Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] [ALL B5] Zbieznosc zle ustawiona


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W piatek robilem zbieznosc...gdy wyjechalem z serwisu odrazu zaobserwowalem ze jest cos nie tak ,iz sciaga mi na prawo, ale pomyslalem ze zdaje mi sie.Dzisiaj zrobilem 150km na trasie i momentami smierdzialo w aucie takim przypalonym plastikiem. Oczywisciena auto mi sciga nadal na prawo, gdy sie zatrzymalem czuc bylo smrod od strony kierowcy gdy wlozylem glowe miedzy kolo a nadkole...nie wiem czy to opona czy tez cos innego. Tak czy siak auto mi sciaga na prawo.

Co powinienem zrobic..mam jechac w poniedzialek do serwisu?

Stuka mi cos z przodu ponoc wahacz (banan)...jesli on by byl wadliwy czy po ustawieniu zbieznosci powinno mi sciagac auto...chodzi o to zeby koles mi nie pitolil iz to przez ten wahacz mi sie zmienilo.

Zastanawiam sie czy tez ten smrod nie byl przyczyna zle ustawionej zbieznosci.Caly czas musze kontrowac by jechac prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście,że wal do zakładu ,gdzie robiłeś-masz wykres komputerowy ze zbieżności,czy tylko rachunek?

powinieneś dostać taki wykres

0d25444789642a8dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na poprawkę.

Skoro ściąga, to znaczy, że źle ustawione.

Niestety, teraz zbieżność ustawiają na komputerkach - jak jest wszystko tip top, to da się ustawić, ale jak już gdzieś coś lekko niedomaga to fachowiec głupieje i tyle.

Wahacz musiałby być ostro rozwalony, żeby mieć wpływ na ustawienie zbieżności - tak mi się wydaje.

U mnie chcieli kiedyś do tylnej belki się dobierać, bo nie mogli ustawić.

Pojechałem do mechaniora starej daty i ze starym sprzętem (lampeczki + wskaźniki "linijkowe") i zbieżność ustawiona dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze,jakie oponki masz na kółkach-używane?Bo jeśli tak-to może być problem po ustawieniu-u mnie też ciągnęło niemiłosiernie-w 20 minut po ustawieniu,byłem z powrotem na warsztacie,gdzie ustawiali-gość mówi-"wszystko pod kompa ustawiane" więc do zakładu obok-zmaina kól z tyłu na przód i przejazd-to samo-więc powrót i zakup nowych opon i...pomogło,bo tylne opony w FWD ścierają się całkiem inaczej niż przód i to ma bardzo duży wpływ szczególnie przy niskim profilu -ja jeżdżę na 18"-więc przez weekend popróbuj ,a jak nie pomoże-wal w poniedziałek do warsztatu na poprawkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko sam paragon po ktory sie wrocilem.

Wykresu zadnego mi nie dali.

Zbiezosc ustawiali w sposob taki

zalozyl takie lapy na kola na ktorych bylo cos w rodzaju lusterka ... i patrzyl z drugiego kkola na pierwsze przy tym mowiac cos o minusach dodajac lub odejmujac. Po fakcie gdy juz niby juz ustawili (co mnie zdziwilo) koles dokrecal jeszcze cos na drazku -tak mnie sie wydaje.

Dodam iz kierownica do ja zdy na wprost jest delikatnie w prawo.

Opony mam takie jak kupilem 2 lata temu z autem...z tego co przypominam juz wtedy bo jakims czasie lekko mi sciagalo ale dalo sie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko sam paragon po ktory sie wrocilem.

Wykresu zadnego mi nie dali.

Zbiezosc ustawiali w sposob taki

zalozyl takie lapy na kola na ktorych bylo cos w rodzaju lusterka ... i patrzyl z drugiego kkola na pierwsze przy tym mowiac cos o minusach dodajac lub odejmujac. Po fakcie gdy juz niby juz ustawili (co mnie zdziwilo) koles dokrecal jeszcze cos na drazku -tak mnie sie wydaje.

Dodam iz kierownica do ja zdy na wprost jest delikatnie w prawo.

Opony mam takie jak kupilem 2 lata temu z autem...z tego co przypominam juz wtedy bo jakims czasie lekko mi sciagalo ale dalo sie jezdzic

No to na takim samym sprzęcie ja ustawiałem

Musiał coś spieprzyć w takim razie.

A czemu ustawiałeś zbieżność tak wogóle?

Przed zbieżnością ściągało? Miałeś te same opony przed ustawianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro wcześniej nie ściągało, to poprostu musi się mechanik tym razem bardziej postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...