Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

A ja po umyciu polecam ,,Pronto" tylko sie nie smiejcie :polew: ale tak naprawde to auto ma piękny połysk. Tu mam jedno zdj jak wygląda auto po proncie

aVKoiji.jpg

A czy użycie Pronta na samochodzie ma jakiś negatywny wpływ na lakier ? Bo jeżeli nie, to sam chętnie wykorzystam ten środek do nadania połysku :), na zdjęciu wygląda bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam taki problem. Ostatnio na tylnej klapie mojego samochodu powstały dwie rysy tu zamieszczam obrazki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/531d2e3f4cf43246.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/99129f0e2376391d.html

Co mi poradzicie na te rysy? Da sie to jeszcze naprawić? A może nasz ekspert się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po umyciu polecam ,,Pronto" tylko sie nie smiejcie :polew: ale tak naprawde to auto ma piękny połysk. Tu mam jedno zdj jak wygląda auto po proncie

aVKoiji.jpg

A czy użycie Pronta na samochodzie ma jakiś negatywny wpływ na lakier ? Bo jeżeli nie, to sam chętnie wykorzystam ten środek do nadania połysku :), na zdjęciu wygląda bardzo ładnie.

No negatywny to nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na masce samochodu mam kropeczki choćby coś w stylu żywicy z drzewa, walczyłem z tym już parę razy ale niestety bez efektów :(

Czy jest może jakiś preparat który jest w stanie usunąć to ???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Mam jeszcze jedną prośbę, czy jest możliwość stworzenia zestawu kosmetyków który to pierw umyje mój samochód na błysk, następnie usunie niechciane naloty oraz zniweluje rysy a w końcowej fazie nabłyszczy oraz zabezpieczy mój lakier ???

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA INFORMACJE

sprobowalbym glinka,u mnie kiedys zeszla smola i soki z drzew, teraz uzywam wosku NXT i nie man problemu z usuwaniem ani sokow ani ptasich gowien nawet po kilku dniach,ew. do zmywania wszelkiego rodzaju trudnych rzeczy typu plamy na tapicerce,owady ,naloty na felgach uzywam meglio,niestety warstwa wosku z auta tez idzie do samego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam pełno rys na aucie... poprzedni właściciel katował je w myjni automatycznej... poradzcie mi jakich środków użyć żeby usunąć te rysy a jest ich duuzo... czytałem tu na forum o glince itp ale samemu zbytnio nie potrafie skomponować takiego zestawu.... prosiłbym o pomoc bo chciałbym żeby moja niunia znów była piękna:D dodam że jest ona koloru czarnego, chciałbym usunąć rysy odświerzyć kolor i nadać ładny połysk:) pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi:)

Koledzy pomóżcie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze ktos mi obliczyc koszta tych artykulow poniewaz nie wszystkie moge znalez na stronce tej firmy :/

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony będą o takim marzyć):

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax lub Gold Class Car Wax

Dla utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami 2 produkty:

- Quik Detailer lub NXT Generation Speed Detailer – usunięcie lekkich zabrudzeń

- Quik Wax lub NXT Generation Spray Wax – uzupełnienie woskowej ochrony

i do tego

i do tego potrzebnych gabek sciereczek itp.

bo jestem lajkiem w tym :/ z gory dzieki "_ :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 350 zł za całość ale do tego jeszcze kilka akcesoriów by sie przydało wiec myślę ze ok 400zl za pełną gammę

Mam pytanko: Co myślicie o myjniach bezdotykowych tam gdzie jest karczer z proszkiem woskowanie i nabłyszczanie wszystko samoobsługa? jak to wpływa na lakier??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za same srodki to 350zl przesylka ze 25pln i tak jak kolega pisze przydaly by sie akcesoria, dokladnie tak jak piszesz z tego zestawu brakuje mi tylko Deep Crystal Polish, pisalem do nich czy maja ten srodek jeszcze ale na razie zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań:

1. na moim autku są małe ryski (od mycia). Chciałem je jakoś zlikwidować, czy jest jakiś środek, który mi pomoże się ich pozbyć?

