Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czerwone lampi drzwi+oświetlenie nóg przód+oświetlenie bagażnika>>>>nie działa


ManiekMANIEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem w szukajce o nie działających czerwonych światełkach w jednych drzwiach ale nie znalazłem tematu o nie działającym takim zestawie jak powyżej. Miałem problem ze światełkiem (czerwonym) tylnych drzwi, tam coś nie grało i mimo dobrej żarówki nie działało ale tak jeździłem kilka lat wiec pewnie powiązania nie ma. Ostatnio nagle przestały się palić: czerwone lampi drzwi+oświetlenie nóg przód+oświetlenie bagażnika. Co może być przyczyną ??? mikroczujniki otwartych drzwi są we wszystkich drzwiach ???? kable chyba by się nie przetarły by padło to wszystko. proszę o wasze pomysły i sugestie co z tym zrobić. Bo ja nie wiem, podłącze VAG-a i zobaczę może on coś wywalił bo to prawdopodobne przy takim masowym zniknięciu światełek w aucie...

proszę o waszą pomoc. pozdrawiam![br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 11:11_________________________________________________Vag pokazał takie błędy:

1367 Wyłączenie pompy centralnego zamka

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1371 Alarm od drzwi kierowcy

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

991 Oświetlenie wnętrza

zwarcie do plusa

przy czym 01367 oraz 01371 miałem już wcześniej bo mam stare logi. wiec pojawił sie błąd 991. gdzie mam szukać zwarcie, jak sądzicie. oraz czy może ono odpowiadać za brak tylu światełek w aucie.... proszę o pomoc. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie wnętrza działa bez zastrzeżeń.

Jednak zginęła kolejna rzecz. Mam auto z fabrycznym alarmem i po zamknięciu auta mrygał światłami. Natomiast obecnie przestał mrygać... to musi być powiązane bo wcześniej działało ...>>> [edit] alarm to inna sprawa, rozwiazana wiec to nie to... [br]Dopisany: 22 Lipiec 2010, 17:18

[/u]_________________________________________________

Panowie nie ma żadnych pomysłów??

ogólnie w błędzie:

991 Oświetlenie wnętrza

zwarcie do plusa :czyli po polsku obwód otwarty lub zwarcie

[jest taki niuans, ponieważ polski vag kiepsko tłumaczy. błąd powinien brzmieć: obwód otwarty lub zwarcie]

gdzie mogę znaleźć coś związanego z tym, gdzie może być problem jakieś pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słupku A masz kostkę łączenia kabli zdaje się fioletową. Z niej wychodzi oświetlenie bagażnika. Całość jest spięta z silnikiem w centralnym blokowaniu drzwi. Masa jest w tylnej wiązce kabli. Tyle wg schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędu ze zwarciem oświetlenia wnętrza po skasowaniu już nie spotkałem. wiec chyba go nie ma lub był to jakiś chwilowy problemik pewnie rozwalający mi przekaźnik.

znalazłem przyczynę nie świecenie jednych drzwi(przetarty kabelek)

niestety nie znalazłem przyczyny nie działania całości oświetlenia ostrzegawczego drzwi oraz oświetlenia nóg. po schematach znalazłem tylko ze obsługuje je ten sam sterownik i tyle. nic nie sprawdzałem bo nie bardzo wiem co. ale spróbuje popatrzeć. gdyby ktoś miał jakieś pomysł fajnie by było gdyby się podzielił ;)

ogólnie doszedłem do wniosku ze trzeba wymienić przekaźnik :) nie znam sie i szkoda ze nikt nie podsuną mi pomysłu. spróbuje podmienić i zobaczymy co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

reaktywuję temat, ponieważ mam taki sam problem:

czerwone lampki we wszystkich czterech drzwiach nie świecą, nie świecą również dwie białe lampki oświetlające podłogę / nogi. Podejmowałem próbę podmiany żarówek, ale skutek taki sam, po czy można wnioskować, iż w lampkach nie ma napięcia(sprawdzałem próbnikiem).

Sprawdzałem bezpiecznik i jest sprawny.

Kolejne moje podejrzenie, to brak opcji podświeltenia drzwi i podłogi w pakiecie podświetlenia (sterownik nie obsługuje takiego oświetlenia). Ale jeśli pierwszy właściciel nie wykupiłby w salonie opcji podświetlenia podłogi i drzwi to mimo wszystko lampki zostałyby zamontowane ? Może wystarczy włączyć programowo odpowiednią opcję lub wgrać inny sterownik ?

Jakie mogą być jeszcze powody awarii wszystkich lampek ?

Proszę o wsparcie.

Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...