Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko narobiłem sobie kłopotu bo myłem rok temu auto na słoncu lakier na masce mi wypłowiał, woda po myciu odparowała mi na masce naszczescie inne elementy ok tylko ta paskudnie wypłowiała maska,woskowałem maske pasta typu tempo błyszczała pieknie ale to był efekt do 1 umycia, czy sa jakies lepsze srodki zebył sie dłuzej utrzymywały na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie pytanko narobiłem sobie kłopotu bo myłem rok temu auto na słoncu lakier na masce mi wypłowiał, woda po myciu odparowała mi na masce naszczescie inne elementy ok tylko ta paskudnie wypłowiała maska,woskowałem maske pasta typu tempo błyszczała pieknie ale to był efekt do 1 umycia, czy sa jakies lepsze srodki zebył sie dłuzej utrzymywały na aucie

Lakier generalnie nie wypłowiał tylko zrobiły się plamy po myciu i lekko się zasklepiły z warstwą bezbarwną lakieru.

Wszystko poniżej zostanie oparte na kosmetykach Meguiarsa.

Są dwa rodzaje takich plam, które zostają po zabiegu, jaki Ty zrobiłeś:

1.

2Type1WaterSpot2.jpg

Jeżeli masz coś takiego to musisz umyć auto i zrobić glinkowanie. Po tym zabiegu sprawdzasz czy zniknęło to co było i jeżeli nie to musisz użyć albo DC Paint Cleaner albo mocniejszego ScratchX. Po tym zabiegu nakładasz zabezpieczającą warstwę wosku.

2.

2600_WaterEtcingSpotOriginalC1Raw.jpg

2WaterEtcingSpotOriginalC1RawCloseUpCropped.jpg

Jeżeli masz coś takiego, to sprawa jest prostsza i używasz tylko DC Pait Cleaner/StratchX, a po tym nakładasz wosk.

Generalnie aby na przyszłość nie powtórzył się problem powinieneś regularnie używać wosków, które zabezpieczają lakier i powodują, że takie plamy łatwo schodzą i nie uszkadzają warstwy lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki poczytalem czyli polecasz oddac na jakis warsztat :confused4:[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 19:00_________________________________________________czy moze recznie powalczyc z kosmetykami meguiarusa??[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 19:03_________________________________________________jeszcze jedno pytanko jesli bym sie zdecydowal na polerke to jakich obrotow bede potrzebowal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki poczytalem czyli polecasz oddac na jakis warsztat :confused4:

Lakiernik może Tobie za jakieś 300 zł zrobić samą polerkę, Ty tylko będziesz musiał zabezpieczyć lakier woskami.

Tak będzie dla Ciebie najprościej.

czy moze recznie powalczyc z kosmetykami meguiarusa??

Można powalczyć, ale ręczne zrobienie tego co Ty musisz zrobić, czyli cały proces, to lekko trudna praca, która wymaga czasu i ogromnego wysiłku zarówno fizycznego jak i psychicznego (samozaparcie) :wink4:

jeszcze jedno pytanko jesli bym sie zdecydowal na polerke to jakich obrotow bede potrzebowal??

Wszystko zależy jaka jest polerka: rotacyjna czy mimośrodowa.

Generalnie jak nie wiesz jak to się robi to lepiej sam tego nie ruszaj - możesz narobić więcej szkód niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to ta sprawe mamy zalatwiona a odnosnie czyszczenia srodka samochodu to w jaki sposob uzywa sie tego preparatu?? http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=396

To jest środek do czyszczenia plam z tapicerki i na początku musisz użyć go w miejscu mało widocznym żeby sprawdzić, czy nie spowoduje na materiale jakiś odbarwień (raczej się to nie zdarza, ale warto sprawdzić, bo różne są materiały używane przez producentów).

Jeżeli chodzi o sposób użycia, to każdy produkt z tyłu ma opisane co i jak trzeba zrobić.

Sposób użycia QO jest dość prosty:

najpierw musisz dobrze odkurzyć to co chcesz czyścić (tapicerkę, dywaniki, siedzenia itp), następnie spryskujesz preparatem daną powierzchnię (np. plamę) i chwilę czekasz po czym bierzesz czysty ręcznik (np. Soft Buff Terry Towel - ten polecam) i ścierasz nim spryskaną powierzchnię (wykonujesz mniej więcej koliste ruchy jakbyś wcierał ten produkt). Po takim zabiegu odwracasz ręcznik na czystą stronę i przecierasz dobrze miejsce aby je osuszyć i wytrzeć pozostałości. Reszta musi sama wyschnąć.

zrobie jutro fotke wrzuce ocenicie sami bo umnie cała maska to jedna wielka zmatowiała plama zero połysku, dlatego ja osobicie mysle ze pomóc mi moze tylko lakierownie

Dobra, wrzuć tylko kilka fotek i zrób je z bliskiej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dot usunięcia punkcików rdzy z lakieru. Ta rdza pochodzi od kątowników z garażu (blaszaka)... Po prostu woda kapała z kątowników na lakier i ciężko jest je teraz usunąć. Znacie może jakieś sposoby na usunięcie tego? Nie chcę żeby mi się te plamki wżarły w lakier ;/