Ps. Czy po kolejnym umyciu auta ryski będą znów widoczne czy to na jakiś dłuższy okres?

2. chciałem też sprawić aby lakier ładnie się błyszczał a jednocześnie był zakonserwowany na zimę (może jakiś wosk do lakieru?)

3. chciałbym uzyskać te efekty niewielkim kosztem :>

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na moim autku są małe ryski (od mycia). Chciałem je jakoś zlikwidować, czy jest jakiś środek, który mi pomoże się ich pozbyć?

Wszystko zależy jak głębokie są ryski - jeżeli są leciutko wyczuwalne po przejechaniu paznokciem (mikroryski np. od myjni automatycznej) to możesz spróbować ScratchX lub Body Scrub - lekko wcierasz dotąd, aż produkt praktycznie usunie się z lakieru i wycierasz miękką szmatką - najlepiej z mikrofibry. Najłatwiej się to robi polerką mechaniczną, ale one są bardzo drogie, a tanich nie polecam, bo można narobić więcej szkód niż pożytku.

Jeżeli ryski są jeszcze mniej wyczuwalne i mniejsze to możesz użyć Deep Crystal Paint Cleaner i tak samo zrobić jak ScratchX.

Potem możesz na auto nałożyć wosk żeby zabezpieczyć otwarte pory w lakierze, np. Gold Class (wysoki połysk) lub jakiś inny naturalny.

Ps. Czy po kolejnym umyciu auta ryski będą znów widoczne czy to na jakiś dłuższy okres?

Nie, polerka jakby "ściera/usuwa" (jakby, gdyż środki te nie są ścierne) wierzchnią warstwę powłoki osłaniającej lakier właściwy.

2. chciałem też sprawić aby lakier ładnie się błyszczał a jednocześnie był zakonserwowany na zimę (może jakiś wosk do lakieru?)

Konserwują dobrze woski polimerowe np. NXT, błysk dają woski naturalne np. Gold Class, Carnuba Wax.

Możesz oczywiście zastosować wielowarstwowość wosków, ale zawsze w kolejności najpierw polimerowy, a potem naturalny.

3. chciałbym uzyskać te efekty niewielkim kosztem :>

Tu może być pewien problem, bo te kosmetyki nie są zbytnio tanie.

Myślę, że w 200-300 zł byś zamknął się ze wszystkimi podstawowymi kosmetykami, które wymieniłem wyżej włącznie z aplikatorem i mikrofibrą (SSM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanko choć pewnie było już przerabiane...

Więc Mam czarne audi i gdy go umyje to jestem załamany bo widać na nim ogromne ilości drobnych rysek odbijających sie na słońcu bo tak sie nie żucają w oczy i wydaje mi sie że sa one spowodowane myciem auta rękawiczką bo to sa strasznie drobniutkie ryski na całym aucie.. Kupiłam jakąś paste polerującą ale nie zdało to egzaminu bo je widać dalej choć może troszke mniej.

Więc tu moje pierwsze pytanie co zrobić by one mi znikły i lakier wygladał idealnie nawet patrzac pod słońce. Jakie środki użyć ,szmatki do polerowania itp. itp.

Drugie pytanie jak myć auto by znów te ryski sie nie pokazały i by smug na lakierze nie było co zastosować bo znajomy mi zaproponował by kupić płyn karcherowski opsiukać auto nim i samym karcherem opłukać go i takim bezdotykowym sposobem myć go. Co mi doradzicie bo juz mnie dobija ten czarny kolor.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny kolor niestety ma to do siebie, że widać na nim każdą niedoskonałość, ale jeżeli odpowiednio się o niego zadba to jest przepiękny i najładniejszy ze wszystkich.

Generalnie mikro-ryski masz podejrzewam od myjni automatycznej albo od niedokładnego spłukiwania auta przed myciem, a potem szorowania niezbyt czystą gąbką.

