Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

muszą Ci nieźle płacić :polew:

Wyobraź sobie, że absolutnie nic mnie nie łączy z Meguiars - chyba tylko mania na punkcie Auto detailingu, a że akurat trafiło na kosmetyki Meguiarsa to tylko zbieg okoliczności :tongue4::kox::wink4:

Przednia szyba... sporo tam rysek (od wycieraczek i nie tylko) - czy jest jakaś opcja na takie rzeczy?

Jest takie coś jak tlenek ceru - można kupić na allegro i mam to w domu, ale na szybie jeszcze nie próbowałem.

Podobno wszyscy chwalą, że szyby naprawdę pięknie się dają polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tlenek ceru

cholercia wie czy my jakiejś powłoki nie mamy... trochę bym się bał - patrząc na polerkę tego akwarium z allegro to wygląda to na sporą ingerencję... a akwarium to nie samochód...

jak ktoś miał jakieś doświadczenia w polerowaniu szyb samochodowych to proszę o info...[br]Dopisany: 18 Marzec 2009, 22:19_________________________________________________no i mamy odpowiedź:

cytat:

"Witam,

Pracuję w branży szklarskiej od ponad 10lat. Tlenek ceru jest podstawowym środkiem do uzyskania przejrzystego poleru - nie powoduje matowienia szkła.

Można nim jak najbardziej polerować szyby samochodowe (stosują go między innymi w dobrych warsztatach). Etap polerowania można rozłożyć w czasie.

Z tego co wiem to jeżeli są jakiekolwiek powłoki to raczej stosuje się je w środku.

Jedno opakowanie 100g wystarczy spokojnie na 1 szybę.

Tlenek ceru biały - jest to czysty tlenek ceru - ma większą moc ścierającą.

Tlenek ceru różowy - jest to tlenek z domieszkami

Mam nadzieję, że to wystarczy. Jeżeli nie to proszę o kontakt (np. telefoniczny w dniu jutrzejszym).

Pozdrawiam,

Sławomir Skonieczny

KOM-PAKT"

i reklama Pana - skoro raczył tak ładnie odpowiedzieć

(myślę że wybaczycie - zaręczam że nie znam :> )

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12243646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie ja sie dzisiaj `przeprosilem` z meguiar`sem po zimie i jak zwykle za***iście :good:, jeszcze jutro wnetrze moze oblece jak bede mial czas i zdania nie zmieniam - TYLKO MEGUIAR`S.PZRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę że nie ma NXT Generation Wax w sklepie Meguiarsa?!

Na razie nie ma, ale powinno się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,czy mógłby mi ktoś polecić :notworthy: jakiś zestaw do odpicowania mojej audicy w kolorze niebieski mauritius-ef.perłow(stan dobry tylko pod słońce małe ryski) ,bo im więcej czytam tym mniej wiem :blink: byłem zdecydowany na zestaw który podawał kolega GRazny,ale jest on nie dostępny,a więc coś do mycia?

lekka polerka?

wosk?

i utrwalenie tego wszystkiego? + ścierki i aplikatory?

Pozdrawiam

co powiecie na taki zestaw,nie wszystkie produkty są dostępne

1 x Soft Wash Gel 29,99 zł

1 x Smooth Surface Clay Kit 159,99 zł

1 x Deep Crystal Step 2 Polish 59,99 zł

1 x Water Magnet Microfiber Drying Towel 89,99 zł

1 x Soft Foam Applicator Pad (2-pack) 22,99 zł

1 x Supreme Shine Microfiber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: krawcu11 04 Kwiecień 2009, 22:14

Czy ja dobrze widzę że nie ma NXT Generation Wax w sklepie Meguiarsa?!

Na razie nie ma, ale powinno się pojawić.

nie czekam kupuje wash'n wax kit i nxt wax spray tylko jeszcze potrzebuje jakiejś ściereczki do polerowania nxt wax spray zaraz po myciu zeby nie zostawiala smug na mokrym lakierze, jak ktos używał to proszę o podpowiedz która jest ok. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,czy mógłby mi ktoś polecić :notworthy: jakiś zestaw do odpicowania mojej audicy w kolorze niebieski mauritius-ef.perłow

co powiecie na taki zestaw,nie wszystkie produkty są dostępne

1 x Soft Wash Gel 29,99 zł

1 x Smooth Surface Clay Kit 159,99 zł

1 x Deep Crystal Step 2 Polish 59,99 zł

1 x Water Magnet Microfiber Drying Towel 89,99 zł

1 x Soft Foam Applicator Pad (2-pack) 22,99 zł

1 x Supreme Shine Microfiber

We wcześniejszych moich postach przeczytasz trochę o podobnych zestawach, ale pod Twój kolor proponowałbym coś takiego:

