Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

- Exterior Trim Detailer - do zderzaków - 49,99 zł

Zderzaki masz nielakierowane, bo to do tego służy ? :wink4:

- Quik Wax - 39,99 zł

Quik Wax to także dodatkowa, lekka warstwa wosku naturalnego.

Uzupełnienie to jest w przypadku gdy na lakierze jest wosk naturalny, a w Twoim przypadku jeżeli nałożysz NXT 2.0 i na to popsikasz QW to będziesz miał jakby dwie warstwy wosku - oczywiście to dobrze, bo wielowarstwowość jest dobra, ale pamiętaj, że QW nie uzupełniasz NXT 2.0, bo to wosk syntetyczny, ale jakby nakładasz na niego dodatkowy, naturalny wosk.

Mam nadzieję, że będę zadowolony z efektów tych środków :tongue4: Dołożyłbym 200-300 zł i miał chipa :naughty:

Będziesz, tylko po prostu musisz na to poświęcić trochę czasu i zrobić to z sercem, a nie na odwal.

Acha, tylko pamiętaj - nakłada się mało produktów - żebyś czasem nie lał tego tyle, że butelka wosku starczy Tobie na 3 razy.

Aha... Jeszcze takie pytanie, na lewym przednim błotniku mam odprysk lakieru niewiele większy niż główka szpilki ale do samej blachy, czy w związku z tym omijać jakoś to miejsce żeby później zaprawkę zrobić? Czy normalnie mogę po tym maznąć?

Możesz, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zderzaki masz nielakierowane, bo to do tego służy ? :wink4:

No na dole z tyłu i przodu, oraz progi po bokach nie są pomalowane bo jest czarny mat, no chyba że to jednak jest jakoś polakierowane ? :decayed::kox:

Będziesz, tylko po prostu musisz na to poświęcić trochę czasu i zrobić to z sercem, a nie na odwal.

Acha, tylko pamiętaj - nakłada się mało produktów - żebyś czasem nie lał tego tyle, że butelka wosku starczy Tobie na 3 razy.

Kiedyś pierwszy raz tak zrobiłem na pierwszym elemencie w starej lagunie, później ciężko jak cholera było wypolerować :blink: Będę robił to z sercem jak wszystko w tym aucie, zresztą jakby miało być inaczej to nie kupił bym takich kosmetyków ;)

Łukasz, tak z doświadczenia ile czasu potrzeba na zrobienie całości? Bo nie wiem kiedy i ile czasu mam sobie zarezerwować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszanie - Natural Chamois (2 Square Feet)

Zamiast tej irchy możesz wziąć sobie Water Magnet - bardzo duży ręcznik i naprawdę świetnie osusza auto.

Przed osuszaniem polecam ściągnąć kropelki z całego auta ściągaczką do mycia szyb. Wtedy Water Magnet nie musi wciągać aż tyle wody, znacznie szybciej wysycha i jest gotowy do następnego użycia.

Ściągaczka może być zwykła kupiona w supermarkecie. Ważne żeby nie miała ostrych, metalowych zakończeń, kórymi łatwo porysować lakier.[br][br]

Łukasz, tak z doświadczenia ile czasu potrzeba na zrobienie całości? Bo nie wiem kiedy i ile czasu mam sobie zarezerwować :gwizdanie:

Dokładne mycie, suszenie oraz cały proces (DC1, DC2, DC3) plus konserwacja tylko zewnętrznych elementów (plastiki, opony, felgi, chromy) zajmie Ci spokojnie około 4-5 godzin. Jeśli chciałbyś zrobić do tego wnętrze i silnik to musisz dodać kolejne 2-3 godzinki :decayed:

Oczywiście mówimy o czasie potrzebnym na zrobienie porządnej roboty ręcznie. Na "odwal się" na pewno będzie szybciej.

Znacząco przyśpieszyć proces może również odpowiednia maszyna polerska z padami. Ale to już zabawa pół profesjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na dole z tyłu i przodu, oraz progi po bokach nie są pomalowane bo jest czarny mat, no chyba że to jednak jest jakoś polakierowane ? :decayed::kox:

To masz nielakierowane więc to się idealnie nadaje aczkolwiek nie przyglądałem się jak działa za to wiem, że świetnym środkiem do tego jest Gold Class Trim Detailer. Jednak dla początkującego usera lepszy może być produkt w spayu, bo łatwiej się go nakłada (psikasz równomiernie, czekasz chwilę i ściągasz/rozcierasz nadmiar produktu).