Jeżeli chodzi o usunięcie mikro-rys to tylko i wyłącznie polerka pomoże - nie zalecam wosków koloryzujących, bo to jest tylko kamuflowanie niedoskonałości lakieru, a po mocniejszym deszczu i przy następnym myciu wszystko schodzi.

Druga sprawa to jak mocne są te ryski - jeżeli ledwo co widać to można pokusić się o zrobienie auta ręcznie, ale lepiej jest oddać do polerki do zakładu się tym zajmującego - lakiernicy w zakładach blacharskich też robią coś takiego - koszt 200-300 zł.

Jeżeli już zrobisz takie coś to warto zadbać o lakier żeby takich rys było jak najmniej. Odpowiednie mycie auta, konkretne woski i będziesz zadowolony(-a) z czarnego koloru.

Osobiście stosuję metodę 5 stopniową (raz na pół roku lub w zależności od stanu zabrudzenia lakieru):

1. Mycie

2. Przygotowanie powierzchni.

3. Polerowanie

4. Woskowanie - zabezpieczanie lakieru

5. Odświeżanie/odnawianie warstwy pomiędzy kolejnym myciem

towszystko pozwala potem przepłukać auto raz w tygodniu za 5 zł na myjce ciśnieniowej tylko samą wodą (4 program myjni - woda pozbawiona kamienia). Poprzez to, iż jest warstwa wosków brud nie przykleja się i lekko schodzi.

Raz na 2-3 tygodnie ręczne mycie auta odpowiednimi szamponami i odświeżenie warstwy wosku (odświeżanie trwa 15 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że osoba która posiadała przede mną te auto jeżdziła na myjki bo to sa zaokraglone ryski widoczne w odbiciu słońca. Wiec najlepiej na polerke odstwić więc będzie trzeba tak zrobić ale teraz czy przeczekać zimę??? No i jak już będzie po polerce to jakie dokładnie środki kupić to znaczy jaki wosk itp żeby znów te ryski sie nie ukazały i jakie szmatki i do czego itp ???

Mógł byś mi jakąś liste preparatów napisać i do czego służą i jakieś ściereczki zaproponować i do czego je wykorzystywać i jak go myć by smugi nie zostawały.

Dzieki z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś mi jakąś liste preparatów napisać i do czego służą i jakieś ściereczki zaproponować i do czego je wykorzystywać i jak go myć by smugi nie zostawały.

Wszystko zależy jakie środki finansowe możesz przeznaczyć.

Jako podstawowy zestaw sugeruję coś takiego:

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (30 zł)

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish 2 (43 zł)

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Gold Class Liquid Car Wax (75 zł)

- dla uzupełnienia woskowej ochrony i utrzymania stworzonego efektu po następnym umyciu - Quik Wax (40 zł)

Materiały potrzebne do pracy:

- mycie - Microfiber Wash Mitt (50 zł)

- wycieranie - Water Magnet Microfiber Drying Towel (80 zł)

- polerowanie - Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) (20 zł)

- ściąganie wosków, resztek po polerowaniu, itp - Supreme Shine Microfiber (30 zł) - najlepiej 2 sztuki

Suma: 398 zł

Dodatkowo wedle zasobów finansowych i chęci uzyskania lepszego efektu (głównie wizualnego):

- opony - Endurance High Gloss (45 zł)

- czyści felgi (przed myciem auta) - Hot Rims All Wheel Cleaner (45 zł)

- czyszczenie plastików, elementów gumowych itp - Quik Detailer Interior (40 zł)

Oczywiście warto lakier co jakiś czas oglądać czy nie ma jakiś naleciałości z drzew itp - wystarczy po każdym umyciu przeciągnąć opuszkami palców po lakierze i zobaczyć czy są wyczuwalne chropowate naleciałości - jeżeli będą to warto kupić i zrobić po myciu glinkowanie lakieru (przeważnie raz na 6-8 miesięcy w zależności gdzie przebywa auto) - Smooth Surface Clay Kit (130 zł).

Każdy z tych produktów używa się w określony sposób - w razie co opiszę jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak moje spostrzeżenie jest takie mianowicie.

