Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Nierówna praca na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam proszę o pomoc bo wymiękam . Może od początku .Mam silnik AVF , Auto ciężko odpalało na zimnym i średnio na ciepłym ,po pewnym czasie zaczęło źle pracować na jałowym biegu ,wciśnięcie sprzęgła nie zmieniało objaw,po podłączeniu kompa ,zapłon nie w normie i 4 cylinder zła praca ,wyrok pompowtryskiwacz (038 130 073 BA).No więc wymieniłem pompowtryskiwacze 4 sztuki używki ( 038 130 073 AA)ale w dobrym stanie i teraz silnik pali na dotyk ale telepie na wonnych dalej chociaż mniej,po włączeniu odbiorników klimy itp ,telepanie sie zmniejsza ale silnik zaczyna od 3-5 sekund szarpać.Auto lepiej się zbiera ale jeśli chodzi o większe prędkości słabiej gna przedtem 220 nie problem teraz 210 i ciężko .Może ktoś zna dobrego speca z terenu trójmiasta aby to sprawdził.Dzięki za pomoc. :)

Opublikowano

Witam proszę o pomoc bo wymiękam . Może od początku .Mam silnik AVF , Auto ciężko odpalało na zimnym i średnio na ciepłym ,po pewnym czasie zaczęło źle pracować na jałowym biegu ,wciśnięcie sprzęgła nie zmieniało objaw,po podłączeniu kompa ,zapłon nie w normie i 4 cylinder zła praca ,wyrok pompowtryskiwacz (038 130 073 BA).No więc wymieniłem pompowtryskiwacze 4 sztuki używki ( 038 130 073 AA)ale w dobrym stanie i teraz silnik pali na dotyk ale telepie na wonnych dalej chociaż mniej,po włączeniu odbiorników klimy itp ,telepanie sie zmniejsza ale silnik zaczyna od 3-5 sekund szarpać.Auto lepiej się zbiera ale jeśli chodzi o większe prędkości słabiej gna przedtem 220 nie problem teraz 210 i ciężko .Może ktoś zna dobrego speca z terenu trójmiasta aby to sprawdził.Dzięki za pomoc. :)

A jaki kąt synchro? Przestawiony moze dawac podobne objawy...

Opublikowano

kolego a może zatankowałeś paliwka złej jakości??

Opublikowano

Witam kąt mieści się w granicach 1,2

No to taki sobie, ja mam 0...

Opublikowano

(038 130 073 BA)

( 038 130 073 AA)

BA i AA. to chyba nie to samo. Myślę że po wymianie na inne trzeba wyregulować BIPy - trzeba sprawdzić wskazania w VCDSie w 023.

Albo te używki mogą nie być w dobrym stanie

Pozdr.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jedz do rob555 [www.tune-up.pl] ,skoryguje BIP-y w sofcie pod nowe pompowtryskiwacze i powinno chulac ...

Opublikowano

jedz do rob555 [www.tune-up.pl] ,skoryguje BIP-y w sofcie pod nowe pompowtryskiwacze i powinno chulac ...

To prawda prawdziwy fachowcy :) też polecam ich szczerze każdemu :) Ja już tam byłem tam ustawiałem BIP-y ,także elektronika ok umarł silnik ale to będę wiedział w środę lub w czwartek jak rozbiorą silnik .Jak pisałem dam znać .

o to ciekawe ...

to zacznijcie od zdjecia pokrywy i obejrzyjcie krzywki na walku ...

Opublikowano

jedz do rob555 [www.tune-up.pl] ,skoryguje BIP-y w sofcie pod nowe pompowtryskiwacze i powinno chulac ...

To prawda prawdziwy fachowcy :) też polecam ich szczerze każdemu :) Ja już tam byłem tam ustawiałem BIP-y ,także elektronika ok umarł silnik ale to będę wiedział w środę lub w czwartek jak rozbiorą silnik .Jak pisałem dam znać .

o to ciekawe ...

to zacznijcie od zdjecia pokrywy i obejrzyjcie krzywki na walku ...

przecież pisał że wałek i szklanki wymienione :tongue4:

Opublikowano

Drodzy Koledzy sprawa się wyjaśniła po zdjęciu głowicy : popękane tłoki na 3,4 cylindrze rysy na czwartej tulei i na deser pęknięta głowica w kanale pompo wtryskiwacza także silnik zakończył swój żywot przy przebiegu 306 000 tyś kilometrów .Także kończę sprawę i szukam nowego silnika . :( Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki .

Niezle spustoszenie :confused4: Ciekawe co bylo tego przyczyną...

Opublikowano

Drodzy Koledzy sprawa się wyjaśniła po zdjęciu głowicy : popękane tłoki na 3,4 cylindrze rysy na czwartej tulei i na deser pęknięta głowica w kanale pompo wtryskiwacza także silnik zakończył swój żywot przy przebiegu 306 000 tyś kilometrów .Także kończę sprawę i szukam nowego silnika . :( Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki .

:shocked:

ten przebieg to oryginalny ?

Opublikowano

wymiana oleju co30tkm???, nic dziwnego ze tak szybko wyzional ducha, Kolego w silnikach z PD-mi MAX to 15tkm

Opublikowano

no to współczuje, ja przechodziłem to samo 9 tys. po wymianie rozrządu padł pompowtrysk, po wymianie (go)nie dało rady ustawić auta jak należy zła praca i tak dalej, na drugi dzień szukali przyczyny i też nie znaleźli a więc na trzeci dzień otworzyli silnik i znaleźli pęknięty tłok dziura w bloku. ;(

kupiłem silnik używany od pasata b5 AVF z Anglii i tylko miska olejowa nie pasowała ale przełożyli z poprzedniego i auto hula jak ta lala.Koszty masz trochę za wysokie zakupu tego silnika, ja kupiłem za 1800zł sam bez pompo wtrysków bo mi nie były potrzebne, wymiana wraz z wszystkimi uszczelkami filtrami olejem itp 3000zł brutto. Tak że przestroga dla innych jeśli jest taki objaw to nie jeździć autem i wymieniać pomki takie jakie są oryginalne (nr pompki)a nie kombinować.

poz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.