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash (na tą chwilę brak, ale poczekajmy jeszcze tydzień) - około 50 zł

- Microfiber Wash Mitt - 50 zł

2. Przygotowanie powierzchni

- Smooth Surface Clay Kit - 160 zł

opcja: Deep Crystal System Paint Cleaner (60 zł - wychodzi z oferty w PL) lub Ultimate Compound (będzie chyba po Świętach w ofercie, bo to nowość na 2009 rok) - te dwie rzeczy służą do usunięcia delikatnych rys i zmatowień lakieru.

3. Polerowanie

- Deep Crystal Step 2 Polish - 60 zł

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) x2 - 23x2=46 zł

- Ściąganie wosków, resztek po polerowaniu, itp - Supreme Shine Microfiber (34 zł) - jedną masz w zestawie CLAY, ale najlepiej mieć zawsze 2 sztuki.

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0 - około 100 zł

Do nakładania służą aplikatory Soft Foam Applicator Pad, do wycierania Supreme Shine Microfiber.

5. Uzupełnienie woskowej ochrony i utrzymanie stworzonego efektu po następnym umyciu

- Quik Wax (40 zł) lub Ultimate Quik Wax (pojawi się w ofercie).

Do nakładania służą aplikatory Soft Foam Applicator Pad, do wycierania Supreme Shine Microfiber.

OPCJE DODATKOWE:

- wycieranie po myciu - Water Magnet Microfiber Drying Towel (90 zł)

- opony - NXT Generation Insane Shine Tire Spray - 50 zł - bardzo wydajny

- czyszczenie felg (przed myciem auta) - Hot Rims All Wheel Cleaner (50 zł)

- czyszczenie plastików, elementów gumowych itp - NXT Generation Tech Protect (60 zł) lub Quik Detailer Interior (50 zł)

- czyszczenie szyb - NXT Generation Glass Cleaner (50 zł) - na razie brak

Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego od razu, możesz kupić tylko podstawowe rzeczy.

Od razu powiem, że środki Meguiarsa są tak wydajne jak się ich odpowiednio używa, że taki zestaw wystarczy Tobie na 2 lataa niektóre z tych produktów nawet na więcej.

nie czekam kupuje wash'n wax kit i nxt wax spray tylko jeszcze potrzebuje jakiejś ściereczki do polerowania nxt wax spray zaraz po myciu zeby nie zostawiala smug na mokrym lakierze, jak ktos używał to proszę o podpowiedz która jest ok. dzięki

Jak możesz poczekać jeszcze kilka dni to poczekaj, ponieważ dzwoniłem do Piotra i mówił, że po Świętach powinna przyjść dostawa więc na pewno niektóre rzeczy będą dostępne.

Po pierwsze jedna sprawa, a mianowicie NXT Spray Wax nakładasz na czystą i suchą powierzchnię. Nakładasz to aplikatorem Soft Foam albo jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Even-Coat Applicator Pad. Psikasz na aplikator żeby był wilgotny i nakładasz mgiełkę na całe auto. Czekasz aż wyschnie, robisz TEST PALCA i jeżeli jest ok to wycierasz auto Supreme Shine Microfiber lub Ultimate Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,no to czekam na dostawę :)

a do wycierania może być ircha czy lepjej Water Magnet Microfiber Drying Towel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posadam a4 w kolorze jak na zdjeciach

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_niczego_sobie_a4-t60366.0.html;msg646092#msg646092

I generalnie po zimie lakier troche zmatowialk sa na nim male ryski i troche miejscami jest matowy od zastosowania pasty tempo I generalnie mam pytanie czy mógłby mi ktos doradzic jakies zestawy produktow ktore pomoga mi ladnie odmlodzic auto i nadac efekt lustra? Np Wersje najubozsza jaka jest potrzebna oraz taka juz dobra ze wszystkimi aplikatorami i scierkami? Pozdrawiam i czekam na jakies infa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: krawcu11 Dzisiaj o 14:40

nie czekam kupuje wash'n wax kit i nxt wax spray tylko jeszcze potrzebuje jakiejś ściereczki do polerowania nxt wax spray zaraz po myciu zeby nie zostawiala smug na mokrym lakierze, jak ktos używał to proszę o podpowiedz która jest ok. dzięki

Jak możesz poczekać jeszcze kilka dni to poczekaj, ponieważ dzwoniłem do Piotra i mówił, że po Świętach powinna przyjść dostawa więc na pewno niektóre rzeczy będą dostępne.

