Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potrzebuję środek do mycia auta pianownicą+Karcher. Aktualnie używam środka Dimer ale niszczy wosk, poradźcie coś

bo Dimer-em to maszyny rolnicze się myje:doh:

ja Tobie proponuję z Autobrite Magifoam, albo z VALETpro pHNeutral Snow Foam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimer zostaw sobie na nadkola a kup to co Tomasz napisał:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do oglądnięcia i skomentowania mojej pierwszej publicznej relacji z detailngu kół:wink::

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?176520-BMW-E60-530d-218PS-500NM-M-PAKIET&p=2735737&viewfull=1#post2735737

oraz

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9042

(wrzuciłbym relację też tutaj ale nie wiem czy to dobry pomysł?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czym wyczyscic alcantare torche jest brudna w pewnych miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do oglądnięcia i skomentowania mojej pierwszej publicznej relacji z detailngu kół:wink::

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9042

(wrzuciłbym relację tutaj ale nie wiem czy to dobry pomysł?)

fajna relacja:thumbup1:

to wrzuć do tematu "zrób to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to lubię:kox:

Super efekt, dobra robota:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z Poorboy's Natty's Paste Wax Red ? Do czarnego lakieru będzie ok ?

Czy stosować coś między Dodo Juice Lime Prime Lite a Poorboy'sem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z okazji iż było ciepło zmieniłem opony na letnie, a przy okazji wyczyściłem alufelgi APC + iron-x. Zostało trochę asfaltu na felgach ale tego już iron-x nie chciał wziąć, nie wiem czemu. W środku wszystkie plastiki umyte APC i nałożony PB NL. Na szyby AG Car Glass. Zajęlo mi to cały dzień,o 21 skończyłem. Dzisiaj wsiadając do samochodu poczułem się jak bym kupił nowe audi z salonu. Warto było poświęcić calutki dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z okazji iż było ciepło zmieniłem opony na letnie, a przy okazji wyczyściłem alufelgi APC + iron-x. Zostało trochę asfaltu na felgach ale tego już iron-x nie chciał wziąć, nie wiem czemu. W środku wszystkie plastiki umyte APC i nałożony PB NL. Na szyby AG Car Glass. Zajęlo mi to cały dzień,o 21 skończyłem. Dzisiaj wsiadając do samochodu poczułem się jak bym kupił nowe audi z salonu. Warto było poświęcić calutki dzień.

bo IronX nie jest do tego stworzony, kup jakiś Tar&Glue Remover i będziesz zadowolony, polecam Prickbort MAC 124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że pewnie było milion postów na ten temat, ale szukanie tego po ponad 100 stronach jest naprawdę męczące, a informacji takiej jakiej chciałem nie uzyskałem. Chciałbym zająć się swoim lakierem. Myślałem, żeby spróbować sił z glinką, a później nałożyć wosk i teraz pytanie, jaka glinkę polecacie i jaki wosk, oczywiście w przystępnych cenach :). A może coś jeszcze powinienem zrobić dla lepszego efektu, teraz robię tak:

- spłukuje piach i większy brud karcherem

- do wiaderka wlewam szamponu meguaiersa i myje specjalną rękawicą

- spłukuje piane z auta

- wycieram auto do sucha

Wiem, że to jest mega ubogi wariant, ale zawsze auto się błyszczy i ładnie wygląda, jednak coś mnie wzięło, żeby się dłużej pobawić :).

Myślałem żeby po umyciu szamponem popsikać progi i miejsca gdzie zostaje brud typu asfalt itp jakimś środkiem i tu następne pytanie, bo nie mam pojęcia jakim, później po spłukaniu wytrzeć do sucha i lecieć całą karoserie glinką (też nie wiem jaką i czy na mokro czy na sucho) i na końcu nałożyć wosk :).

Z góry przepraszam jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o czyszczenie auta, mam parę produktów megsa, ale większość jest do środka i mogę je szczerze polecić, natomiast na karoserie nie mam żadnego pomysłu, dziękuje za wszelką pomoc w temacie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mycie w Twoim przypadku wygląda ok, chociaż zaraz Cię zjedzą że nie ma prewash-ów, aktywnych pian itd, ale moim zdaniem do zwykłego dbania o auto na co dzień wystarczy. Ważne że nie myjesz auta przed garażem 5l bańką:decayed:

Jeśli chodzi o glinkowanie to oczywiście na mokro po uprzednim umyciu auta, na jedno auto w zależności od stopnia zabrudzenia powinno Ci wystarczyć około 50g. Jako lubrykata użyj zwykłej wody z kilkoma kroplami szamponu - tanio i równie dobrze co specjalne QD.

Na filmie fajnie wyjaśnione jak powinno się prawidłowo glinkować:

Po glinkowaniu warto trochę skorygować lakier, czyli usunąć rysy, utlenioną warstwę itd. W tym celu użyj jakiegoś środka polerującego np. popularnego Ultimate Compound Megs'a, pewnie będziesz robił to ręcznie więc uprzedzam że to ciężkie zajęcie, zwłaszcza z tym środkiem, za to efekty bardzo fajne. Na koniec zabezpiecz lakier woskiem i tu masz spory wybór, warto przejrzeć ofertę testerów, na jeden sezon powinien wystarczyć a ceny nie są zabójcze.

To chyba takie rozsądne minimum:whistling:

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

zapomniałbym, jakbyś się zabierał do ręcznego polerowania lakieru to zaopatrz się w specjalny aplikator, znacznie ułatwia pracę:wink:

http://showcarshine.pl/aplikatory/394-monster-shine-aplikator-tri-color-polishing-finishing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polećcie coś do kół, jakiś specyfik na opony i felgi myślałem o zestawie od Megsa, ale moze uzywaliscie czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikator jest OK, do usunięcia smoły/asfaltu jest polecany Pricbort albo Tar-X, do usunięcia metalicznych nalotów polecam Iron-X, na lakier i felgi, po glince, polecam glinkę BiltHamber'a i po lekkiej korekcji możesz przed nałożeniem wosku oblecieć auto IPA czyli alkoholem izopropylowym, z wosków polecam Dodo Juice ale są i lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy używam Nielsen Brillance ale kolejny zakup to Megs Endurance:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do opon używam Auto Glym Tyre dressing :) bomba a do zabezpieczenia obecnie Wheel Guard od Chemical Guys a wcześniej SmartWax od Rimwax'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...