Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście


A-rek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ROBERT

    6979

  • wiesiek3d

    5963

  • Arturoo

    4714

  • H4mm3R

    3240

Top użytkownicy w tym temacie

panowie mam takie pytanko, może ktoś z was spotkał się już z takim problemem....

po wymianie rozrządu w moim B5 zauważyłem, że na komputerze wzrosło średnie spalanie. czy mechanik mógł coś naruszyć przy takiej wymianie? skąd komputer bierze info o spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam mi sie kiedys obiło o uszy ze przy wymianie mógł coś z kątem wtrysku wyregulować ale czy to jest to niewiem , dużo jest na forum o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :banan: panowie takie pytanie. Mam w planach kupic felgi ale zastanawiam sie miedzy 18 a 19 model z rs6 lopaty i chcialbym przymierzyc na aucie 19tki w takim modelu moze ma ktos takie u siebie i byl by w stanie umowic sie na mala przymiarke :decayed::decayed: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

siema:hi:

Robert mógłbym miec sprawe do ciebie?

Jasne - pisz na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko, może ktoś z was spotkał się już z takim problemem....

po wymianie rozrządu w moim B5 zauważyłem, że na komputerze wzrosło średnie spalanie. czy mechanik mógł coś naruszyć przy takiej wymianie? skąd komputer bierze info o spalaniu?

:hi:

Kurcze a mówiłeś że spadło spalanie:kwasny:

Pytanie czy spalanie pozostało na tym samym poziomie i tylko komp inaczej pokazuje, czy również wzrosło.

Tylko źle założony rozrząd, bo to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek po pierwszej wymianie rozrządu na 100% średnie spalanie na FIS'ie spadło o około 1 litr, ale po tygodniu trzeba było cały rozrząd rozebrać ponownie bo pompa wody ciekła (prawdopodobnie felerna, jest w reklamacji). Po tym drugim złożeniu zauważyłem, że na FIS'ie średnie spalanie wzrosło od tego co było kiedyś o 1-1,5 litra.

Też się zastanawiam czy poprostu tylko FIS mi pokazuje to większe spalanie, a w rzeczywistości pali tak samo? (aktualny bak wyjeżdze i przelicze).

Najbardziej dziwi mnie to, że spalanie chwilowe pokazuje normalnie, a średnie tak wzrosło. Zaobserwowałem, że gdy stoje na światłach spalanie chwilowe pokazuje mi około 5-6 litrów, a średnie spalanie które pokazywało gdy dojechałem do świateł 13 litrów podnosi się w oczach dokładnie co sekunde o 0,1 litra i tak jak długo stoje to może się podnosić nawet do ponad 20 litrów.

Wiecie może skąd FIS bierze info o średnim spalaniu? Jest w bloku silnika jakiś czujnik za to odpowiedzialny?

Wiesiek jeszcze pytanko do ciebie, czy ten Vag-com i kabelek który mam obsługuje robienie logów? Czy jest możliwość jakoś zarejestrować ten program abym mógł korzystać ze wszystkich jego funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Arek oczywiście że zrobisz logi. Co do programu to zadzwonię do Ciebie.

Niech mi mantel zgore Robert napisoł :whistling:

Z tego co mi wiadomo obliczanie spalania w komputerze jest brane z obrotów silnika, szybkości, czasu otwarcia wtrysków i może jeszcze coś.

Specjalnego czujnika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Arek tak samo tylko różni się to niektórymi grupami poza tym w benzynie tym bardziej bez turbiny nie ma za dużo do logowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...