Dla przykładu efekty Gold Class Trim Detailer są takie:

FlatBlackTrim000.jpg

FlatBlackTrim001.jpg

FlatBlackTrim002.jpg

FlatBlackTrim003.jpg

FlatBlackTrim004.jpg

FlatBlackTrim005.jpg

FlatBlackTrim006.jpg

FlatBlackTrim007.jpg

FlatBlackTrim008.jpg

FlatBlackTrim009.jpg

Łukasz, tak z doświadczenia ile czasu potrzeba na zrobienie całości? Bo nie wiem kiedy i ile czasu mam sobie zarezerwować :gwizdanie:

Tak jak Malik napisał - musisz też wziąć poprawkę na to, że nigdy nie robiłeś tego kosmetykami Meguiarsa więc ten czas się na pewno zwiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr oczywiście w dobrym znaczeniu tego slowa:D

Jeżeli chodzi o to w sprayu to tak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęka opada patrząc na to porównanie w plasticzkach :shocked:

a co się stosuje do kratek? to samo? (też czarny plastik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stosuje do kratek? to samo? (też czarny plastik)

Tak, można stosować dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęka opada patrząc na to porównanie w plasticzkach :shocked:

a co się stosuje do kratek? to samo? (też czarny plastik)

Ja używałem ostatnio Tech Protect-a do kratek i grilla. Wyszło zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ostatnio Tech Protect-a do kratek i grilla. Wyszło zacnie.

Tylko NXT Tech Protect może szybciej zniknąć, bo jest do użytku wewnętrznego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... :naughty:

Wczoraj zwolniłem się wcześniej z pracy, aby mieć więcej czasu. Zacząłem o godzinie 15:30 a skończyłem około 20.

Bug 'n Tar Remover - owady usuwa elegancko, smoła schodzi mniej fajnie ale schodzi :cool1:

Smooth Surface Clay Kit - glinkowanie - z początku myślałem, że porysuję tą glinką lakier :decayed: ale okazało się, że po spryskaniu quick detailerem dostaje ładnego poślizgu i elegancko zbiera wszystkie zabrudzenia których nie udało się usunąć myciem a nawet bug 'n tar removerem :gwizdanie: . W zestawie był jeszcze wosk którego nie użyłem.

SwirlX - bardzo fajnie usuwa wszelkie mikrorysy na lakierze, najpierw przeleciałem całe auto a później poprawiałem w miejscach gdzie rysy miałem bardziej widoczne.

Dalej poszedł w ruch Deep Crystal Step 2 Polish

A następnie dwie warstwy wosku, najpierw NXT Generation Tech Wax 2.0, później Quik Wax

Czyszczenia dodatkowego nie zrobiłem ponieważ nie zdążyłem - brakło dnia ;)

Efekt jest taki :kox: :kox: :kox: :kox:

Zdjęcia robione do d*py aparatem, nawet w połowie nie oddają efektu :good:

3ed73c42a752cb1em.jpg

3ed73c42a752cb1emed.jpg

ba2eb0325e1326bbm.jpg

ba2eb0325e1326bbmed.jpg

666420ce2caac6eam.jpg

666420ce2caac6eamed.jpg

0c7ddeb7ebbeada3med.jpg

A teraz najlepsze, kto mi powie na pierwszy rzut oka, że to nie są zdjęcia jeziora? :evil:

2eb51119f09de348m.jpg

2eb51119f09de348med.jpg

58fac39d331d8888m.jpg

58fac39d331d8888med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smooth Surface Clay Kit - glinkowanie (...). W zestawie był jeszcze wosk którego nie użyłem.

To w zestawie to Cleaner Wax czyli wszystko w jednym, nie tylko wosk :wink4:

Co do zdjęć to rzeczywiście nie nadają się trochę - zrób lepsze i wrzuć :tongue4:

Dwa pytania:

1. Czy jesteś zadowolony z efektu i wydajności kosmetyków ?

2. Jak używałeś SwirlX i DC Step 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smooth Surface Clay Kit - glinkowanie (...). W zestawie był jeszcze wosk którego nie użyłem.

To w zestawie to Cleaner Wax czyli wszystko w jednym, nie tylko wosk :wink4:

Co do zdjęć to rzeczywiście nie nadają się trochę - zrób lepsze i wrzuć :tongue4:

Dwa pytania:

1. Czy jesteś zadowolony z efektu i wydajności kosmetyków ?

2. Jak używałeś SwirlX i DC Step 2 ?

Postaram się, ale aparat którym dysponuję jest krótko mówiąc :blink::confused4:

Wszystkiego używałem tak jak było na opakowaniu napisane :) Jeżeli chodzi o SwirlX to nanosiłem i rozprowadzałem starannie aplikatorem na 2-3 kolejne elementy w zależności od ich wielkości, następnie polerka. Jeżeli chodzi o DC Step 2 to tak samo, nanosiłem, rozprowadzałem po elemencie jednak z tą różnicą w stosunku do SwirlX'a, że praktycznie po rozprowadzeniu od razu wycierałem - tak zresztą było napisane.

