Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rozbita przednia szyba


elwis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajacie,

miałem ostatnio mało przyjemny wypadek. Z tira spadł stalowy kątownik i rozbił mi przednią szybę i maskę. Zastanawiam się właśnie czy szukać i kupować oryginalną szybę czy też założyć np firmy Pilkington ?? Może koledzy z Piły i okolicy mogą polecić jakiś warsztat/serwis gdzie można dobrze zrobić autko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci zależy to poszukaj oryginalnej, czasami można trafić u szybiarzy czy na allegro w dobrych pieniądzach, ale dobry zamiennik też będzie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginał na szrocie.

a skąd bedzie miał pewnośc czy używana szyba nie bedzie pochodziła z anglika? chyba wiesz jakie są tego konsekwencje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podczas jazdy. szczęście jestem cały. Znalazłem szklarza, który proponuje mi nową szybę Pilkingtona za 375 zł + montaż - z tego co widziałem na allegro to raczej bdb cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, tylko że nie uszkodziłem maski.

Poszedłem do PZU (2 tygodnie wcześnie ubezpieczyłem u nich OC) i powiedziałem ze wezme u nich NW i spytałem co tam jeszcze mają :D

Babka powiedziała mi że jeszcze można ubezpieczyć szybę (AC nie chciałe akurat). No to sie zgodziłem. Nawet nie wyszła oglądać auta.

Za 2 tygodnie zgłosiłem szkode. Wysoką składkę w PZU zrekompensowałem sobie darmową wymianą szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym problem jak spadło coś z auta bierzesz z jego OC,jedziesz do ASO i wymieniają ci ORI i po problemie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup szybę w ASO .... możesz być mile zaskoczony ... ja kupiłem swoją boczną bo włamaniu w ASO za 80 zł taniej niż na allegro czy na giełdzie u szybiarzy .... śmiech na sali ... wiata co handluje czasem nie sprawdza cen w ASO i walą takie ceny że kosmos :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą przedniej szyby, robiłem dzisiaj szybki przegląd rynku i rozrzut cenowy bardzo mnie zaskoczył :blink:

ASO 1050,- (bez montażu)

Autoglass Jaan 820,- (z montażem)

Dystrybutor Pilkingtona 450,- (z montażem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem szybiarzem,i o ile sie nie myle (pisze z glowy)to Pilkington to firma ktora wklada na pierwszy montaz do roznych Auti,wiec bez problemu mozesz zalozyc.Firmy takie jak Pilkington,Sant Globe czy Sekurit wkladaja na pierwszy montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem szybiarzem,i o ile sie nie myle (pisze z glowy)to Pilkington to firma ktora wklada na pierwszy montaz do roznych Auti,wiec bez problemu mozesz zalozyc.Firmy takie jak Pilkington,Sant Globe czy Sekurit wkladaja na pierwszy montaz.

Wreszcie fachowiec sie wreszcie znalazł. :> Powiedz czy założenie używanej oryginalnej Audi tak powiedzmy z 2003 jest az tak ryzykowne ? Te zamówione w ASO 1050 mają znaczek audi czy to pilington tyle ze w innym opakowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem szybiarzem ale z własnego doświadczenia (mi też poszła szyba :confused4:) powiem Ci, że lepiej wziąć nówkę.

Nie zapłacisz jakiś ogromnych pieniędzy a widoczność się poprawi, tak samo komfort jazdy np. w nocy (ja byłem w szoku bo nagle w aucie zrobiło się jasno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej poprzedniej lagunie musiałem zmieniać szybę przednią (odblaskową+czujniki deszczu+podgrzewanie). Nowa z aso to jakieś 3500zł, nowa Pilkingtona w jur pol 1400zł. No i zmiana na nową szybę, nawet po przebiegu 130tyś km to duża różnica w widzeniu, zwłaszcza po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem szybiarzem,i o ile sie nie myle (pisze z glowy)to Pilkington to firma ktora wklada na pierwszy montaz do roznych Auti,wiec bez problemu mozesz zalozyc.Firmy takie jak Pilkington,Sant Globe czy Sekurit wkladaja na pierwszy montaz.

Wreszcie fachowiec sie wreszcie znalazł. :> Powiedz czy założenie używanej oryginalnej Audi tak powiedzmy z 2003 jest az tak ryzykowne ? Te zamówione w ASO 1050 mają znaczek audi czy to pilington tyle ze w innym opakowaniu ?

odpusc uzywke, bedzie cala otluczona od kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniałem przednią szybę na Pilkingtona w Wwie.Cena ok.500 z montażem. Robota na pół dnia, po umówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniałem przednią szybę na Pilkingtona w Wwie.Cena ok.500 z montażem. Robota na pół dnia, po umówieniu.

W Mińsku też można :wink4:

Ja płaciłem 350 zł ale do b5 (rok temu).

Gdzieś na stronie Pilkingtona jest spis miejsc, które mają "zezwolenie" na montaż tych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze lepiej jest zalozyc nowke niz jakas taka ktora u mnie w pracy byla wycieta,a polska ,,Firma"odkupuje ja i zaklada w polsce do polskich aut jako uzywana i nie rzadko sa to szyby z malymi sladami po uderzeniu kamienia.Wiec nowke!!!

Czas zalozenia szyby do A4 B6 to okolo godziny a nie pol dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...