Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Korbowód urwany, wał korbowy pociachany i tłok stoi


marad_co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, takie problemy wystąpiły w aucie. Jednym słowem niezłe gruzy i silnik do wymiany. Moje pytanie jest czy mogę wymienić go na jakiś inny bo BFB raczej ciezko dostac. A jeśli tak to na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy 1,8........ a jak będziesz uparty to i 2.0, 2,0t......w zasadzie to możesz włożyć tak każdy silnik nawet dizla :evil: kwestia gotówki........jeśli chcesz pozostać przy benzynie to AVJ, BEX, AMB...... kwestia sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVJ, BEX,AMB, konstrukcyjnie te same silniki ale każdy ma inną moc a co za tym idzie inny soft w sterowniku. Najprościej jak znajdziesz ten sam silnik. Czy obowiązkowo trzeba wymienić komp czy też wystarczy zmienić mapy do silnika to najszybciej odpowie ci.........Rogalotti......zasłużony astronom, czarodziej i zaklinacz turbin. Pisz do niego na priv albo telefonuj.

http://www.mrmotors.pl/chiptuning.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jest niezly deficyt silnikow o oznaczeniu bfb :( Tak naprawde nie maja zadnych silnikow turbo. A czy zwykly 1.8 da sie rozbudowac o turbosprezarke? Moze z dwoch by zlozyl jeden odpowiedni?

Oraz mam drugie pytanie czy silnik AWT wszedl by do tego auta? Obdzwonilem cala wyspe i tylko taki maja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz BFB

dzwoń do gościa może jeszcze go ma http://moto.allegro.pl/item1123688188_vw_audi_silnik_1_8t_bfb.html

Dzieki za namiar. Zadzwonilem ale sprzedany :(

Kolejny pomysl to moze jednak sprobowac naprawic ten silnik. Jak myslicie? Kupic wal, tlok (jeszcze nie wiem ile ale przy dobrych wiatrach moze tylko jeden), panewki? Najlepsze jest to ze z tym urwanym korbowodem auto odpalilo ;) Nie ma to jak Audi :D[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 11:52_________________________________________________Ponawiam pytanie czy silnik AWT przypasowalby do tego auta? Znalazlem oferte na ebayu gdzie gosc pisze ze ma silnik AWT/BFB wiec juz sam nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysl to moze jednak sprobowac naprawic ten silnik.

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Co nie? Lepsze to niz wpakowac tam dwoch murzynow zamiast silnika, nie uwazasz? A moze ktos wie czy podejdzie tam silnik starszej generacji, np wyzej wymieniony AWT?

Nie probuj naprawiac starego. Nie wiesz co pirerdnęło i nie wiadomo ile włożysz w naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego to duże koszta...wał szlify, tłok a nie wiadomo dlaczego stanął tłok, może być problem z wybiciem tłoka a urwana korba mogła tam zrobić armagedon. Napisz do Rogalotti albo Poziek dowiedz się co ze sterownikami do avj albo bex bo naprawa przewyższy koszt zakupu silnika. Chyba ze chcesz zrobić kilera to kupuj kute tłoki korby wał turbo itd zapłacisz z 15tysi ale będziesz zapitalał że cho ho cho :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWT to silnik z b5 jeśli się nie mylę.... sam "słupek" silnika powinien pasować ....napisz do tych dwóch oblatywaczy o których pisałem.... po dwóch telefonach będziesz wiedział wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z B5 wejdzie-technicznie,ale jest dużo przerabiania,w B6 nie ma powrotu z listwy paliwa,tylko powrót jest z filtra,co już zmienia strukturę układu paliwowego,inne ciśnienie na listwie-w zależności jaki silnik z b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domjenick a czy u Ciebie nie ma jakis szrotow z b6? W Irlandii nie maja silnikow do tego auta. Jakis deficyt czy co :wallbash:

jest ich tak samo mało-od 4 lat spotkałem jedną B6,silnik szukaj na ebayu http://cgi.ebay.co.uk/VW-PASSAT-AUDI-A6-1-8T-ENGINE-AWT-02-05-WARRANTY-/120589436672?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c13b0c700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten AWT to mam tutaj lokalnie do zakupienia za 600 jurkow. Ale skoro on z b5 jest to pewnie za duzo przerabianai :(

[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 21:23_________________________________________________Dobra, jednak bedzie auto naprawiane. Nowy wal, panewki, korbowody, tlok. Ma ktos dostep do katalogu czy wal korbowy jest taki sam w tych silnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...