Z kosmetyków jestem wstępnie zadowolony ;) Dokładne oględziny przeprowadzę dzisiaj około 16 jak wrócę z pracy - wiadomo - będzie inne światło bo wczoraj skończyłem o 20 to już się ćmiło :) Mam nadzieję, że pierwsza reakcja będzie taka :radocha::dance2:

Tak na marginesie - czuję sie jak po porządnym treningu, zakwasy itp. Nie jedna kropla potu wczoraj spłynęła ;) tak to jest jak się pracuje za biurkiem i później się człowiek troche porusza :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o SwirlX to nanosiłem i rozprowadzałem starannie aplikatorem na 2-3 kolejne elementy w zależności od ich wielkości, następnie polerka. Jeżeli chodzi o DC Step 2 to tak samo, nanosiłem, rozprowadzałem po elemencie jednak z tą różnicą w stosunku do SwirlX'a, że praktycznie po rozprowadzeniu od razu wycierałem - tak zresztą było napisane.

Tak w skrócie:

DC Step 2 - nakładasz i wcierasz (polerujesz aplikatorem) aż praktycznie produkt zniknie. Wtedy bierzesz mikrofibrę i wycierasz.

SwirlX - nakładasz używając średniego nacisku (lekko wcierając) a nadmiar wycierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dzisiaj dokładnie autko pod słońcem, jestem za***iście zadowolony z tych produktów !!! :kox: Praktycznie wszystkie drobne rysy zniknęły, a te większe są dużo mniej widoczne. Do tego lakier wygląda jak lustro, po prostu pięknie się prezentuje !!! :gwizdanie: Nie zrobiłem niestety zdjęć, bo nie miałem dostępu do aparatu.

...... szkoda tylko, że dzisiaj znowu nałapałem komarów na zderzak i maskę, :polew: bo wcześniej autko wyglądało jak salonowe nie śmigane :tongue4:

Polecam wszystkim produkty Meguiars'a !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nudziło mi się trochę i postanowiłem sprawdzić jak woda będzie się układać na aucie po 2 tygodniach od woskowania.

Nakręciłem 1 filmik - lałem wodę na szybę wyczyszczoną NXT Glass Cleaner oraz przetartą przy okazji Ultimate Quik Detailer jak go nakładałem na lakier (nie psikałem na szyby tylko wilgotną mikrofibrą przy okazji przeciągałem po szybach):

http://www.youtube.com/watch?v=pRWZrw4Qnvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek robilem u siebie w a4 zabieg czyszczenia lakieru produktami :

NXT Generation Car Wash

Smooth Surface Clay Kit

Deep Crystal Step 2 Polish

NXT Generation Tech Wax 2.0

Zabieg zajął mi ok 6-7 godzin i przeprowadzalem wszystko recznie bez uzycia jakich kolwiek urzadzen mechanicznych niestety przez nieuwage nie zakupilem zadnego produktu do usuwania rys na lakierze.Ale mimo tego postanowilem wykorzystac wolny dzien na podpicowanie mojej niunki...Efekt koncowy jaki uzyskalem jest dosc zadowalajacy jednakze ryski ktore mialem zostaly choc sa mniej widoczne.I tu moje pytanie za jakis czas bede odwiedzal znajomego lakiernika zeby mi polakierowal maske no i sie zastanawiam czy nie dac mu aby spolerowal mi lakier polerka mechaniczna.A ja potem w swoim zakresie naloze ponownie produkty ktore nakladałem teraz.Czy taki zabieg poprawi polerke lakiernika czy raczej bedzie bez roznicy?No i czy do wyczyszczenia poznej woskow moglbym uzyc takiej polerki za 100 z allegro?czy to moze cos uszkodzic(chodzi tylko o zaoszczedzenie czasu i sił) Prosze o podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie za jakis czas bede odwiedzal znajomego lakiernika zeby mi polakierowal maske no i sie zastanawiam czy nie dac mu aby spolerowal mi lakier polerka mechaniczna.A ja potem w swoim zakresie naloze ponownie produkty ktore nakladałem teraz.

Myślę, że to dobry pomysł, a jak widzę po roczniku auta lakier już kilka ładnych lat ma więc takie odświeżenie jest wskazane.

Potem będziesz pielęgnował taki lakier kosmetykami.

Czy taki zabieg poprawi polerke lakiernika czy raczej bedzie bez roznicy?

Zabieg nałożenia Meguiarsa ?

No i czy do wyczyszczenia poznej woskow moglbym uzyc takiej polerki za 100 z allegro?czy to moze cos uszkodzic(chodzi tylko o zaoszczedzenie czasu i sił) Prosze o podpowiedzi...

Przeczytaj ten wątek od początku oraz poszukaj wątku właśnie na temat polerek z allegro za 100 zł - jak coś chcesz zepsuć to kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...