Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Polerowanie przednich lamp/wymiana klosza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy to prawda że w B6 lampy z przodu są pokryte jakąś ochronną powłoką i jak się je wypoleruje to wcale nie będzie lepiej ? Jęzeli to prawda to nie orientujecie się gdzie kupię klosze do B6 cabrio ?

Opublikowano

i jak się je wypoleruje to wcale nie będzie lepiej

nie widziałem tego na "żywo" ale zdjęcia coś tam pokazują,że można odrestaurować klosz :wink4:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/295668-DIY-ALL-Headlight-Lens-Restoration

Opublikowano

fajny efekt z tą polerką,ja mam taką głębszą rysę czy powinienem to wybrać papierem o gradacji np 200 a potem jak z lakierem :confused4:

Opublikowano

200-tką to nawet tego nie dotykaj bo narobisz sobie kłopotu.W opisie linku powyżej pisze żeby zacząć 800-1000 a póżniej użyć do wykończenia 1500.To jest tak jak z polerowaniem lakieru.Używasz od 1500 do góry.

Opublikowano

Znalazłem ciekawy filmik odnośnie tematu:

Opublikowano

Pracując w Valeo przy produkcji lamp powiem wam tyle że lampy przód pokrywane są warstwą jakby przeźroczystego lakieru ( nie będe dokładnie opisywał co to) w celu ochronnym.

Jeżeli to zczyscicie papierem a potem przepolerujecie to wygląd będzie może i ładny ale lampa będzie sie matowiła od mycia , nie będzie juz tak odporna na drobne zarysowania czy odpryski od drobnych kamyczków. I trzeba będzie ją częściej polerować.

Tylne lampy można dowolnie polerować ( z rozmysłem) i u nas obecnie tez każda polerujemy czy to do nowej klassy E, nowego Cayenne'a, touarega i innych.

Opublikowano

i na pewno jako pracownik tej firmy proponujesz by kupić nowe :kox:

Opublikowano

i na pewno jako pracownik tej firmy proponujesz by kupić nowe :kox:

A to mnie nic nie obchodzi co kto sobie zamontuje w aucie a nowych nie polecam bo nic z tego nie mam i sklepu detalicznego dla Valeo nie prowadzę.

W poście powyżej pisałem tylko o tym jak wygląda "szkło" w naszych lampach odnośnie powłoki ochronnej i takich tam :kox:

Opublikowano

Firma gdzie wiekszosc regeneruje soczewki zajmuje sie takze reflektorami.

http://www.regeneracja-hc.com/

Opublikowano

Pracując w Valeo przy produkcji lamp powiem wam tyle że lampy przód pokrywane są warstwą jakby przeźroczystego lakieru ( nie będe dokładnie opisywał co to) w celu ochronnym.

Jeżeli to zczyscicie papierem a potem przepolerujecie to wygląd będzie może i ładny ale lampa będzie sie matowiła od mycia , nie będzie juz tak odporna na drobne zarysowania czy odpryski od drobnych kamyczków. I trzeba będzie ją częściej polerować.

Tylne lampy można dowolnie polerować ( z rozmysłem) i u nas obecnie tez każda polerujemy czy to do nowej klassy E, nowego Cayenne'a, touarega i innych.

Kolega ma racje...u brata w Focusie bo polerce lampy zmatowialy po niecaly roku...do tego stopnie ze poszly na smietnik

Opublikowano

a jakby po polerce walnąć na to klar :kox:

Opublikowano

a jakby po polerce walnąć na to klar :kox:

hm ciekawe....moze i cos z tego by bylo...tylko na jak dlugo :mysli:

Opublikowano

a jakby po polerce walnąć na to klar :kox:

hm ciekawe....moze i cos z tego by bylo...tylko na jak dlugo :mysli:

Obawiam sie pomalowanie tego nieodpowiednim lakierem i domowym sposobem odbije sie na kat i sposob rozprszania swiatla.

Opublikowano

może kolega Tedi35 podpowie czym Valeo pokrywa te klosze :rolleyes:

Opublikowano

Na pewno jest to jakiś opatentowany środek i nie dowiemy się czym dodatkowo chroniona jest lampa.

Opublikowano

Panowie mimo że pracuje w Laboratorium gdzie robimy wszystkie testy świecenia to powiem tyle że wygląda to jak lakier bezbarwny z domieszką czegoś co utwardza ten lakier i chroni przed zarysowaniami ( przy normalnym użytkowaniu).

Warstwa jest liczona w mikronach i nie przekracza liczby 60-80 mikronów. Nakładają ją roboty ABB i mega szybko wysycha.

Szyba lampy wcześniej jest dejonizowana powietrzem w celu usunięcia ładunków i zanieczyszczeń.

Składu lakieru nie znam bo tym zajmują sie koledzy ale mogę zapytać jak to sie nazywa dajcie mi 1-2 dni.

Gorzej z polakierowaniem tego bo naprawdę jest to równo nakładane.

Co do polerki sam bym sobie wypolerował na zakładzie ale nie ryzykuje a ściągać kloszy do lakierowania mi się nie chce.

Opublikowano

czyli po tym co kolega pisze mysle ze wiekszysz problemow z lakierowaniem takiej lampy w konfiguracji bezbarwny+utwardzacz nie powinno byc...

...po takim lakierze przeciez tez mozna zapodac polerke i bedzie :good:

Opublikowano

po takim lakierze przeciez tez mozna zapodac polerke i bedzie

jasne-efekt podobny do polerowania lakieru na aucie :wink4: jak dobrze zrobisz-efekt też będzie za***isty... :kox:
Opublikowano

Nie wiem czy plastik w zetknięciu z lakierem bezbarwnym nie zajdzie w reakcje chemiczną i nie zrobi się matowy :mysli:.

Opublikowano

przydałoby się wykraść trochę tego specyfiku z Valeo... :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.