Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kosmetyki firmy Auto Glym mają podobną renomę? Nie ma dużo Meguiarsa u mnie ale za to jest dużo auto glyma i powoli zbieram sobie zestawik. Co myślicie o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy kosmetyki firmy Auto Glym mają podobną renomę? Nie ma dużo Meguiarsa u mnie ale za to jest dużo auto glyma i powoli zbieram sobie zestawik. Co myślicie o nich?

jeśli chodzi o renomę to Autoglym ma wyższa, Megs w Stanach jest sprzedawany w marketach i trzy razy tańszy, tak jak u nas Sonax czy autoland :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kosmetyki firmy Auto Glym mają podobną renomę? Nie ma dużo Meguiarsa u mnie ale za to jest dużo auto glyma i powoli zbieram sobie zestawik. Co myślicie o nich?

jeśli chodzi o renomę to Autoglym ma wyższa, Megs w Stanach jest sprzedawany w marketach i trzy razy tańszy, tak jak u nas Sonax czy autoland :D

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jaka jest róznica między twardym a miękkim woskiem , kiedy się który stosuje itp. zastanawiam się nad :

1 Dodo Juice Diamond White

2 Dodo Juice Light Fantastic 30ml - miękki wosk idealny do jasnych, metalicznych i perłowych lakierów

obecnie uzywam Meguiar's Mirror Glaze #16, i chciałem coś zminić dla porównania, lakier srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie sklep z kosmetykami i przesyłka za free a ceny zacne:

http://www.all4auto.pl

lubię to :good::decayed:

uważajcie, żeby niedługo ten link nie zniknął z forum ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie sklep z kosmetykami i przesyłka za free a ceny zacne:

http://www.all4auto.pl

lubię to :good::decayed:

uważajcie, żeby niedługo ten link nie zniknął z forum ... :D

z forum jak z forum,ale z tego tematu na pewno :decayed:

Dzisiaj zabieram się za swoją audiczkę,paczka dotarła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii twardość znalazłem wyjaśnienie:

"Różnica miedzy twardym a miękkim woskiem odnosi się do konsystencji te miękkie nadają się do aplikacji za pomocą dłoni z tymi twardszymi jest tak że trzeba nieco więcej popracować aby je rozprowadzić dłońmi . Dodatkowo Twarde woski charakteryzują się nieco większą wytrzymałością na lakierze za to miękkie dają lepszy efekt wizualny na lakierze. Co do warstwowania wosków tak jeżeli chcemy nakładać dwa woski miękki i twardy to w kolejności twardy a na to miękki , w teorii powinno to nieco polepszyć efekt wizualny , idealnie jest odczekać między warstwami 24 h w związku z tym że jest to trudne w wielu przypadkach minimalnym zalecanym czasem to 2h przerwy między każdą przerwą."

a co do linka są tam kosmetyki min. Meguiars'a więc z tematem chyba się nie kłóci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie sklep z kosmetykami i przesyłka za free a ceny zacne:

http://www.all4auto.pl

ceny są mniej więcej takie same jak wszędzie, ale za to w all4auto dostałem przy zakupie ponad 400zł na produkty M -10% rabatu z ceny + produkt M w kwocie 40zł gratis

Łukasz takie pytanie odnośnie polerki maszynowej, jakie obroty powinny być ustawione? ( czy do UC i tech wax 2.0 takie same?),

czy gąbka powinna być mokra/wilgotna z wody czy na sucho + kosmetyki Meguiars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie sklep z kosmetykami i przesyłka za free a ceny zacne:

http://www.all4auto.pl

lubię to :good::decayed:

uważajcie, żeby niedługo ten link nie zniknął z forum ... :D

z forum jak z forum,ale z tego tematu na pewno :decayed:

Dzisiaj zabieram się za swoją audiczkę,paczka dotarła :good:

w zasadzie powinno sie zmienic troche nazwe tematu i opis pierwszego postu i podejście niektórych ludzi ;) itd... bo temat o rabatach i promocjach dla klubowiczów jest gdzie indziej...a tu powinniśmy rozmawiac o wszystkich sklepach... i o wszytskich kosmetykach, a ja tu i tak widze istną reklame osconcepts i megsa przez prawie 85 stron... (a z tego co slyszalem, linki innych sklepów,są odrazu usuwane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są mniej więcej takie same jak wszędzie, ale za to w all4auto dostałem przy zakupie ponad 400zł na produkty M -10% rabatu z ceny + produkt M w kwocie 40zł gratis

ale przesyłka jest za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważajcie, żeby niedługo ten link nie zniknął z forum ... :D

Żenujący tekst Michał.

