Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem zestaw Maguier's:

Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

Cleaner Wax Liquid

+ za free Quik Wheel Detailer

Szampon i wosk robią robotę- dla kogoś kto nie oszalał na punkcie picowania autka a chce poprostu żeby fajnie wyglądało i brud się nie czepiał to taki zestawik według mnie wystarczy, efekt po nałożeniu wosku naprawdę widać:)

Quik Wheel Detailer- jest według mnie słaby- ciężko się czyści szczególnie nalot z klocków- kupować szkoda jako gratis do doczyszczania w miare czystych felg ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich jako ze na wiosne chce odswiezyc swoje auto to mam do Was pare pytan.Samochod to Audi 80 94r. czy taka maszynka polerska dla poczatkujacego bedzie dobrym rozwiazaniem?Budzet mam ograniczony i Lary za 600zl nie wchodza w gre. K2 Polerka Elektryczna z Płynną Regulacją Obrotów (2894460236) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do kosmetykow to przeczytalem mniej wiecej 100 stron tego tematu :banan: i taki zestaw bedzie dobry?

glinka Auto Clay Soft 200g

wosk Collinite 476s

szampon Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (1893ml)

Microfiber Wash Mitt

Deluxe Fluffy Drying Towel recznik do osuszania

polerka Ultimate Compound (czy moze manzerne 500 i 3000?)

IPA

aplikatory zolte megsa

Auto nigdy nie widzialo glinki od razu mowie :facepalm:

I jak myslicie dodac cos do tego zestawu zastapic?I jezeli ta maszyna ktora podalem bedzie dobra to jaki do niej sprzet tzn pady itd (prosze o dokladne nazwy).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon zastąp Surf City Garage Pacific Blue Wash&Wax

Ultimate compound zamień na Scholl Concepts S17

Jakie pady do polerki masz zamiar kupić? ja polecam Urban albo Flexipads

jak kupisz S17 to do tego pad Snake z Urbana i bedzie dużo szybciej szło, no i kup jeszcze coś do usunięcia hologramów np. Scholl S40 i pad wykończeniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem Urban Snake i wykończeniowy czarny

Menzerna niby jest ok ale bardzo pyli a Scholl nie, Scholla w necie można kupić bez problemu np. w mrcleaner.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić backing-plate 125mm i pad 135mm albo 150mm

Makita to nie jest ale pewnie da radę

coś takiego Flexipads mocowanie do gąbek 125mm M14 64.90zł all4auto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to nie przyjemność tylko łatwiejsza i skuteczniejsza praca i efekt finalny lepszy, trochę już testowałem więc staram się doradzić coś z czym nie będziesz się męczył

Tak BTW o Meguiars'ie to bym całkowicie zapomniał na twoim miejscu, są lepsze i wcale nie droższe specyfiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to nie przyjemność tylko łatwiejsza i skuteczniejsza praca i efekt finalny lepszy, trochę już testowałem więc staram się doradzić coś z czym nie będziesz się męczył

Tak BTW o Meguiars'ie to bym całkowicie zapomniał na twoim miejscu, są lepsze i wcale nie droższe specyfiki

+1:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario bardzo to doceniam.Oczywiscie nie patrze tylko na megsa na razie mam ograniczony budzet ale mysle ze taki zestaw do nauki bedzie odpowiedni.Nie chce zniszczyc lakieru i brac sie do tego nie majac podstawowej wiedzy dla tego pytam Was jako ekspertow i czytam.Mysle ze ponad 100 stron czytania tego watku w jakis sposob oswoilo mnie z nazwami co nalezy robic czego nie nalezy robic.Narazie zaczynam kompletowac arsenal jezeli mozna to tak nazwac w ogole.W razie watpliwosci bede pisal.Tymczasem dobrej nocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie, lakier VAG zniszczysz szlifierką kątową jak już, tak na serio, żeby dobrą korektę zrobić to pasta grubo ścierna i futro i z 20h pracy zejdzie, ale efekt cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zdazylem sie zorientowac ze lakier VAG jest ciezki do wyprowadzenia dobrej korekty.Ale futro i gruboscierna pasta mysle ze jest dla bardziej doswiadczonych osob.

No jasne, przecież nikt na początek nie robi korekty 90- 100% korekty lakieru. Lepiej podziałać z mniej ściernymi pastami, a później sukcesywnie zwiększać arsenał kosmetyków razem z rosnącymi umiejętnościami :wink:. Nie sztuka wywalić na raz kafla na kosmetyki i nie wiedzieć nawet w połowie jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko mam - czego użyć do zminimalizowania rysek na desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne mysle o polerce ale koniecznie chce zrobic sam moze ktos poleci mi jakis dobry srodek zaznaczam ze mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...