Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Opona 205/60 R16


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

.........a tak sobię pomyslałem że zmniejszę szparę między oponą, a błotnikiem większym profilem, może i komfort jazdy by sie poprawił...........ale to tylko takie przemyślenia były ......decyzja ori 205/55/16'......pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........a tak sobię pomyslałem że zmniejszę szparę między oponą, a błotnikiem większym profilem, może i komfort jazdy by sie poprawił...........ale to tylko takie przemyślenia były ......decyzja ori 205/55/16'......pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wywody teoretyczne, mój licznik przy oponach 205/55R16 wedle wskazań GPS zaniża wskazanie o 5 do 10km/h w zależności od prędkości więc, z profilem 60 mogło by pokazywać dobrze.

sprawdzałeś na liczniku czy na klimatronicu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kezor powiedz mi chlopie gdzie ci wkazalo ta roznice o 5kilomerow kto ci to zmierzyl :mysli: Licznik nie jest dokladny czasem auto po durzym przebiegu na liczniku pokazuje inaczej wachania sa ok 10% ja mam oponki 195/65/15 czyli baloony buja jak chole...i klami na ok 2-3mile czyli ok 5km/h a na oponkach 205/55/16 powinno byc ok .

dodam ze mam autko takie jak ty tylko z 96 i przebieg 90k mil

drugie pytanie na jakich kolkach jest dobrze? to pytanko do wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci przeklamuje na 195/65/15 tak jak piszesz o 5 km/h, to na mniejszych 205/55/16 bedzie przeklamywal jeszcze wiecej, a nie odwrotnie, przeciez kolo jest mniejsze wiec pelny obrot zrobi wczesniej niz kolo wieksze.

Z zalozenia kazde auto po wyjezdzie z fabryki przeklamuje o ok.6-7 km/h w gore.

pytasz na jakich kolach jest dobrze ? na takich jakie masz podane w tabeli zamiennikow, nie baw sie w inne rozmiary bo tylko skaleczysz to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś na liczniku czy na klimatronicu ??

Na liczniku![br]Dopisany: 13 Sierpień 2007, 19:51 _________________________________________________

jesli ci przeklamuje na 195/65/15 tak jak piszesz o 5 km/h, to na mniejszych 205/55/16 bedzie przeklamywal jeszcze wiecej

205/55R16 są większe od 195/65R15 - stawiałem je koło siebie!

Z zalozenia kazde auto po wyjezdzie z fabryki przeklamuje o ok.6-7 km/h w gore.

Chyba tylko niemieckie :mysli:

p.s. Poprawiłem się "Licznik zawyża w stosunko do tego co pokazuje GPS, a nie zaniża. Przepraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55R16 są większe od 195/65R15 - stawiałem je koło siebie!

Musisz mieć bardziej zużyte 195/65R15, bo są większe o 0,4%

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardziej zużyte 195/65R15, bo są większe o 0,4%

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Faktycznie :mysli:, daje do myślenia. Jutro porównam sobie jeszcze z zimówkami, bo mam w miarę świeże, a te które mierzyłem były prawie łyse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...