Chodzi o domowe sposoby lub też o jakieś produkty z firmy MEGUIARS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forspam87 ale to są plamy rdzy od Twojego auta, czy po prostu krople z rdzą kapały na auto i porobiły się jakieś wżery w lakier albo plamy trudne do usunięcia szamponem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po prostu woda kapała z kątowników na lakier i ciężko jest je teraz usunąć..." wiec raczej sa to kapice zacieki a lakier nieuszkodzony tak z opisu wynika ale leepiej niech forspam sie wypowie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... zauważyłem ze w ofercie jest przygotowany zestaw:

Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner

Deep Crystal Step 2 Polish

Deep Crystal Step 3 Wax Liquid

pierwszy do czyszczenia lakieru, drugi do polerowania, trzeci do utrwalenia (wosk)

wygląda na to (patrząc na te STEPy) że producent zaleca użycie tych 3 środków jeden po drugim... czy to wystarczy?

komplet 180zł... + jakieś ściereczki choć jakoś nie jestem przekonany...

Informacyjnie dodam że mam niestety granatowe autko (ani perła ani metalic - chyba)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazny to jest jakby 3-stopniowy proces, ale do tego potrzebujesz jeszcze innych rzeczy - musisz czymś umyć auto, usunąć nieczystości z lakieru.

Generalnie ile możesz przeznaczyć na taki zestaw do pielęgnacji ?

Zwrócę Tobie uwagę, że może kwota będzie dość spora jak na kosmetyki do samochodu, ale wierz mi, że taki zestaw wystarczy Tobie na przynajmniej 1-2 lata więc jakby to rozłożyć w czasie to nie jest wcale tak drogo.

komplet 180zł... + jakieś ściereczki choć jakoś nie jestem przekonany...

Nie jesteś przekonany, bo nie pracowałeś tymi akcesoriami i dlatego nie widzisz różnicy.

Prawdą jest, że ich ceny są w PL dość spore, ale z drugiej strony ich jakość też jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem ten 3 stopniowy proces...

ja sobie wymyśliłem że pojadę raz po raz na myjkę ręczną... doczyszczą autko (na tyle na ile dadzą radę - bo przecież dla nich im mniej wydadzą na środki tym lepiej)... choć swoim amatorskim okiem rzadko miałem zastrzeżenia...

a ja później zabiorę się za polerkę a następnie wosk

pytanie czy stosować ten step 1... no ale chyba się nie obejdzie...

chciałem wydać z 250zł maksymalnie - może potem coś jeszcze dokupię

no i chyba jakaś szmatka do polerowania i wosku by się przydała... bo do mycia to coś miękkiego chyba starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazny, za 250 zł to nie masz szans żeby zrobić coś dobrze, a robić na siłę i odwal też nie widzę sensu.

Musisz mieć szampon, glinkę oraz system DC. Do tego przynajmniej 2 aplikatory i mikrofibrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rob!

Oto sposoby na uzyskanie „efektu lustra”:

Wariant Soft (efekt jak w salonie):

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Wariant Medium (efekt lepszy niż w salonie):

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony będą o takim marzyć):

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax lub Gold Class Car Wax

Dla utrzymania stworzonego efektu pomiędzy następnymi umyciami 2 produkty:

- Quik Detailer lub NXT Generation Speed Detailer – usunięcie lekkich zabrudzeń

- Quik Wax lub NXT Generation Spray Wax – uzupełnienie woskowej ochrony

pzdr

gordon.jpg

2bj0011.jpg

to coś się zmieniło w stosunku do tego co powyżej? żadnych glinek tam nie widzę :>

możesz coś złożyć tak na początek?[br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 17:50_________________________________________________czyli dla początkującego:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=21_32&products_id=345

plus

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś się zmieniło w stosunku do tego co powyżej? żadnych glinek tam nie widzę :>

Nie pamiętam czy w 2006 roku była glinka w sprzedaży.

W sumie na początek dobrze wytypowałeś - umknęło mi, że pojawił się w sprzedaży Nxt Generation Wash and Wax Kit.

Jak kupisz te dwie rzeczy, to będziesz miał akcesoria, które są Tobie potrzebne do wykonania pracy oraz produkty do zrobienia glinkowania i woskowania. Uzupełniłbym go tylko o następujące rzeczy:

1. DC Step 1 - 60 zł,

2. paczkę aplikatorów Soft Foam Applicator Pad - 23 zł

Suma: 460 zł - 10% rabatu czyli 414 zł.

Jeżeli chodzi o DC Step 2 to kupujemy go jak mamy ciemne auto - Ty masz granatowe i raczej na 100% masz metalik więc na dobrą sprawę mógłbyś się pokusić o zakup.

a jak z ta znizka tam trzeba bylo jakis kod podac czy cos juz to jest zalatwione?? :chytry:

Dobrze, że mi przypomniałeś - Piotr miał mi to wysłać, ale chyba przez tą przeprowadzkę firmy wyleciało mu to z głowy.

Obiecuję, że jutro zadzwonię do niego i poproszę o kod dla naszego Klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forspam87 ale to są plamy rdzy od Twojego auta, czy po prostu krople z rdzą kapały na auto i porobiły się jakieś wżery w lakier albo plamy trudne do usunięcia szamponem ?

to są krople rdzy. Niektóre zdrapałem paznokciem (schodziły szybko i bez strasznego drapania), a niektóre jakby wżarły się;/

Może pech chciał, że akurat była tam jakaś dziurka na powłoce lakierniczej i w to miejsce spadła kropla wody z rdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...