Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Nie włącza się wiatrak od klimy


pumba51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, ostatnio zauwazyłem że wiatrak od klimy mi sie nie włącza teme około 33 stopni na zewnątrz , klima włączona na LO a wiatrak ani drgnie , Dodam zę klima chłodzi elegancko . Zauwazłem że nie chodzi wiatrak od klimy po długiej podróży , jazda po autostradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw auto z włączoną klimą na postoju, po kilku minutach powinien ruszyć. W trasie skraplacz chłodził ci pęd powietrza, więc wentylator był zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klima chodzi to czym sie przejmujesz? a podszas jazdny na autostradzie najwyrazniej jest wystarczajace chlodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że może z 1 tydzien temu wiatrak smigał elegancko na 1 i 2 biegu ,a teraz już nie . Mówią na forum że nie powinno sie używać klimy jak wiatrak sie nie załancza . Też gdzieś ktos pisał że jak brak (freonu) to moze byc taka objawa . To wiec dlatego pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moim doświadczeniem ostatnich dni. A zatem zaczęło się od tego, że na postoju usłyszałem, że coś wybitnie się "męczy" w silniku. Wyłączyłem klimę - przestało. Pojechałem do gościa od klimy - on posłuchał, patrzy, mówi, że wiatrak się nie kręci, kompresor (przy aktualnych upałach rzędu 30st) pracuje na mega wysiłku i jak go nie chcę zajechać, to mam nie używać klimy do czasu naprawienia wiatraka. Bo ma się on kręcić "non stop" na 1 biegu a jak jest duży wysiłek to włącza 2 bieg. A zatem wiatrak sru - wyjęty, podpięty na krótko - nie śmiga. A zatem postanowiłem wymienić. Ale nie dał mi to spokoju - rozebrałem, wyjąłem silnik, otworzyłem, a tam meeega czarno syfu (od wycierających się szczotek). Myślę - albo szczotki się skończyły albo tylko "zawiesiły". A zatem do gościa co robi silniki, alternatory itp na sprawdzenie. Powiedział, że szczotki są ok, że jeszcze 50% i widocznie z powodu syfu się zawiesiły. Przeczyścił, podłączył na krótko - śmiga aż miło. Wczoraj złożyłem wiatrak, zamontowałem w aucie i śmiga. I sprężarka się nie męczy, a na postoju (w korkach) chłodzi aż miło.

Czasem pomaga stuknięcie czymś w wiatrak żeby się szczotki odwiesiły - ale na jak długo - nie wiadomo. Polecam sprawdzenie tego silnika i ewentualną wymianę szczotek - taniej niż wymiana wiatraka i masz pewność, że na dłużej starczy niż używany wiatrak.

Generalnie nie polecam używania klimy z niesprawnym wiatrakiem zwłaszcza w mieście przy wolnej jeździe. Gość od klimy powiedział mi, że tak bez wiatraka to można sobie śmigać wczesną wiosną i późną jesienią, ale nie przy 30 stopniach, bo jeden wiatrak nie wydala. A jak jest napełniony układ to podobno przy takiej akcji ciśnienie które w nim rośnie może cośtam rozszczelnić - to już tylko słyszałem:)))

Pozdro

FuThe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze FuThe. Szczotki się kończą. Jak dalej będziesz jeździł z włączoną klimą w upały szczególnie w mieście gdzie nie ma chłodzenia powietrzem bez wentylatora to zaraz wysokie ciśnienie rozszczelni układ i wtedy będzie większy problem. Kup szczotki w sklepie z rozrusznikami i jak sam nie potrafisz to daj jakiemuś elektrykowi (ok. 1godz. roboty).Prawidłowo wentylator powinien startować od razu przy włączeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wentylator powinien startować od razu przy włączeniu klimy.

A to ciekawe, u mnie rusza po chwili postoju, a podczas jazdy nie pamiętam żeby się włączył. Sprężarka się nie męczy, ciśnienia są w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......zaraz wysokie ciśnienie rozszczelni układ i wtedy będzie większy problem....

tak i wybuchnie :naughty: jest jeszcze cos takiego jak cisnieniowka na wysokim (presostat) ktory zabezpiecza przed zbyt wysokim cisnieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...