Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaka może być przyczyna ukręcania sprzęgiełka??


mistrzugt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z klima, a mianowicie juz 2x ukrecilo mi sprzegielko :(

czywiscie robia to w warsztacie,ale po naprawie przejade jakies 20/30km i dalej to samo.

Sprawdzali sprezarke,nic nie znalzezli. Za pierwszym razem stwierdzili,ze trczka byla skrzywiona....

Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jak warsztat ci to robi to czemu ty sie tym przejmujesz a tak poza tym wyglada to na wewnetrZne mechaniczne zuzycie I dopoki nie zaladujesz cznnika nic nie zobaczysz a to mi wyglada na jedyne logiczne wytlumaczenie sugestia we sobie drugi kompressor

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmuje sie, bo za darmo nikt tego nie robi. I jest roznica np. zaplacic 100zl za sprzegielko albo 1500 za kompresor.

Czynnik jest zzaladowany, ukrecone 3 nowe sprzegielka, wiec teraz szukamy jakiegos kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie robią Ci tego w ramach gwarancji?

Przecież Ty oddałeś auto do naprawy skoro naprawili i znowu się zepsuło to znaczy że nie naprawili tego co trzeba i jak trzeba.

I co teraz Tobie każą szukać przyczyny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robia w ramach gwarancji, sa nawet 2 sprzegielka w plecy.

Niestety na tej gwarancji nie wymienia mi kompresora na swoj koszt :) bo robili tylko same sprzegielko i nabijanie klimy. Rozbierali nawet ta sprezarke,ale nic tam takiego nie znalezli, co by powodowalo masakrowanie tych sprzegielek. Takze teraz szukamy sprezarki.

PS. mi nie karza szukac przyczyny, sam z ciekawosci pytam,bo byc moze jakas pier**la mogla byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze by było najpierw podmienić na próbę sprężarke i zobaczyć czy nadal będzie problem bo bez sensu w ciemno kupować sprężarkę a jak się okaże że to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale skad wziac taka sprezarke. Oni takiej nie maja, nawet na alledrogo nie moge identycznej znalezc :/

Jedno co mi powiedzieli ze to na 100% to, nic innego nie moze byc-tak mnie zapewniali.

Bo juz im napomnialem,ze nie chce sobie polowy auta wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, że jak bedzie sie roznila jedna literka na koncu to tez podejdzie. I jesli bedzie na tym samym systemie paskow co ty masz (do 2002 bodajże sprezarka klimy chodzila na oddzielnym pasku). Jesli Sprezarka bedzie pochodzila z auta z rocznika 2003-2004 to powinna podejsc :evil:

Ale niech ktos kto przerabial temat lepiej sie wypowie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem podobny przypadek i dzisiaj wymieniono mi nowe sprzegiełko, koleś prowadzący warsztat stwierdził ze najprawdopodobniej jest to wina nie włączającego się wiatraka od klimy :-( sugerował bym rozglądał się za nowym ( lub sprawnym ) na allegro. Z jego wypowiedzi wynikało ze przy braku chłodzenia gwałtownie rośnie ciśnienie w układzie klimatyzacji szczególnie stojąc w korkach. Sprawdź sobie ten wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak go sprawdzic, jak klima mi nie dziala. Kolejnego sprzegielka mi nie zaloza,bo juz sa 3 w plecy. Mysle,ze jak zajmuja sie klimami, to jest dla nich oczywiste. Zobaczymy, co bedzie jak zorganizujemy druga sprezarke(tylko nie wiem kiedy :/ )

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zator musi być w układzie i powoduje wzrost ciśnienia do zbyt wysokich wartości, nic innego mi nie przychodzi do głowy :mysli: Przygnieciona rura, zużyty osuszacz, niedrożny skraplacz czy wreszcie niesprawny drugi wentylator to są jakieś tropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...