Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Jak odłączyć immobilizer?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Blokuje mi sie immo, tzn jak miga kontrolka to nie mozna odpalac, bo i tak zgasnie. Byly kasowane bledy i programowane kluczyki, ale problem sie powtarza.

Jeden elektryk zaproponowal mi calkowite odciecie immobilizera (mowi, ze inaczej sie tego obejsc nie da). NO ale to kosztowaloby mnie 300zl.

Czy jest na to jakis inny sposob, tanszy. Moze ktos z Was umie usunac z kompa immobilizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie dokładnie o naprawie. Nie usuwaj tylko polutuj kabelki na łączeniach i wtedy zrób tylko kasowanie błędów a następnie dopasowanie ECU do immo. Ewentualnie szwankuje ci cewka czytająca przy stacyjce. Kluczyki dopasowywane były niepotrzebnie, ponadto zmniejszyła się pula możliwych jeszcze do zakodowania kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się, że usunięcie immo to czasem dobre rozwiązanie. Np gdy szwankuje, a na dodatek nie masz zapasowego kluczyka. Dorobienie dodatkowego bez immo jest mniej kosztowne... A przy zakupie np http://allegro.pl/item798669755_sam_zamontuj_autoalarm_do_audi_a4_b5_1995_2000r.html

jest wręcz uzasadnione :tongue4:

coś za coś :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prawdopodobnie masz problem z cewką indukcyjną :wink4:

też się z tym borykam i nie wiem jak z tego wyjść...

jakie plusy i minusy jego usunięcia? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jakie plusy i minusy jego usunięcia? :mysli:

po zastanowieniu obok wielkich - tego rozwiązania, znajduje dwa malutkie + :wink4: jak nie masz kompletu kluczyków to dorobienie jest tańsze i nie martwisz się problemami z immo

Nie rezygnowałbym z immo , starałbym się go naprawić , jest o tym dużo na forum.Wszelkie dodatkowe alarmy , odcięcia zapłonu chociaż pożyteczne moim zdaniem nie zastąpią immo.

mądrego dobrze posłuchać :wstydliwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zastanowieniu obok wielkich - tego rozwiązania, znajduje dwa malutkie + :wink4: jak nie masz kompletu kluczyków to dorobienie jest tańsze i nie martwisz się problemami z immo

Sam kiedyś doświadczyłem awarii immo w golfie-3 , na dodatek będąc za granicą (problemem były zaśniedziałe styki od cewki przy stacyjce) mimo tego wk... nie zdemontowałem tylko naprawiłem

immo , na dodatek własnymi silami i kosztowało to jedynie trochę czasu a nie 300 za demontaż.

A przy zakupie np http://allegro.pl/item798669755_sam_zamontuj_autoalarm_do_audi_a4_b5_1995_2000r.html

jest wręcz uzasadnione :tongue4:

coś za coś :mysli

możesz to wyjaśnić?

co jedno drugiemu przeszkadza?

... jakie plusy i minusy jego usunięcia? :mysli:

po zastanowieniu obok wielkich - tego rozwiązania, znajduje dwa malutkie + :wink4: jak nie masz kompletu kluczyków to dorobienie jest tańsze i nie martwisz się problemami z immo

Nie rezygnowałbym z immo , starałbym się go naprawić , jest o tym dużo na forum.Wszelkie dodatkowe alarmy , odcięcia zapłonu chociaż pożyteczne moim zdaniem nie zastąpią immo.

mądrego dobrze posłuchać :wstydliwy:

jak chcesz to sobie likwiduj a ja dalej upieram się przy swoim :tongue4:

ten alarm z allegro każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice rozbroi w max 10min

immo już nie potrzeba fachowca i urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sobie likwiduj a ja dalej upieram się przy swoim :tongue4:

kolego gadam13 źle mnie zrozumiałeś. Choć mówiłem teoretycznie to wymiana zdań pomogła zrozumieć, że immo jest the best :tongue4: bo jak powiedziałem "mądrego dobrze posłuchać" :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie problem z immo, to sobie polutujcie kable idące do cewki/wymieńcie cewkę i przeczyśćcie styki - wyjdzie taniej, auto będzie nadal zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...