Po pierwsze jedna sprawa, a mianowicie NXT Spray Wax nakładasz na czystą i suchą powierzchnię. Nakładasz to aplikatorem Soft Foam albo jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Even-Coat Applicator Pad. Psikasz na aplikator żeby był wilgotny i nakładasz mgiełkę na całe auto. Czekasz aż wyschnie, robisz TEST PALCA i jeżeli jest ok to wycierasz auto Supreme Shine Microfiber lub Ultimate Wipe.

ok to moze ja tez sie wstrzymam i z tego co piszesz to mi bardziej chodzilo o spray z serii detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do wycierania może być ircha czy lepjej Water Magnet Microfiber Drying Towel?

Ircha do ściągania wody może być, ale żeby była miękka, ale zdecydowanie polecam Water Magnet - widziałem jak działa wysłużony już Water Magnet i jestem zaskoczony :wink4:

Np Wersje najubozsza jaka jest potrzebna oraz taka juz dobra ze wszystkimi aplikatorami i scierkami?

Może zadam inne pytanie - jaką kwotę możesz przeznaczyć na kosmetyki ?

Druga sprawa, możesz się trochę namęczyć z ręcznym usuwaniem zmatowień, ale myślę, że jak będziesz miał czas i siły to uda się Tobie osiągnąć cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to teoretycznie kazda ale im niej tym lepiej :gwizdanie: CZyli co wchodzi w gre?

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash - około 50 zł

- Hot Rims All Wheel Cleaner (50 zł) (felgi)

2. Przygotowanie powierzchni

- Smooth Surface Clay Kit - 160 zł

- Deep Crystal System Paint Cleaner (60 zł) lub Ultimate Compound (będzie chyba po Świętach w ofercie - nie znam ceny).

3. Polerowanie

- Deep Crystal Step 2 Polish - 60 zł

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0 - około 100 zł

4a. Czyszczenie dodatkowe

- NXT Generation Insane Shine Tire Spray - 50 zł - bardzo wydajny do nadania połysk oponom

- NXT Generation Tech Protect (60 zł) lub Quik Detailer Interior (50 zł) - czyszczenie deski rozdzielczej, plastików itp

- NXT Generation Glass Cleaner (50 zł) - płyn do mycia szyb

- Gold Class Leather Cleaner & Conditioner (50 zł) - środek do pielęgnacji skóry

5. Uzupełnienie woskowej ochrony i utrzymanie stworzonego efektu po następnym umyciu

- Quik Wax (40 zł) lub Ultimate Quik Wax (pojawi się w ofercie).

AKCESORIA:

- Microfiber Wash Mitt - 50 zł

- Water Magnet Microfiber Drying Towel - 90 zł

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) x3 - 23x3=69 zł

- Supreme Shine Microfiber (34 zł) - jedną masz w zestawie CLAY, ale najlepiej mieć zawsze 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a zestaw do mojego lakieru? :mysli::notworthy:

Zestaw podstawowy plus rozszerzenie do max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a zestaw do mojego lakieru? :mysli::notworthy:

Zestaw podstawowy plus rozszerzenie do max

Andrzej, to co wyżej to jest zestaw do ciemnego auta, gdzie można uzyskać głębię z ciemnych kolorów (chodzi głównie o DC Step 1 czyli Paint Cleaner), więc spokojnie taki zestaw będzie idealny i dla Ciebie. Oczywiście Tobie nie potrzebny będzie środek do pielęgnacji skór :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka maszyna bedzie odpowiednia do domowej polerki???

http://www.allegro.pl/item605868368_rewelacyjna_polerka_samochodowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka maszyna bedzie odpowiednia do domowej polerki???

http://www.allegro.pl/item605868368_rewelacyjna_polerka_samochodowa.html

Jak chcesz coś zepsuć to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...