Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie potrzebne rzeczy zeby założyc jednomas 1Z i sprzęgło VR6/G60


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z gory dzieki za odpowiedzi typu,,trzeba uzyc szukajki'' uzylem i nie znalazlem tego co chcialem.Sprawa ma sie tak dwumas sie konczy w gorace dni skacze jak zaba po drodze.Wiem ze bedzie to jednomas z 1Z.Kolejne pytanie to jest takie:Od czego dokladnie pasuje sprzeglo ile ma miec zebow itp silnik oznaczenie itp itd.Wiem ze potrzebuje krotsze sruby do jednomasu.Czy obowiazkowo musze wymienic lozysko oporowe.Po za szarpaniem jest super nie slizga sie.Aha jak sie delikatnie dotknie pedal sprzegla to stuka czyli dwumas ma luzy.Kolejna sprawa,jakbym wyciagnal cale sprzeglo z B4 TDI 1Z i wsadzil do siebie,to ten moj dwumas ze sprzeglem(AFN) wejdzie do B4 TDI 1Z.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos ogarniety moze odpowiedziec w tym temacie ?? tez zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o sprzeglo Vr6/G60 a nie 1Z napewno nie wytrzyma takich modow jak planuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowe sprzeglo G60 [koszt niewielki], do tego kolo jednomasowe i tyle... wszystko podchodzi P&P w silniku 1.9TDI.

Ja zadnych srub nie zmienialem :) - robilem to w Golfie 4 rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez podal ci temat gdzie masz wysztko napisane to po co kombinowac zjakims G60 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowe sprzeglo G60 [koszt niewielki], do tego kolo jednomasowe i tyle... wszystko podchodzi P&P w silniku 1.9TDI.

Ja zadnych srub nie zmienialem :) - robilem to w Golfie 4 rok temu.

bzdury gadasz... g60 jest to silnik położony poprzecznie a w audi są wzdłużnie... sprzegło nie podejdzie wogule (w silnikach poprzecznych ma wiekszą ilość zębatek chyba 28...do audi potrzebujesz 23).... tak samo koło zamachowe...

wiec jedyne wyjscie to kupic koło zamachowe z silnika montowanego wzdłużnie... jakies 1Z lub AHU... i sprzegło wraz z dociskiem tak samo... nie ma niestety mocneijszych sprzegieł w silnikach wzdluznych tak żeby pasowało do B5... vr6 niestety nie wsadzisz...a g60 i 1Z(z audi) maja taką samą wytrzymałość...

porównaj sobie w silnikach poprzecznych... sprzegło wystepuje o tych samych numerach w silnikach o oznaczeniu 1Z, ABF i G60...

więc tym samym sprzegło z 1Z z silnika wzdluznego jest identyczne z G60, tylko , że z mniejszą ilością zebatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki komplet z pierwszego postu z poniższego wątku podejdzie do ajm?czy sprzęgło od 1z nie będzie się ślizgało? http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t81238.0.html;highlight=afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...