(a z tego co slyszalem, linki innych sklepów,są odrazu usuwane)

Tak, każdy usuwa wszystkie linki. To taka tradycja.

Dziwny zbieg okoliczności, że macie te same imiona i takie same śmieszne teksty.

ceny są mniej więcej takie same jak wszędzie, ale za to w all4auto dostałem przy zakupie ponad 400zł na produkty M -10% rabatu z ceny + produkt M w kwocie 40zł gratis

Jasne, teraz klient bez gratisów, darmowych wysyłek nie kupi nic - w d*pach się teraz wszystkim poprzewracało. Ale co tu się dziwić - Polak każdy biznes potrafi spier... i ten rynek odczuje to samo.

Łukasz takie pytanie odnośnie polerki maszynowej, jakie obroty powinny być ustawione? ( czy do UC i tech wax 2.0 takie same?)

Do Tech Waxa chcesz używać polerki ? Kto był doradcą w tym pomyśle ?

Poza tym jaka to rodzaj polerki ?

czy gąbka powinna być mokra/wilgotna z wody czy na sucho + kosmetyki Meguiars

Sucha ewentualnie możesz na samym początku psiknąć 1-2 razy jakimś detailerem. Potem będzie ciągle lekko nasączona pastami więc nie będzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz czym czyścić czarną skórę??

Marcin, zadawaj tu pytania bez pytania konkretnej osoby - są tu ludzie, którzy mają o tym pojęcie więc na pewno dobrze doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są mniej więcej takie same jak wszędzie, ale za to w all4auto dostałem przy zakupie ponad 400zł na produkty M -10% rabatu z ceny + produkt M w kwocie 40zł gratis

Jasne, teraz klient bez gratisów, darmowych wysyłek nie kupi nic - w d*pach się teraz wszystkim poprzewracało. Ale co tu się dziwić - Polak każdy biznes potrafi spier... i ten rynek odczuje to samo.

Łukasz takie pytanie odnośnie polerki maszynowej, jakie obroty powinny być ustawione? ( czy do UC i tech wax 2.0 takie same?)

Do Tech Waxa chcesz używać polerki ? Kto był doradcą w tym pomyśle ?

Poza tym jaka to rodzaj polerki ?

czy gąbka powinna być mokra/wilgotna z wody czy na sucho + kosmetyki Meguiars

Sucha ewentualnie możesz na samym początku psiknąć 1-2 razy jakimś detailerem. Potem będzie ciągle lekko nasączona pastami więc nie będzie takiej potrzeby.

Łukasz nie wiem dlaczego się denerwujesz :rolleyes:, takie jest prawo rynku, w mojej branży też trzeba ostro walczyć z konkurencją, a ja pisałem to z własnego doświadczenia bo kupowałem w tym sklepie, jakby nie było każdy chce kupować tam gdzie jest najtaniej (kupując ten sam produkt), 10% upustu + 40zł gratis+ 20zł wysyłka gratis, to jest około 100zł w kieszeni lub w produktach, nie tylko w PL tak jest i nie tylko Polacy tacy są, znam wielu Niemców co by za 5euro jechało 100km i więcej :wink4:, a sprzedawcą też się nie dziwię że walczą o klienta bo każdego pierwszego danego miesiąca trzeba opłacić pracowników zus itd

co do tech wax nikt mi nie doradzał, sam myślałem że można robić to polerką, jeżeli nie można to dzięki znów jestem mądrzejszy bo w temacie kosmetyków i polerki stawiam pierwsze kroki :wink4:

polerka będzie Sparky 1200

przez to pytam o obroty bo to chyba dosyć istotne przy polerce używając UC czy SwirlX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie wiem dlaczego się denerwujesz :rolleyes:

Tomek, ja się nie denerwuję - po prostu teksty w stylu obu Panów Michałów i jakieś aluzje zostały przeze mnie skomentowane złośliwością. Tyle w temacie.

co do tech wax nikt mi nie doradzał, sam myślałem że można robić to polerką, jeżeli nie można to dzięki znów jestem mądrzejszy bo w temacie kosmetyków i polerki stawiam pierwsze kroki :wink4:

Na upartego można i polerką, ale po co ? Zdecydowanie przyjemniej jest ręcznie.

polerka będzie Sparky 1200

przez to pytam o obroty bo to chyba dosyć istotne przy polerce używając UC czy SwirlX??

Generalnie nie wychodź poza 1300-1500 obrotów, bo nic to nie daje. Rozłóż sobie obroty na etapy, np.:

600 > 900 > 1300 > 900 > 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :notworthy:, róbcie tak dalej bo Wasza wiedza owocuje w pięknie lśniących samochodach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...