Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co za wosk radzicie na zimę - musi być wytrzymały, no i dać efekt "wet look", który dodatkowo wzmocnię Sealem. Ogólnie polecono mi Finish Kare #2685 (taki wzięłem, mogę bez problemu go wymienić), lecz niektórzy mówią że może być za słaby na zimę. Pacjent ma czarny głęboki lakier i chcę go podkreślić. Przed położeniem wosku chcę zrobić korektę. Co polecacie - Collinite 476 czy może FK 1000p z tym że ten drugi to chyba pełen syntetyk jest a pierwszy oparty jest na Carnubie. Fk #2685 też jak Colli jest naturalny. Czy może ktoś definitywnie rozwiać moje wątpliwości co będzie lepsze? Ewentualnie zaproponować coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co za wosk radzicie na zimę - musi być wytrzymały, no i dać efekt "wet look", który dodatkowo wzmocnię Sealem. Ogólnie polecono mi Finish Kare #2685 (taki wzięłem, mogę bez problemu go wymienić), lecz niektórzy mówią że może być za słaby na zimę. Pacjent ma czarny głęboki lakier i chcę go podkreślić. Przed położeniem wosku chcę zrobić korektę. Co polecacie - Collinite 476 czy może FK 1000p z tym że ten drugi to chyba pełen syntetyk jest a pierwszy oparty jest na Carnubie. Fk #2685 też jak Colli jest naturalny. Czy może ktoś definitywnie rozwiać moje wątpliwości co będzie lepsze? Ewentualnie zaproponować coś innego?

Wosk na zimę ma chronić lakier a nie podkreślać głębie lakieru, skoro zrobisz 100m i auto będzie uwalone przez błoto śniegowe na drodze, to jaki to ma sens. Ja mam Duragloss #601 + #111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli to hybryda jak już :):whistling: ja bym nakładał Collinite

Chyba go wybiorę. Czy warto nawoskować auto 2 razy np w godzinnym odstępie czasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario co polecasz za szampon do mycia? obecnie używam Duragloss 901

Grajan daje coś ten AutoGlym Car Glass Polish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli to hybryda jak już :):whistling: ja bym nakładał Collinite

Chyba go wybiorę. Czy warto nawoskować auto 2 razy np w godzinnym odstępie czasowym?

Tak ale odstęp zrób z 2-3 godziny , oczywiście bez jazdy. Teraz jest zimno więc daj więcej czasu na utwardzenie pierwszej warstwy po wypolerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammer

Auto glym car glass polish jest super

szampon, ostatnio tylko Surf City Pacific Blue Car Wash, jest mega :) nawet nie nawoskowane auto wygląda jak by było po wosku

---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:02 ----------

Surf City Garage Pacific Blue Wash&Wax 473ml - Szampony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammer

Auto glym car glass polish jest super

szampon, ostatnio tylko Surf City Pacific Blue Car Wash, jest mega :) nawet nie nawoskowane auto wygląda jak by było po wosku

---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:02 ----------

Surf City Garage Pacific Blue Wash&Wax 473ml - Szampony

To może się skuszę, dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli to hybryda jak już :):whistling: ja bym nakładał Collinite

Chyba go wybiorę. Czy warto nawoskować auto 2 razy np w godzinnym odstępie czasowym?

Tak ale odstęp zrób z 2-3 godziny , oczywiście bez jazdy. Teraz jest zimno więc daj więcej czasu na utwardzenie pierwszej warstwy po wypolerowaniu.

Jeżeli bedę to robił w ogrzewanym garażu to godzina starczy czy trzeba więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko trzeba się sporo napompować nie ? :decayed:

Kiedyś próbowałem Marolexem i to pompowanie mnie przerosło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...