Po zimie robie polerke by usunąć te drobne rysy od mycia mojej Audiolki( i chce postarać sie by one znów sie nie pokazały z czasem).

Potem preferuje mycie bezdotykowe Karcher i orginalny płyn Karcherowski (spryskujesz brudny samochód płynem i płukanie karcherem. Bardzo ładnie schnie i nie zostawia smug i zapewene sie nie rysuje lakier ?? ) Jak się myle prosze o poprawienie mnie.

Więc

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- mycie - Microfiber Wash Mitt

Są mi nie potrzebne.

po umyciu w ten sposób autka czy będzie mi potrzebny

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish 2 no i Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) do nakładania jeśli sie nie mylę.

czy wystarczy sam wosk

ochrona stworzonego połysku (wosk) – Gold Class Liquid Car Wax i do tego Supreme Shine Microfiber.Jeśli tak co ile mniej wiecej mam woskować auto???

No i jak Woskować żeby znów tych drobnych rysek nie było???

Czy Quik Detailer Interior nadaje sie doczyszczeni dokładek na zderzaku bo niestety nie mam lakierowanych??

No i czy to wszystko dostane w Galeri Tonów ??

Wrazie pytań jeszcze będe pisał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się myle prosze o poprawienie mnie.

Więc

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- mycie - Microfiber Wash Mitt

Są mi nie potrzebne.

Mylisz się - praktycznie wszystkie środki do myjni typu Karcher zawierają w sobie dość "silną" chemię, która bardzo skutecznie niszczy warstwę wosków.

Ten szampon natomiast myje auto, a praktycznie nie narusza warstwy wosku położonej wcześniej - dlatego po jego użyciu można odświeżyć warstwę Quik Detailer'em, a nie od razu nakładać nowej.

Mycie oczywiście metodą "dwóch wiader" - moczyć i spłukiwać auto można naturalnie Karcherem.

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish 2 no i Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) do nakładania jeśli sie nie mylę.

czy wystarczy sam wosk

Można pominąć Deep Crystal Polish 2 - to jest dobre przy ciemnych kolorach.

Możesz też użyć zamiast DCP2 i wosku produktu o nazwie NXT Generation Tech Wax 2.0 (95 zł) - to jest wosk i polerka w jednym.

ochrona stworzonego połysku (wosk) – Gold Class Liquid Car Wax i do tego Supreme Shine Microfiber.

Nie, wszystko aplikujesz za pomocą Soft Foam Applicator Pad.

Supreme Shine Microfiber służy do ściągania/wycierania produktów.

Jeśli tak co ile mniej wiecej mam woskować auto???

Jeżeli użyjesz odpowiedniego szamponu i auto nie będzie narażone na ciągłe stanie pod drzewami i na działanie innych naturalnych brudów to możesz np. raz na 6-8 tygodni.

No i jak Woskować żeby znów tych drobnych rysek nie było???

Zawsze woski nakłada się z tzw. efektem mgiełki - nawilżasz aplikator woskiem i nakładasz jakby mgiełkę na lakier - najlepiej kulistymi ruchami - większa dokładność gdyż ruchy koliste nachodzą na siebie. Robisz w ten sposób całe auto i robisz test palca - po nałożeniu wosku na całą karoserię, czekamy i rysujemy palcem kreskę - jak się nie będzie mazać, to można już polerować/wycierać.

Tak się robi tylko z woskami.

Polerkę robi się inaczej, a mianowicie nie nakładasz na całe auto od razu tylko robisz jeden element wcierając produkt za pomocą aplikatora Soft Foam Applicator Pad dotąd, aż praktycznie zniknie i wtedy dopiero wycierasz Supreme Shine Microfiber.

Czy Quik Detailer Interior nadaje sie doczyszczeni dokładek na zderzaku bo niestety nie mam lakierowanych??

Lepiej do tego użyć Exterior Trim Detailer (40 zł) - to jest właśnie do takich rzeczy.

No i czy to wszystko dostane w Galeri Tonów ??

Ciężko powiedzieć.

W razie co możesz to kupić tutaj:

http://www.sklep.meguiars.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...