc das6 PRO ...i czekalem juz od marca....

mnie z UK z wysylka wyszla ta polerka niecałe 470zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - ja używam Water Magnetów już długi czas i jestem z nich zadowolony. 100 zł nie kosztują tylko około 60 zł więc nie jest źle tym bardziej, że są naprawdę bardzo trwałe.

I do osuszania służą ręczniki waflowe, a nie te zwykłe z mikrofibry :wink4:

Co do ceny to żółty water magnet to 70 PLN a niebieski ( 100x55cm) to 99,90, więc nie przesadziłem. Ceny z e-shopu Meguiar's i z all4auto. Ale all4auto ma jeszcze ręcznik od Shiny garage za 30 PLN 90x60 Fluffy Dryer.

Znasz? Używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał to moge zamówić Das6 Pro z UK

cena: 102 funty + wysylka

taka cena obowiazuje tylko i wylacznie przy minimum 4 osobach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...