Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ALF] Zawór od ekologii


Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś by mi mógł podrzucić numer katalogowy i może fachową nazwe - chyba to jest elektrozawór od ekologii - jakoś tak nazwał to mój mechanik. Wchodzi do niego jedna rurka, wychodzi druga, podłączona jest wtyczka i robi cały czas klik klik klik - tego akurat nie powinien robić. W ASO kosztuje ponad 300,00 PLN.

W komoże silnika jest umieszczony blisko filtra powietrza, na rurze dolotowej w takim gumowym kołnierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo ciekawy co to jest w moim przypadku to raz jest cisza a raz to nie klika tylko stuka głośno :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór pochłaniacza par paliwa (filtra z węglem aktywnym), jeśli nie działa prawidłowo można go wymienić na inny, jego zadaniem jest tylko zamykanie i otwieranie, więc jeśli cewka elektrozaworu będzie miała podobną wartość rezystancji można zamieniać.

Tak jest w przypadku zaworków na 2 piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór pochłaniacza par paliwa (filtra z węglem aktywnym), jeśli nie działa prawidłowo można go wymienić na inny, jego zadaniem jest tylko zamykanie i otwieranie, więc jeśli cewka elektrozaworu będzie miała podobną wartość rezystancji można zamieniać.

Tak jest w przypadku zaworków na 2 piny.

To znaczy jak pyka cały czas to otwiera sie i zamyka tak często czy to normalne :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajac "dziwnych" odgłosów w silniku moją uwagę zwrócił dzisiaj tyrkaczący tenże właśnie zawór, wynalazłem w mądrej książce, że nazywa się on "zawór elektromagnetyczny zbiornika z węglem aktywnym" (strona 105) czy powinien on tak głośno tyrkotać?? przysłuc**jąc się mu w pewnej chwili zwiększył on częstotliwośc tego tyrkotania bez zwiększania obrotów silnika. Czy trzeba go wymieniać i czym grozi uszkodzenie takiego zaworu jeśli wogóle czymś grozi. Dodatkowo po trasie 100 km zaczął jak głupi klekotać jeden z zaworów a z ukłądu wydechowego też się wydostaje jakiś dziwny dzwięk, nie wiem czy się przenosi to klekotanie czy jeszce coś innego. Byłem zmęczony to zostawiłem auto na parkingu i jutro do niego zaglądne w pierwszej kolejności olej sprawdze.

Czy mógłby ktoś odpalić swoją niunie i posłuchac czy ten zawór tyrkocze, jest on przymocowany do obudowy filtru powietrza, przynajmniej w 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten zaworek wydaje sie żyć własnym życiem :)

raz sobie szybko pyka raz wolno :) niezależnie od obrotów silnika, w sumie niezależnie od niczego :)

to jest pewnie jakiś Automatyczny Wqrwiacz Właściciela Pojazdu (w skrócie AWWP ), takie ustrojstwo wymyślone w Ingolstadt coby można było nad tym sie rozwodzić miesiącami na forach :)

To jak wie ktoś jak on ma pracować normalnie ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...